M.in Gazeta Wyborcza podała, że byli reprezentanci Polski, znani jako "Orły Górskiego" otrzymają niższe emerytury. To efekt tzw. ustawy dezubekizacyjnej. Czy prawdą jest, że zostaną im obcięte emerytury? Do całej sprawy na antenie Radia Szczecin odniósł się Minister Sportu i Turystyki, Witold Bańka.
Zestaw ćwiczeń, które wykonuje ten szwajcarski sportowiec wydaje się niemożliwy. A jednak... Ktoś by się domyślił, jaką dyscyplinę trenuje?
"Konstytucja, to nie regulamin obozu harcerskiego, który można zmieniać w zależności od tego, że ktoś wymyślił nowy pomysł" - napisał na Twitterze Ryszard Petru. "Trzy kluby parlamentarne powiedziały, że są gotowe przyjąć proponowane zmiany, niestety pan Ryszard Petru stanowczo się sprzeciwił. To powoduje, że nie ma szans, żeby poprawka do konstytucji została wprowadzona" – poinformował wczoraj prezydent.
- Dr Jarosław Szarek – prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr hab. Sławomir Cenckiewicz – dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego oraz Jacek Pawłowicz – dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zapraszają we wtorek, 26 września 2017 r. na dzień poświęcony pamięci Anny Walentynowicz - czytamy na stronie ipn.gov.pl. Tygodnik Solidarność jest patronem medialnym wydarzenia. O godz. 11 w Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL, przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie, odbędzie się uroczyste przekazanie pamiątek po Annie Walentynowicz przez jej syna – Janusza Walentynowicza.
Krzysztof Kuźmierczyk to kolejna osoba przesłuchiwana dziś przed komisją śledczą ds. Amber Gold. Kuźmierczyk był odpowiedzialny za ochronę firmy, przewoził sztabki złota i kontrolował sejfy.
Z dniem dzisiejszym wygasa decyzja z września 2015 roku o przymusowej relokacji 120 tys. migrantów. Unia Europejska nie zamierza kontynuować tego obowiązku. Nie oznacza to jednak, że kraje, które nie wypełniły zobowiązania unikną finansowych kar.
Amerykańska korporacja Three Square Market testowo umieściła chipy pod skórą swoich pracowników w celu sprawdzenia, jak na tak nowatorskie rozwiązanie zareagują zatrudnieni. Podskórne mikrochipy zastąpiły używane do tej pory karty magnetyczne. Pomysł wzbudził kontrowersje i wątpliwości etyczne.
Z najnowszego sondażu IBRIS dla Onetu wynika, że gdyby wybory parlamentarne odbyły się we wrześniu, ich zwycięzcą byłoby PiS- 38,6 %. Na drugim miejscu znalazłaby się Platforma Obywatelska, której strata do partii rządzącej wynosi 18,5 %
Od wyniku zapowiedzianych na czwartek 28 września br. negocjacji miedzy związkowcami a nowym zarządem Bałtyckiego Terminala Zbożowego sp. z o.o. w Gdyni zależy, czy załoga sięgnie w sporze z właścicielem po broń strajkową. W piątek wieczorem w Bałtyckim Terminalu Zbożowym w Gdyni zakończyło się referendum strajkowe, w którym większość załogi opowiedziało się za strajkiem.
- Dzisiaj wiemy jedno: po spotkaniu z Kaczyńskim w tych ustawach, które zaprezentował prezydent, dla mnie jest znacznie więcej Kaczyńskiego niż Królikowskiego – mówił w TVN 24 Sławomir Neumann.
Gościem Beaty Michniewicz w dzisiejszym "Salonie politycznym Trójki" był Stanisław Karczewski, który komentował zgłoszone wczoraj przez prezydenta Andrzeja Dudę propozycje ustaw dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.
- Nas kosmetyka nie interesuje, chcemy zmian strukturalnych i kadrowych, bo bez zmian kadrowych uważamy, że ta reforma nie przyniesie oczekiwanego nie tylko przez nas, ale przede wszystkim przez Polaków, którzy mają styczność z wymiarem sprawiedliwości, skutku - podkreśliła Beata Mazurek. Rzecznik PiS odnosiła się w ten sposób do prezydenckich propozycji ustaw dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.
W 1983 roku ks. Jerzy Popiełuszko, jako kapelan Solidarności, po raz pierwszy zaprosił ludzi pracy do spotkania u Jasnogórskiej Pani. I tak od lat w każdy trzeci weekend września Solidarność, wierna swojemu błogosławionemu patronowi, wypełnia jego wolę.
"Nie odpowiem na te pytania. Nie chcę zaszkodzić ani sobie, ani bliskiej mi osobie" - mówiła Danuta Jacuk-Plichta, teściowej założyciela spółki Amber Gold Marcina P.
W piątek, 15 sierpnia sejm przyjął tzw. specustawę zdrowotną, na mocy której specjalistyczne placówki zostaną dofinansowane kwotą 282 mln zł. Według Marii Ochman, przewodniczącej Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ Solidarność, to tylko kosmetyczny zabieg.
O tym kto zasiada w kancelarii prezydenta, o nowym projekcie reformy sądownictwa przedstawionym przez Andrzeja Dudę i o wyborach w Niemczech mówił Witold Gadowski w Komentarzu Tygodnia.
"Niestety, realne zagrożenie [ze strony Moskwy] istnieje. Co więcej, ma ono już pewną – nazwijmy to „wartość stałą”. Należy przyjąć, że Kreml trzyma w gotowości bojowej swoje wojska i skorzysta z każdej możliwości, aby ich użyć. Jak to może wyglądać, wiemy, bogatsi o doświadczenia zaangażowania Rosji na Kaukazie i na wschodzie Ukrainy" - powiedział były wiceminister obrony w wywiadzie dla "Naszego Dziennika".
"Z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że czynnikami, które w największym stopniu przyczyniły się do spadku zasięgu ubóstwa skrajnego i relatywnego w 2016 r. były: wzrost wynagrodzeń, spadek bezrobocia, a w przypadku rodzin z dziećmi - wprowadzenie świadczenia wychowawczego 500+" - czytamy w raporcie GUSu.
Szefowa rządu na antenie Radia Kraków odniosła się do przedstawionych dziś przez prezydenta Andrzeja Dudę propozycji dot. ustaw o sądownictwie.
Zapowiedź posła Prawa i Sprawiedliwości jest pokłosiem analizy prawnej ekspertów Bundestagu, zgodnie z którą, kiedy w 2015 roku Angela Merkel podjęła decyzję o wpuszczaniu imigrantów, zrobiła to bez przedstawienia jakiejkolwiek podstawy prawnej.