Jesteśmy blisko wprowadzenia zakazu przemieszczania się – powiedział w TVN24 główny doradca premiera ds. COVID-19 prof. Horban. Dodał, że zależy to od tego, czy ludzie będą rozsądnie podchodzić do zaleceń.
TVP1 wyemitowało w czwartek fragmenty nagrania z "poufnej narady" premiera Donalda Tuska z akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem, do której miało dojść 23 kwietnia 2010 roku. Rozmowa dotyczyła m.in. przepisów, na podstawie których była badana katastrofa smoleńska. Obraz działania państwa polskiego, który się wyłania po ujawnieniu rozmowy Tusk-Klich przeraża. Przedstawiamy wybrane fragmenty nagrań, które nam wydają się być najbardziej szokujące.
TVP1 wyemitowało w czwartek fragmenty nagrania z "poufnej narady" premiera Donalda Tuska z akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem, do której miało dojść 23 kwietnia 2010 roku. Rozmowa dotyczyła m.in. przepisów, na podstawie których była badana katastrofa smoleńska. Obraz działania państwa polskiego, który się wyłania po ujawnieniu nagrań jest naprawdę szokujący. W sieci zaroiło się od komentarzy internautów zszokowanych treścią nagrań. Przedstawiamy wybrane komentarze.
Nasze drogi z byłym premierem Leszkiem Millerem rozeszły się już dawno, nie reprezentował linii partii, ale funkcjonował jako taki byt osobny i teraz to sformalizował - powiedziała PAP posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska odnosząc się do czwartkowego oświadczenie Millera.
Dopuszczam możliwość zasilenia Zjednoczonej Prawicy – deklaruje Paweł Kukiz, lider Kukiz'15 w rozmowie z "Rzeczpospolitą".
Małe dawki aspiryny mogą ochraniać płuca i zmniejszać potrzebę stosowania respiratora, hospitalizacji i redukować ryzyko śmierci u osób zakażonych SARS-CoV2. Ten tani i łatwo dostępny lek stosowany jest obecnie przez miliony ludzi.
TVP1 wyemitowało w czwartek fragmenty nagrania z "poufnej narady" premiera Donalda Tuska z akredytowanym przy MAK Edmundem Klichem, do której miało dojść 23 kwietnia 2010 roku. Rozmowa dotyczyła m.in. przepisów, na podstawie których była badana katastrofa smoleńska.
W wypracowanym przez Polskę i Węgry z niemiecką prezydencją porozumieniu dotyczącym tzw. "mechanizmu warunkowości", który wiąże wypłaty funduszy europejskich z tzw. określaną arbitralnie "praworządnością", miano „zyskać około dwóch lat”. Mechanizm tzw. warunkowości, wiążący tzw. praworządność z unijnymi funduszami, wszedł w życie, ale Polska i Węgry zaskarzyły to rozwiązanie do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Jednocześnie ma obowiązywać dżentelmeńsko-polityczna umowa, że do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez TSUE mechanizm ten nie będzie stosowany. Kolejnym elementem porozumienia ma być zawarcie w konkluzjach Rady Europejskiej deklaracji, że „państwa członkowskie zachowują swoje uprawnienia zapisane w traktatach, oraz że warunkowość ma być ograniczona do kwestii korupcyjnych”. Parlament Europejski wg. der Spiegel, widzi to jednak inaczej - UE może zmniejszyć finansowanie dla łamiących zasady państwa prawa (Rechtsstaatssündern), jednak Komisja Europejska nie chce na razie korzystać z nowego instrumentu. Parlament Europejski grozi teraz podjęciem kroków prawnych przed Europejskim Trybunałem Sprawiedliwości - pisze w internetowej wersji der Spiegel Markus Becker.
Pozbawienie mandatu posła prokurdyjskiej Ludowej Partii Demokratycznej (HDP) i próba zlikwidowanie tej formacji przez Ankarę to pozbawianie milionów Turków ich praw fundamentalnych - oznajmił w czwartek szef dyplomacji UE Josep Borrell.
