Kryzysowa sytuacja wokół polskiego sądownictwa była głównym tematem rozmów wiceprzewodniczącej Komisji Europejskiej ds. praworządności Very Jourovej z rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem 28 stycznia 2020 r.
Prezydent Andrzej Duda wystawił na aukcję WOŚP koszulkę, w której brał udział na marszu nordic walking w październiku ubiegłego roku w Zakopanem. Okazuje się, że gadżet osiągnął astronomiczną cenę.
Dziś otwarto konsulat Austrii w Krakowie. Na miejscu byli obecni Prezydent RP z Małżonką oraz Prezydent Austrii z Małżonką.
Kurator Barbara Nowak przypomniała cytaty z publikacji prof. Andrzeja Jarczewskiego, prof. medycyny, seksuologa i pedagoga.
Zastępca Głównego Inspektora Sanitarnego Izabela Kucharska mówiła na antenie radiowej Jedynki o zagrożeniach związanych z koronawirusem
Polacy w ogromnych ilościach zamawiają towary za pośrednictwem takich chińskich stron internetowych jak Aliexpress. Pojawia się pytanie, czy w obliczu rozprzestrzeniania się koronawirusa z Wuhan, jest to nadal bezpieczne?
W Chinach potwierdzono już 106 zgonów w wyniku zakażenia kononawirusem z Wuhan. Okazuje się jednak, że i w Polsce nie możemy być do końca spokojni w tej sprawie.
Fundacja Otwarty Dialog Kramka i Kozlowskiej chwali się kolejnymi antyrządowymi działaniami, tym razem na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
Szef sekcji handlu NSZZ Solidaność, Alfred Bujara, mówił w rozmowie z portalem Money.pl nt. ustawy wprowadzającej ograniczenie handlu w niedziele. Rozmowa szybko jednak przeistoczyła się w dyskusje o nierównej konkurencji.
Przebywający w prowincji Kandahar od 2015 roku polscy żołnierze służący w XI zmianie PKW w ramach misji „Resolute Support” wspierać mają "szkolenie narodowej kontrterrorystycznej jednostki afgańskiej policji ATF444". Jak się dowiadujemy, Polakom udało się namierzyć i zlikwidować magazyn broni.
Trwa sesja Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy, na której omawiana jest kwestia polskiej reformy sądownictwa. Głos w sprawie zabrać miała... Rosja.
Premier Mateusz Morawiecki przebywa z wizytą w Niemczech. Wczoraj odwiedził m.in. Instytut Pileckiego, dziś spotkania mają charakter bardziej polityczny. Dzień rozpoczął się od roboczego śniadania z kanclerz Angelą Merkel.
Kiedy doszło do zderzenia seicento z rządową kolumną wiozącą premier Beatę Szydło, wiele osób - szczególnie związanych z ówczesną opozycją parlamentarną - zadeklarowało zbiórkę na rzecz właściciela samochodu Sebastiana Kościelnika. Pieniądze wpłacić miało ok. 8000 osób. Okazuje się jednak, że kwota ta zniknęła.
Europoseł Wiosny zadeklarował obecność na debacie poświęconej praworządności w Polsce, która ma miejsce w Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy.
Korespondent TVP w Berlinie napisał w mediach społecznościowych, jak od weekendu Niemcy mieli określać nowego przewodniczącego Platformy Obywatelskiej, Borysa Budkę.
Publikujący w skrajnie lewicowej "Krytyce Politycznej" Piotr Wójcik pochwalił się w mediach społecznościowych nowym tematem swoich rozważań. Z "pomocą" pospieszył mu red. Tomasz Wróblewski.
Dziennikarka GW Dominika Wielowieyska odniosła przemówienie Mariana Turskiego w Auschwitz do obecnej sytuacji w Polsce. Na jej słowa zareagowało wielu publicystów.
Dominika Cosic, korespondentka TVP w Brukseli, zaproszona została do stacji France 24, by zabrać głos w sprawie Holokaustu.
Naczelny Rabin Polski Michael Schurich udzielił wywiadu niemieckiemu die Welt, w którym wyraża zaniepokojenie wzrostowi antysemityzmu w Europie, ze szczególnym uwzględnieniem Niemiec i Francji. Inaczej zaś widzi sytuację w Polsce. Wywiad zatytułowany jest "Tutaj Żydzi nie są atakowani tak jak w Berlinie czy Paryżu"
- Prezydent Reuven Rivlin podczas spotkania w poniedziałek ze swoim polskim odpowiednikiem Andrzejem Dudą wystrzelił najnowszą salwę w sporze między dwoma narodami o współudział Polaków w przemocy antyżydowskiej podczas i po II wojnie światowej, zauważając, że chociaż Polacy walczyli przeciwko nazistowskim Niemcom, „wielu Polaków stało przy, a nawet pomagało w mordowaniu Żydów” - relacjonuje spotkanie prezydentów Reuvena Rivlina i Andrzeja Dudy z okazji 75. rocznicy wyzwolenia Auschwitz Times of Israel