Przed sklepem przy ulicy Popularnej rozdawano ulotki przechodzącym klientom Castoramy. To jedna z form protestu przeciw bezprawnemu zwolnieniu 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność. Protesty odbyły się w całym kraju.
W całej Polsce odbyły się dziś protesty pod sklepami Castoramy przeciwko bezprawnemu zwolnieniu 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. W samej Warszawie zgromadziło się około tysiąca osób. Znamy wyniki rozmów pomiędzy związkowcami, a zarządem Castoramy.
Zarząd Castorama Polska bezprawnie zwolnił 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” za wpisy na portalach społecznościowych informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy w sklepach. - Żądamy natychmiastowego przywrócenia do pracy członków Komisji Zakładowej oraz wyciągnięcia konsekwencji dyscyplinarnych wobec osób, które dopuściły się bezprawnych działań antyzwiązkowych - podkreślają związkowcy, którzy protestują dziś pod sklepami sieci Castorama w całej Polsce.
W całej Polsce trwają protesty pod sklepami Castoramy przeciwko bezprawnemu zwolnieniu 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność”. W samej Warszawie zgromadziło się około tysiąca osób. Jak poinformował zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Tadeusz Majchrowicz, trwają rozmowy pomiędzy zarządem Castoramy, a związkiem zawodowym Solidarność.
Życzenia z okazji Dnia Kolejarza od Piotra Dudy, lidera Związku.
– Rzeczpospolita Polska zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych. I to jest dla nas najważniejsze (...) Państwo musi być tam, gdzie obywatelowi dzieje się krzywda – mówił w programie "Debata" szef Solidarności Piotr Duda.
W dzisiejszej „Debacie” na TVP Info gościem Anny Grabowskiej będzie szef „Solidarności” Piotr Duda. Wśród najważniejszych tematów expose Premiera, propozycje klimatyczne Rady Europejskiej i dialog społeczny. Emisja w sobotę o godz. 15.00 w TVP Info.
Określenie priorytetów negocjacyjnych z MEN na najbliższe miesiące oraz w perspektywie długofalowej oraz ocena realizacji Porozumienia „Solidarności” z rządem z 7 kwietnia br. to najważniejsze tematy obrad Rady KSOiW NSZZ „S”, która odbyła się 20 – 21 listopada w Krynicy Zdroju.
Wczoraj za powołaniem Jakuba Steliny na sędziego Trybunału Konstytucyjnego zagłosowało 233 posłów, 209 oddało głos przeciwny, zaś 8 wstrzymało się od głosu. Wcześniej otrzymał rekomendację sejmowej komisji sprawiedliwości.
- Chciałem dzisiaj zwrócić uwagę Wysokiej Izby na sytuację, jaka zaistniała w Castorama Polska, jeśli chodzi o relacje pracodawca a reprezentujący pracowników związek zawodowy "Solidarność" - mówił 20 listopada poseł na Sejm RP Jan Mosiński podczas przemówienia w parlamencie.
21 listopada 2019 r. w siedzibie Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność” odbyła się konferencja prasowa związana z sytuacją w sklepach Castorama. Do dziennikarzy zwrócili się Przewodniczący Zarządu Regionu Mazowsze Andrzej Kropiwnicki, Sekretarz ZRM Grzegorz Iwanicki, Przewodniczący Regionalnej Sekcji Pracowników Handlu Dariusz Paczuski oraz Beata Ostaszewska członek Regionalnej Sekcji Handlu. Andrzej Kropiwnicki poinformował, iż Zarząd Castorama Polska bezprawnie zwolnił 9 członków Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” za wpisy na portalach społecznościowych informujące o łamaniu przepisów BHP i warunków pracy w sklepach.
Wszystkim pracownikom socjalnym, pracownikom służb społecznych pracujących zarówno w jednostkach samorządowych jak i niepublicznych, a w sposób szczególny Członkom NSZZ „Solidarności”, składam najserdeczniejsze życzenia z okazji Dnia Pracownika Socjalnego.
Zarząd Regionu Mazowsze NSZZ "Solidarność" stanowczo sprzeciwia się planowanym przez władze m. st. Warszawy drastycznym podwyżkom opłat za wywóz odpadów w Warszawie.
Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker (PiS) tłumacząc przyczyny wycofania wniosku poselskiego o nowelizację ustawy znoszącej limit 30. krotności stwierdził na internetowym kanale WP, że jedną z głównych przyczyn było krytyczne stanowisko NSZZ "Solidarność".
Wycofanie przez posłów PiS projektu nowelizacji ustawy znoszącej roczny limit 30-krotności przeciętnego wynagrodzenia, powyżej którego nie potrąca się składek na ubezpieczenie społeczne, to dobra i rozsądna decyzja.
Sąd Okręgowy w Warszawie podtrzymał wyrok Sądu Rejonowego Warszawa-Mokotów w sprawie Władysława Ciastonia, gen. dywizji Milicji Obywatelskiej, funkcjonariusza SB i wiceministra spraw wewnętrznych PRL oraz Józefa Sasina, gen. brygady, wysokiego funkcjonariusza SB, skazującego ich na karę dwóch lat bezwzględnego więzienia za internowanie w obozach wojskowych ponad 300. działaczy „Solidarności” i opozycji, tzw. „Chełminiaków”.
Okręgowy Inspektorat Pracy w Warszawie rozstrzygnął tegoroczną edycję konkursu, w którym promuje pracodawców dbających o bezpieczeństwo w miejscu pracy.
W Regionie „Pobrzeże” zarejestrowano Organizację Międzyzakładową NSZZ "Solidarność" w Służbie Więziennej.
Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda wystosował apel do posłów będących członkami i sympatykami "Solidarności" o przeciwstawienie się nowelizacji ustawy znoszącej roczny limit 30. krotności przeciętnego wynagrodzenia, powyżej którego nie potrąca się składek na ubezpieczenie społeczne.
Pod Hutą Kraków odbył się protest przeciwko wygaszaniu Wielkiego Pieca. Wzięli w nim udział związkowcy m.in. z Solidarności, OPZZ i FZZ. Pracowników krakowskiej huty wspierali koledzy z innych oddziałów m.in. z Huty Katowice, a także małopolskiej i śląsko-dąbrowskiej Solidarności. Na miejscu jest nasz reporter.