"Rewolucję obyczajową" wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja skomentowała również znana z "obrony demokracji" pisarka Maria Nurowska
Adam Michael Cwejman - szwedzki polityk, publicysta oraz wykładowca żydowskiego pochodzenia, specjalizujący się w temacie Europy Wschodniej - mówił na anglojęzycznym kanale TVP Poland IN na temat odmowy zgody na ekstradycję Stefana Michnika przez władze szwedzkie..
Minister spraw wewntęrznych Joachim Brudziński umieścił w mediach spoełcznościowych pewne porównanie...
W mediach społecznościowych dziennikarka GW Dominika Wielowieyska uznała, że "przepis o małżeństwie" w obowiązującej nas Konstytucji RP jest kwestią ukłonu autorów w stronę prawicy. Skomentowała to Marzena Paczulska.
Prezes Małgorzata Gersdorf takimi słowy zwróciła się do dzieci zaproszonych do SN przez Stowarzyszenie Sędziów Iustitia.
Stowarzyszenie Sędziów Iustitia zaprosiła do SN dzieci, które odbywały spotkanie edukacyjne dotyczące pracy sądu. Zajmowano się sprawą wizerunku wilków. Poniżej wykład biegłego psychologa, który zaprezentował postać wilka przedstawianego w mediach i konsekwencji tego wizerunku dla psychiki ludzi.
Dawid Wildstein odniósł się do retoryki towarzyszącej zamachowi na muzułmanów w Nowej Zelandii.
- Prawica Rzeczypospolitej, Ruch Prawdziwa Europa - Europa Christi oraz Zjednoczenie Chrześcijańskich Rodzin zdecydowały się wspólnie wystartować w wyborach do Parlamentu Europejskiego - czytamy na stronie Prawicy Rzeczpospolitej
Jarosław Sellin [PiS] podjął w programie "Woronicza 17" temat gróźb szefa ZNP Sławomira Broniarza, dotyczących ewentualnej blokady promocji dzieci do następnej klasy.
- Mamy nadzieję, że jest świadomy odpowiedzialności prawnej za swoje słowa - pisze na stronie ifispan.pl Natalia Skipietrow specjalista ds. public relations, Instytut Filozofii i Socjologii PAN w odpowiedzi na zarzuty dr Piotra Gontarczyka wobec opracowania "Dalej jest noc" [pod redakcją Jana Grabowskiego i Barbary Engelking
Były minister zdrowia [rząd PO-PSL, w programie "Kawała na ławę" w stacji TVN, zajął stanowisko w sprawie słów wiceprezydenta Warszawy Pawła Rabieja o planach wprowadzenia adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
"Telefon komórkowy Benny'ego Gantza, największego rywala premiera Benjamina Netanyahu i przewodniczącego sojuszu politycznego Kahol Lavan, był inwigilowany przez irański wywiad, ogłosił w czwartkowy wieczór izraelski kanał 12" - napisał Haaretz.
Marcin Palade sporządził prognozę na podstawie wypadkowej sondaży z tego miesiąca.
Przemienienie Pańskie. Komentarz ks. Piotr Pawlukiewicz.
Feministka prof. Monika Płatek znana była do tej pory przede wszystkim ze swojego rewolucyjnego stwierdzenia - W związkach jednopłciowych rodzi się tyle samo dzieci, a często więcej, niż w związkach różnopłciowych - Jak się okazuje, czego dowodzi dostępne w sieci nagranie, do ról pełnionych przez tradycyjnie rozumianych kobietę i mężczyznę , podchodzi dość konserwatywnie
- "Na polskie konto dopisano setki, a nawet tysiące żydowskich ofiar, z których śmiercią Polacy nie mieli nic wspólnego. Autorzy stworzyli zmistyfikowany obraz i było to zrobione po to, by mechanizmy z tych miejsc przełożyć na historię całej wojny i stosunków polsko-żydowskich. Jest to wielopiętrowa i wielowątkowa pseudonaukowa mistyfikacja. Nie mam najmniejszych wątpliwości, że to zaplanowana operacja. Wszystkie mistyfikacje są po to, by przypisać Polakom jak najwięcej zbrodni dokonanych przez Niemców, a nawet przez policję żydowską" - mówił w PR24 o opracowaniu "Dalej jest noc" pod redakcją Jana Grabowskiego i Barbary Engelking znany historyk dr Piotr Gontarczyk - "Czekam na odpowiedź" - wezwał do naukowej dyskusji. Tymczasem ze strony specjalisty ds. public relations, Instytut Filozofii i Socjologii PAN doczekał się gróźb - "Mamy nadzieję, że jest świadomy odpowiedzialności prawnej za swoje słowa"
Wybory parlamentarne w Korei Północnej. Frekwencja w głosowaniu na kandydatów do Najwyższego Zgromadzenia Ludowego wyniosła 99,99 proc. To wynik wyższy od poprzednich „wyborów” gdy było to 99,97 proc. Udział w wyborach jest obowiązkowy a absencja karana więzieniem. Na szczycie Trump - Kim nie udało się wypracować porozumienia a KRLD skutecznie omija nałożone sankcje i działa agresywnie w środowisku międzynarodowym.
Michał Boni i Danuta Huebner ostatecznie nie wystartują z list Koalicji Europejskiej. Jednocześnie spotykają się ze wsparciem środowisk radykalnych
Sławomir Broniarz, szef postkomunistycznego Związku Nauczycielstwa Polskiego w ramach protestu nauczycieli zagroził blokadą promocji uczniów, co wywołało powszechne oburzenie
W Studio Polska miała miejsce gorąco dyskusja na temat żądań środowisk LGBT