Sąd Okręgowy w Warszawie wydał postanowienie, na którego podstawie aktywista LGBT Bart Staszewski jest zobowiązany opublikować w mediach społecznościowych oświadczenie z informacją o toczącym się postępowaniu. Bart Staszewski, aktywista LGBT, który przyczynił się do upowszechnienia w światowej opinii publicznej fake newsa o „strefach wolnych od LGBT” w Polsce, został pozwany przez wydawcę portalu Życie Stolicy w związku z naruszeniem dóbr osobistych. Jednak dłuższy czas tego nie robił. Aż do teraz.
Przedterminowe wybory do parlamentu Armenii odbędą się 20 czerwca – poinformował w czwartek premier Nikol Paszynian. Opozycja od kilku miesięcy domaga się dymisji szefa rządu w związku z porażką kraju w konflikcie zbrojnym z Azerbejdżanem w Górskim Karabachu.
Jak się okazuje ochrona, którą wypomina się prezesowi Obajtkowi nie jest niczym nowym. Wojciech Wybranowski zamieścił w social mediach uchwałę Orlenu z roku 2012.
Premier Francji Jean Castex ogłosił w czwartek wprowadzenie od piątku lockdownu w 16 z ok.100 departamentów kraju. Epidemia przyspiesza – oznajmił. Szef rządu zapowiedział też, że w kraju wznowione zostaną szczepienia preparatem firmy AstraZeneca. Wcześniej wznowienie szczepień szczepionką firmy AstraZeneca zapowiedziały Włochy, Litwa i Łotwa. Szwecja, Norwegia i Dania nadal wstrzymują się z decyzją.
Po tym, jak w Stanach Zjednoczonych kilka dni temu badacze starożytności (tacy jak Dan-el Padilla Peralta), kierując się polityczną poprawnością zażądali nawet likwidacji własnego fachu, z powodu rzekomo „nierozerwalnego” związku z „białą supremacją” i „mizoginią”, wydaje się jasne, że polit-poprawne myślenie dosięgnęło już także historycznych nauk specjalistycznych. I rzeczywiście: prawie nie ma już nowo powoływanych katedr, które nie zajmowałoby się kwestiami płci, postkolonializmem, migracją czy rasizmem, wskutek czego na wszystkich uniwersytetach obserwujemy obecnie zamieranie „klasycznych” kierunków badań oraz pojawianie się całych generacji zupełnie nowych, całkowicie zideologizowanych politycznie dyscyplin. I o ile w dziedzinach współczesnych tego rodzaju stopniowe przenoszenie punktów ciężkości na takie tematy jak kolonializm, historia mniejszości czy rola kobiet, może mieć pewien sens i otwierać wiele obszarów badawczych i percepcji na te aspekty, które dawniej spychane były na margines, o tyle takie siłowe wtłaczanie motywowanych ideologicznie zagadnień w obszar badań nad starożytnością wydaje się po wielokroć bardziej problematyczne i jest wielce prawdopodobne, że doprowadzi raczej do bardzo poważnych, długotrwałych deformacji, niźli do rzeczywistych zysków o charakterze poznawczym.
Kierowca, który uderzył czołowo w auto Piotra Świąca, był pod wpływem alkoholu - poinformowała rzeczniczka gdańskiej Prokuratury Okręgowej Grażyna Wawryniuk. O sprawie donosi redakcja „Polsat News”.
Hanka Kulikowska, zadeklarowana lesbijka, która chce świeckiego państwa i praw kobiet została zaatakowana przez aktywistów LGBT za fakt nieużywania sformułowania „osoby z macicami”.
Gitarzysta kultowej formacji Acid Drinkers opisał w Internecie skutki z jakimi zmagała się jego partnerka po przyjęciu szczepionki AstraZeneca.
Pomnik św. Jana Pawła II w Obornikach w województwie wielkopolskim został zdewastowany. Pomalowano twarz, ornat i ręce na czerwono.
Szczepionka AstraZeneki nie jest powiązana ze wzrostem ryzyka zakrzepów krwi. Jest bezpieczna i skutecznie chroni przed COVID-19. Europejska Agencja Leków nie stwierdziła żadnych problemów z jakością lub konkretną serią szczepionki AstraZeneki – poinformował dyrektor Europejskiej Agencji Leków.
Powiedzeniem "kto się przezywa, tak sam się nazywa" skomentował w czwartek rosyjski prezydent Władimir Putin wypowiedź przywódcy USA Joe Bidena, który dzień wcześniej podczas wywiadu odparł twierdząco na pytanie dziennikarza, czy uważa Putina za "zabójcę".