– Wzrosła ściągalność podatków. Ściga się tych, którzy do tej pory oszukiwali, po prostu okradali polskie społeczeństwo. Ci złodzieje, którzy okradali nas do tej pory z podatków, czują, że obecna władza nie popuści i że trzeba po prostu te podatki płacić – mówił w środę w Jezioranach w powiecie olsztyńskim prezydent Andrzej Duda.
- Chciałem spuentować 80 lat, które przeżyłem. A jak ja mogę spuentować? Oczywiście twórczością – mówił "Gazecie Polskiej Codziennie" Jan Pietrzak, który we wtorek w Centrum Prasowym Foksal w Warszawie promował swoją najnowszą książkę "Z PRL-u do Polski. Osiemdziesiątka Pana Janka". Książka to zbiór felietonów i spisanych piosenek satyryka.
Zapowiedź nacisków Komisji Europejskiej na rząd premier Beaty Szydło w sprawie obniżenia wieku emerytalnego odbiła się szerokim echem. Kilka tysięcy osób wyszło na ulice protestować. – Jeśli będzie taka potrzeba, pojedziemy do Brukseli – zapowiada Piotr Duda, przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność.
- Prezydent Andrzej Duda docenia fakt, że istnieją obywatele i mogą posiadać sprawy z którymi nie mogą przebić się do władzy. (...) Nikt nie opóźnia reformy, ona się toczy. Mam nadzieję, że szef MS przejmuje się tym. Na razie słabo to widać - mówiła na antenie Polskiego Radia 24 Zofia Romaszewska.
- Dla opozycji totalnej wymiar sprawiedliwości jest ostatnim, fundamentalnym bastionem. Bez reformy sądownictwa nie da się przeprowadzić innych reform - mówił na antenie PR24 Bronisław Wildstein
- Nie mam żadnych zastrzeżeń do Zbigniewa Ziobry. To jeden z bardziej pracowitych ministrów w naszym rządzie – chwaliła ministra premier Beata Szydło przed spotkaniem ścisłego kierownictwa PiS, które odbywa się w centrali partii.
– Świadkowie historii to najważniejsi goście. Filmy i ich autorzy są tylko tłem dla tych, którym chcemy oddawać hołd. Z Arkadiuszem Gołębiewskim, pomysłodawcą i dyrektorem festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, rozmawia Robert Wąsik.
"Bułgaria jest jednym z najbiedniejszych krajów UE. Coraz więcej Niemców się tam przeprowadza, ponieważ trudno im przeżyć na emeryturze w kraju." - czytamy na niemieckiem portalu Welt.de.
- W Sądzie Najwyższym są najbardziej zdegenerowani sędziowie, bo średnia wieku wynosi tam 60 lat, co łatwo obliczyć, zaczynali więc w stanie wojennym. To sędziowie, którzy potrafili skazywać na trzy lata więzienia za wiersz antykomunistyczny o reżimie Wojciecha Jaruzelskiego. - mówił w TVP Info Piotr Lisiewicz z "Gazety Polskiej".
"Film ten dedykuję wszystkim tym w Polsce, którym przeszkadzają bijące dzwony w kościele" - skomentował nagranie jeden z internautów.
Do 2025 r. 1/3 tradycyjnej siły roboczej ma być zastąpiona zautomatyzowanymi robotami. Szybko rośnie rynek robotów humanoidalnych, przypominających człowieka, reagujących na dotyk i wchodzących w interakcje z ludźmi. Do 2020 roku wartość rynku robotów współpracujących z ludźmi ma przekroczyć miliard dolarów. Globalna wartość rozwiązań opartych na sztucznej inteligencji w podobnym czasie może sięgnąć 100 miliardów dolarów.
Polskie Stronnictwo Ludowe złożyło dzisiaj wniosek o odwołanie Krzysztofa Jurgiela ze stanowiska ministra rolnictwa. Podczas debaty ministra broniła m.in premier Beata Szydło, która kąśliwie podsumowała działania PSL.
Znaki drogowe nie powiedzą wszystkiego o zasadach prowadzenia pojazdów w różnych rejonach Europy. Np. w Hiszpanii auto trzeba wyposażyć w dwa trójkąty ostrzegawcze, w Holandii doświadczeni kierowcy mogą mieć wyższe stężenie alkoholu we krwi niż początkujący, a samochodach osobowych na norweskich szosach nie trzeba wozić gaśnicy.
Pokazy filmów dokumentalnych i fabularnych, konkursy, panele dyskusyjne, spotkania z twórcami oraz działaczami opozycji – o tym wszystkim rozmawiano na konferencji prasowej Festiwalu Niepokorni Niezłomni Wyklęci, która odbyła się w Warszawie w Muzeum Powstania Warszawskiego. Dyrektor Arkadiusz Gołębiewski przedstawił program imprezy, zaprezentowano również fragmenty filmów konkursowych.
Film "Niezwyciężeni" IPN ukazujący historię Polski od wybuchu II Wojny Światowej wywołał poruszenie na całym świecie i stał się poważnym elementem odkłamywania kłamliwych mitów n/t historii Polski. Strażnicy pedagogiki wstydu trwają jednak na posterunku. Historyk i publicysta Gazety Wyborczej i Polityki prof. Marcin Zaremba postanowił "zdekonstruować mity" zawarte w "Niezwyciężonych" IPN
Grzegorz Schetyna poinformował wczoraj o planach powołania partyjnego zespołu, który ma koordynować i inspirować protesty przeciwko prezydenckim ustawom reformującym sądownictwo. Plany te skomentował na Twitterze poseł klubu Kukiz'15, Adam Andruszkiewicz.
BBC opisuje historię Włoszki, która ożeniła... samą siebie. Ceremonia "zaślubin" została uczczona weselem z udziałem druhny i 70 gości.
Prokuratura będzie zobowiązana do przeprowadzenia czynności w sprawie karnej pracowników szkoły, w której rówieśnicy podczas zajęć pobili małoletnią Nicolę. Sąd Rejonowy Warszawa Praga-Północ uwzględnił przygotowane przez prawników Ordo Iuris zażalenie i uchylił postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia postępowania w tej sprawie.
"63 naukowców opublikowało synowskie upomnienie, w którym zarzuca papieżowi 7 herezji. W zasadzie powtarzają oni argumentacje kardynałów, tylko kardynałowie nie wyciągali wniosków, tzn. zadawali pytania. Odpowiedzi nie otrzymali, więc 63 naukowców uznało, że jest to dowód na herezję. Powiem tak: jest to niebezpieczne" - mówił Tomasz Terlikowski w programie "Chłodnym okiem" na antenie Telewizji Republika.
Żyjemy w erze fałszywych informacji i postprawdy – przekonują eksperci. W dużej mierze to efekt dynamicznie rosnącej roli mediów społecznościowych. W Polsce ponad połowa społeczeństwa uważa je za główne źródło informacji. To o tyle istotne, że tylko na Twitterze nawet 49 mln kont jest zautomatyzowanych. Fake newsy stają się coraz groźniejsze, bo mają efekt kuli śnieżnej. Jedna informacja w ciągu kilku minut może być na ustach całego świata.