Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował w poniedziałek na Twitterze, że opublikowane zostały zalecenia ekspertów dotyczące leczenia w domu osób z COVID-19.
Na Twitterze doszło do ostrej wymiany zdań pomiędzy aktywistą Janem Śpiewakiem, a mecenasem Romanem Giertychem. - Z faszystą takim jak Pan to będzie przyjemność stanąć w sądzie - pisze Jan Śpiewak, nie robiąc sobie nic z gróźb Giertycha, że czeka go kolejna rozprawa sądowa.
Nietypowa wymiana słów miała miejsce na Twitterze. W dyskusję wdali się zastępca redaktora naczelnego „Rzeczpospolitej” Michał Szułdrzyński i bezpartyjny poseł, kandydujący z list KO Franciszek Sterczewski.
W poniedziałek TVN Style wyemitował pierwszy odcinek programu Małgorzaty Rozenek "cudnie chudnie", w którym celebrytka pokazuje, jak wraca do formy po ciąży. Tuż po emisji pojawiły się krytyczne głosy. Feministka Paulina Zagórska zarzuciła Rozenek, że promuje "wyścig o to, która celebrytka szybciej pokaże sześciopak". Sama zainteresowana nie pozostał jednak dłużna i postanowiła odpowiedzieć na krytykę.
Wszystko przez tweet Fundacji WOŚP, w którym zacytowano wypowiedź Jurka Owsiaka z konferencji prasowej, spotkał się z krytyką wielu kobiet, w tym posłanki Partii Razem Magdy Biejat oraz aktorki Aleksandry Domańskiej.
W Olsztynku (warmińsko-mazurskie) policjanci z wydziału kryminalnego KWP w Olsztynie oddali strzały w kierunku złodziei, którzy zostali na gorącym uczynku zatrzymani na kradzieży katalizatora z auta. Policja nie podaje, ile strzałów oddano, nie wskazuje też, czy ktoś został ranny.
Fabryka Broni Łucznik pozywa Ringier Axel Springer. Pozew dot. artykułów Onetu, w których zarzucono karabinkowi Grot wady konstrukcyjne.
Przyjmijcie nasze rozwiązania dotyczące aborcji; zajmijmy się sprawami, które dzisiaj trzeba rozwiązać, nie traktujmy praw kobiet jako tematu zastępczego - podkreślił we wtorek lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz, zwracając się do rządzących i opozycji.
Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia skazał wyrokiem nakazowym na karę grzywny fotoreporterkę "Gazety Wyborczej" Agatę Grzybowską – dowiedziała się PAP. Przedstawicielka prasy była oskarżona o naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza policji podczas protestu.
Ratownicy Karkonoskiej Grupy GOPR pomogli turystce, która na szczycie Śnieżki (1602 m n.p.m.) przy temperaturze -26 st. uprawiała „górskie morsowanie”.
„Historię kształtują dobrze zorganizowane i zmotywowane mniejszości. To coś, co umyka wszystkim odwołującym się do większości. Jeżeli mamy mniejszość, ale jest dobrze zorganizowana, zmotywowana, ofensywna, to ona będzie kształtowała rzeczywistość. Trzeba zadać sobie pytanie, gdzie jest analogiczna grupa po stronie konserwatywnej, czy katolickiej, wolnościowej, czy centrowej. Niestety, nie ma ich. Percepcja społeczna zmienia się szybko” - mówił w poranku „Siódma 9” poseł Konfederacji Krzysztof Bosak.
Okulary korekcyjne, poza tym, że spełniają swoją praktyczną funkcję w postaci "poprawy wzroku", dodatkowo spełniają funkcję modnego i gustownego dodatku do stylizacji. Rynek dostosowuje się do tego, dzięki czemu można wybierać spośród różnych modnych oprawek. W niniejszym artykule sprawdzamy jakie oprawki są modne w 2021 roku.
Lech Wałęsa zaszczepił się na koronawirusa. Były prezydent wszystko relacjonował na Facebooku. "Dziękuję, udało się" - napisał.
Po zmianie władzy w Białym Domu, w Polsce zastanawiano się nad dalszym poparciem Inicjatywy Trójmorza przez USA. Wątpliwości rozwiać chce Bix Aliu, Chargé d'Affaires pełniący - po wyjeździe Georgette Mosbacher - obowiązki Ambasadora Stanów Zjednoczonych w Polsce.
- Flagowy polski karabinek Grot rdzewieje, przegrzewa się, zapiaszczony zacina się, kolba pęka przy uderzeniu, niektóre usterki uniemożliwiają strzelanie – wynika z testów, jakie przeprowadzili eksperci - pisał Onet, portal należący do koncernu Ringier Axel Springer. Do publikacji odniósł się rzecznik dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej płk Marek Pietrzak, który zmiażdżył argumenty Onetu. Jak donosił kilka dni temu portal branżowy Defence24.pl: "Siły Zbrojne Ukrainy prowadzą zaawansowane negocjacje z bliżej nieokreślonym europejską spółką przemysłu zbrojeniowego w sprawie potencjalnego pozyskania karabinka automatycznego kal. 5,56 mm dla ukraińskiej armii...". Wczoraj Onet opublikował kolejny materiał uderzający w polską konstrukcję, co natychmiast podchwycił rosyjski propagandowy portal Sputnik.
Córka wiceprezydenta Bielska-Białej Piotra Kuci po wygraniu konkursu została zatrudniona jako radca prawny w magistrackim Centrum Usług Wspólnych. Radny PiS Janusz Buzek w interpelacji wnioskuje m.in. o anulowanie wyboru. Magistrat odpowiedział: wszystko było lege artis.
Na pewno na jakimś etapie mnie w końcu zabraknie, władza próbuje różnych technik – powiedziała w rozmowie z rp.pl liderka proaborcyjnego Strajku Kobiet Marta Lempart.
Świat poruszony jest filmem, na którym vlogerka nagrywająca filmik z ćwiczeniami stoi na skrzyżowaniu nie widząc za plecami wojskowych samochodów zmierzających do parlamentu.
Radny z Tych Krzysztof Król po finale WOŚP, nagrał film, na którym tańczy i śpiewa „j**** PiS”. Nagranie swoich wyczynów wysłał innej radnej – lokalnej działaczce Prawa i Sprawiedliwości.
Zuckerberg opowiada się za permanentną depolityzacją Facebooka. Ma być to związane z kwestią zamieszek na Kapitolu.