Portal JPost.com opisując sprawę wniesienia przez Demokratów wniosku o impeachment Donalda Trumpa, zaznacza w tytule artykułu, że trzy czwarte grupy liderów oskarżających Trumpa to osoby pochodzenia żydowskiego.
Na koncie Iwony Michałek, wiceminister rozwoju, pracy i technologii pojawiły się zatrważające wpisy, uderzające w rząd PiS. Jak mówi nam wicerzecznik Porozumienia, Jan Strzeżek "doszło do ataku hakerskiego".
U 47-letniej pacjentki w Rosji wykryto 18 mutacji koronawirusa w ciągu czterech miesięcy - podał we wtorek dziennik "Izwiestija", powołując się na przypadek opisany w materiale naukowym. Zdaniem badaczy wirus mutował, znajdując się długo w osłabionym organizmie.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało dobowy raport dotyczący nowych zakażeń i zgonów spowodowanych wirusem SARS-Cov-2.
Z okazji pięćdziesiątych urodzin Andrzeja Piasecznego w mieszkaniu Adama Darskiego "Nergala" (wcześniej Holocausto) odbyła się impreza, z której nagranie umieścił na swoim Instagramie "Nergal". Teraz "kamerzysta" całego zamieszania zabrał głos.
Sebastian Pitoń z Kościeliska, przywódca tzw. góralskiego veta, w rozmowie z Beatą Lubecką zaprzecza istnieniu pandemii, covida nazywa "przyjemną chorobą", tęskni za zasadą liberum veto, rząd nazywa rebeliantami.
Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga, gospodynie programu "Dzień Dobry TVN" zabrały głos ws. doniesień, w myśl których miały przyjąć szczepionki przeciwko COVID-19 poza kolejnością.
Prezydent Andrzej Duda odznaczy we wtorek kończącą swoją misję ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher Krzyżem Wielkim Orderu Zasługi Rzeczpospolitej Polskiej - poinformował PAP rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
Szef klubu KO Cezary Tomczyk przekonywał, że potrzebne jest zaangażowanie Donalda Tuska w polską politykę.
Lech Wałęsa żali się w rozmowie z se.pl, że przez pandemię koronawirusa musiał zostać w Polsce i przestał latać na wykłady do Stanów Zjednoczonych.
Dziś pisaliśmy, że "firma Amazon poinformowała w poniedziałek, że jej komitet akcji politycznej (PAC) zawiesi dotacje dla parlamentarzystów, głosujących przeciw zatwierdzeniu przez Kongres prezydenta elekta Joe Bidena. Inne firmy mają ukarać wszystkich waszyngtońskich ustawodawców". Do sprawy odniósł się działacz miejski Jan Śpiewak.
Ron Paul, 84-letni lekarz, były republikański kongresmen z Texasu i były kandydat na Prezydenta USA, poinformował o blokadzie jego strony nałożoną przez platformę społecznościową Facebook. Tyle że, jak wyjaśnia polityk, nigdy wcześniej nie otrzymał żadnego ostrzeżenia za naruszanie standardów Facebooka.
Firma Amazon poinformowała w poniedziałek, że jej komitet akcji politycznej (PAC) zawiesi dotacje dla parlamentarzystów, głosujących przeciw zatwierdzeniu przez Kongres prezydenta elekta Joe Bidena. Inne firmy mają ukarać wszystkich waszyngtońskich ustawodawców.
Trudno już liczyć ile konserwatywnych treści i profili zostało ostatnio w głównych mediach społecznościowych usuniętych, lub ograniczonych. Dziś Twitter zbanował nawet konto 14-letniego syna Donalda Trumpa. Media społecznościowe od dawna faworyzują lewicową stronę sporu politycznego i światopoglądowego, ale takiej "rzezi" konserwatystów, chyba jeszcze nie było. Jak się okazuje w związku z publikacją tweeta z filmem z Trumpem wzywającym do zachowania spokoju, zablokowane było również jedno z kont TVP Info.
Trudno już liczyć ile konserwatywnych treści i profili zostało ostatnio w głównych mediach społecznościowych usuniętych, lub ograniczonych. Dziś Twitter zbanował nawet konto 14-letniego syna Donalda Trumpa. Media społecznościowe od dawna faworyzują lewicową stronę sporu politycznego i światopoglądowego, ale takiej "rzezi" konserwatystów, chyba jeszcze nie było. Właśnie "tymczasowo ograniczone zostało konto konserwatywnego włoskiego dziennika "Libero" na Twitterze.
Na State.gov oficjalnej stronie Departamentu Stanu USA w dziale "biographies" pod hasłem "Donald J. Trump" mogliśmy przed chwilą przeczytać - Kadencja Donalda J. Trumpa zakończyła się 11.01.2021 r. O 19:38:51 - Kadencja Donalda Trumpa zakończy się z chwilą zaprzysiężenia nowego prezydenta, o ile nie powiedzie się procedura impeachmentu. Wpis szybko zniknął. Teraz pojawiają się doniesienia nt. ew. wyjaśnienia sytuacji.
Każdy już słyszał – Twitter i Facebook postanowiły usunąć sprawującego jeszcze przez ponad dziesięć dni władzę prezydenta Stanów Zjednoczonych ze swoich platform. Powód? Rzekome wspieranie szturmu na Kongres i strach, że obecny POTUS mógłby nawoływać do dalszych zamieszek. Ile jest prawdy w zarzutach stawianych Trumpowi? Czy platformy miały prawo usunąć jego konta? Czy władza ostatecznie przeszła z rąk realnych w wirtualne? Oto moja analiza!
Urzędujący prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump jest atakowany ze wszystkich stron. Trudno nie odnieść wrażenia stosowania wobec niego przemysłu nienawiści, który tak dobrze znamy z własnego podwórka. Odbiera mu się możliwość komunikowania się z wyborcami za pośrednictwem mediów społecznościowych. Jego współpracownicy zdają się od niego odsuwać. Jak się okazuje dziwne rzeczy dzieją się również na amerykańskich rządowych stronach.
Znane z kart płatniczych przedsiębiorstwo finansowe American Express (Amex) powiadomiło w poniedziałek o zawieszeniu dotacji dla kongresmenów, którzy odmówili poparcia oficjalnych rezultatów wyborów prezydenckich z 3 listopada 2020 r. Wcześniej uczyniło to kilka innych dużych instytucji.
Republika Środkowoafrykańska znowu jest areną zbrojnej rywalizacji. Ofiarom wojny pomagają katoliccy misjonarze, w tym polski kapłan – br. Benedykt Pączka, którego klasztor przyjął 2500 uchodźców wojennych. Wojna domowa w tym kraju trwała wiele lat, w ostatnim czasie, z największą intensywnością od 2007 roku do 2013 roku, gdzie jedną z głównych sił była muzułmańska koalicja bojówek – Séléka. Obecnie rebelianci znowu chwycili za broń a w RŚA trwały wybory prezydenckie.