Małgorzata Prokop-Paczkowska, poseł partii Wiosna z list SLD, w programie „O co chodzi” w TVP Info zszokowała słowami o żołnierzach Armii Czerwonej.
Polacy wyrażają zadowolenie z mijającego roku – co pokazali w najnowszym sondażu CBOS.
– Sądzę, że nie powinniśmy przywiązywać zbyt wielkiej wagi przywiązywać do ostatnich słów prezydenta Putin. Przywódca Rosji już głosił podobne tezy. Robił to jednak nieco bardziej dyplomatycznym językiem – w rozmowie z portalem wPolityce.pl powiedział prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.
Ambasador Niemiec na Twitterze zabrał głos w dyskusji dotyczącej powodów wybuchu II wojny światowej.
12 ostatnich miesięcy to wzmacnianie bezpieczeństwa poprzez m.in. modernizację, zwiększanie liczebności Wojska Polskiego i zacieśnianie relacji międzynarodowych.
W maju tego roku 65-letni Arik Lederman opluł polskiego ambasadora w Izraelu – Marka Magierowskiego. Dziś mężczyzna został uznany przez sąd winnym.
Ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher niedawno na Twitterze zamieściła wpis skierowany do państwa rosyjskiego, który nawiązuje do kryzysu między Warszawą a Rosją, który został wywołany przez oszczercze słowa Putina dotyczące genezy II wojny światowej. Teraz ambasada Rosji w Polsce w ostry sposób odpowiedziała.
Niedawne kłamliwe i oszczercze wypowiedzi prezydenta Rosji nt. Polski wywołały ostrą reakcję polskich władz. - "Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski" - napisał premier Mateusz Morawiecki w specjalnym oświadczeniu. Do skandalicznych wypowiedzi prezydenta Rosji nt. Polski nie odniósł się jednak prezydent Andrzej Duda, co stało się przedmiotem krytyki niektórych polityków opozycji. Brak reakcji głowy państwa wytłumaczył jednak wicepremier Jarosław Gowin.
- W Rosji aparat służb w rozumieniu FSB, GRU i SWR jest nieodłącznym elementem (wręcz fundamentem) operacji informacyjnych. S. Naryszkin, szef wywiadu Rosji jest od dłuższego czasu b. mocno zaangażowany w propagowanie rosyjskiej narracji historycznej. Przypadek? - komentuje na Twitterze ostatnie działania Władimira Putina Katedra Służb Specjalnych na Wydziale Bezpieczeństwa Narodowego Akademii Sztuki Wojennej.
Poseł Anita Sowińska z Lewicy była gościem na antenie Polskiego Radia 24, gdzie w rozmowie nt. oświadczenia premiera Morawieckiego skierowanego do prezydenta Rosji Władimira Putina stwierdziła, że "chciałaby, aby historią Polski zajmowano się w sposób obiektywny, nie tylko wybielający historię".
Wybitny intelektualista belgijski - prof. David Engels - postanowił wyprowadzić się z Belgii i zamieszkać z rodziną w Polsce. Podczas swoich wykładów przestrzegał przed upadkiem cywilizacji zachodniej jaką znamy i twierdził, że obecnie - wbrew medialnej nagonce - to "w Polsce jest Europa".
Trudno nie odnieść wrażenia, że wobec ostatnich oszczerczych ataków Władimira Putina na Polskę niektóre media postanowiły ocieplić wizerunek rosyjskiego przywódcy. Na łamach "Gazety Wyborczej" pojawił się dzisiaj znamienny tekst: "Władimir Putin - rekonstruktor imperium. 20 lat silnego człowieka na Kremlu", ukazujący prezydenta Rosji jako człowieka, który przywrócił swemu krajowi status światowej potęgi.
Ambasador Polski w Izraelu Marek Magierowski prowadził w Izraelu wykład dla izraelskich przewodników, którzy przyjeżdżają do Polski z grupami młodzieży. Polityk mówił m.in o współczesnych manipulacjach historycznych ze strony dawnych agresorów i okupantów.
Radio Szczecin oddaje głos kolejnym pacjentom, którzy zdecydowali się mówić o pobieraniu pieniędzy od pacjentów w szpitalu Szczecin-Zdunowo, gdzie dyrektorem był marszałek Senatu prof. Tomasz Grodzki. Pani Józefa twierdzi, że na oddziale wszyscy lekarze brali pieniądze od pacjentów.
Niedawne kłamliwe i oszczercze wypowiedzi prezydenta Rosji nt. Polski wywołały ostrą reakcję polskich władz. - "Prezydent Putin wielokrotnie kłamał na temat Polski" - napisał premier Mateusz Morawiecki w specjalnym oświadczeniu. Do sprawy odniosła się ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, która opublikowała na Twitterze wpisy skierowane do prezydenta Rosji w języku polskim i angielskim.
Pomiędzy redaktorem Konradem Piaseckim, a Janem Śpiewakiem doszło na Twitterze do gorącej wymiany zdań na temat oświadczenia majątkowego i zarobków aktywisty. - Jeśli własną pracą, a głównie dietą radnego zarabia się 18 tys. złotych rocznie, to narzekania na kapitalizm stają się oczywistością - skomentował dziennikarz. - Rozumiem, że ataki ad personam to nowy poziom debaty publicznej, który będzie teraz wyznaczać elita z TVN. Wyznacza Pan nowe dno - odciął się Jan Śpiewak. Dyskusję skomentował publicysta Dawid Wildstein.
Pomiędzy redaktorem Konradem Piaseckim, a aktywistą miejskim Janem Śpiewakiem doszło na Twitterze do gorącej wymiany zdań.
Kilka godzin przed wydaniem oświadczenia przez premiera Morawieckiego ws. skandalicznych wypowiedzi prezydenta Rosji Władimira Putina kandydatka Platformy Obywatelskiej na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska skrytykowała polski rząd za rzekomą "bierność i bezradność". Za swój wpis wylała się na nią fala krytyki nawet ze strony osób na co dzień wspierających opozycję.
Należąca do lubelskiego Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i wspólnoty ewangelizacyjnej Guadalupe 19-latka w lutym 2018 r. uległa ciężkiemu wypadkowi samochodowemu, po którym lekarze nie dawali jej żadnych szans na przeżycie.
Jak donosi red. Michał Kolanko na łamach dziennika "Rzeczpospolita", w obozie władzy panuje "napięta sytuacja" z powodu ustawy dyscyplinującej sędziów. Do zmiany kształtu projektu ma dążyć wicepremier Jarosław Gowin.