- W przeddzień 14 czerwca 78.rocznicy deportacji do KL Auschwitz pierwszego transportu polskich więźniów politycznych, przypominamy inicjatywę ChSRO ws . przyjęcia nazwy Narodowego Dnia Pamięci o Polskich Ofiarach Niemieckich Obozów Koncentracyjnych oddającego w sposób pełny intencje byłych więźniów KL Auschwitz i wskazującej w sposób jednoznaczny na polskie ofiary i niemieckie obozy. Przekazany wówczas posłowi J. Brynkusowi projekt zmiany ugrzązł w "zamrażalce sejmowej", a na pisma w tej sprawie skierowane do Marszałka Sejmu i Prezydenta RP. - Chrześcijańskie Stowarzyszenie Rodzin Oświęcimskich nie otrzymało żadnej odpowiedzi, co nigdy wcześniej nie miało miejsca (poza jednym wyjątkiem, przypadek Marszałka Sejmu M. Kuchcińskiego) - czytamy w przesłanym do redakcji Tysol.pl oświadczeniu Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Rodzin Oświęcimskich
Kwestie związane z populacją żubra w Polsce były głównym tematem dyskusji ekspertów zorganizowanej 13.06.2018 r. w Ministerstwie Środowiska.
- Jadę w poniedziałek do Moskwy, rozmawiać, aby kontynuować dialog z polskim rządem - mówił wiceszef Komisji Europejskiej w Parlamencie Europejskim. Trudno powiedzieć co miał na myśli. Natomiast głos z sali był tu bez wątpienia cennym uzupełnieniem
Rzeczpospolita może być dumna ze swoich dziejów także dzięki Waszej służbie - mówił Andrzej Duda podczas obchodów święta Żandarmerii Wojskowej w Mińsku Mazowieckim. W trakcie uroczystości Prezydent wręczył Medale za Długoletnią Służbę.
- Wszystkie są ważne, ale oczywiście na podium znalazłoby się pytanie nr 3 o referendach obywatelskich, nr 6 o wieku emerytalnym i pytanie nr 12 o pracy i społecznej gospodarce rynkowej. Zresztą kiedy spojrzymy na nasz program, czyli uchwałę programową Krajowego Zjazdu Delegatów oraz na treść umowy programowej podpisanej z ówczesnym kandydatem na prezydenta Andrzejem Dudą, to przywołane powyżej punkty bezpośrednio wpisują się w postulaty, które od lat podnosi Solidarność. Ale jak mówię: Wszystkie pytania są ważne i nie przejmowałbym się ich ilością. Po to właśnie referendum konsultacyjne. Forma dialogu ze społeczeństwem. A dialogu bardzo nam w kraju brakuje - mówi w rozmowie z Cezarym Krysztopą Przewodniczący NSZZ "Solidarność" Piotr Duda komentując prezydencki pomysł referendum konsultacyjnego
Na niektórych uczelniach trwają kameralne strajki wobec ustawy 2.0 dotyczącej szkolnictwa wyższego. Jak okazuje się strajkujący na Uniwersytecie Gdańskim mają dość specyficzne zapotrzebowania.
Głównym celem projektu jest przekazanie jak najszerszemu gronu internautów informacji o historii i roli jednej z najważniejszych struktur opozycji niepodległościowej epoki PRL.
Pozyskanie śmigłowców i okrętów podwodnych dla wojska oraz obecność stałych baz USA w Polsce, to główne tematy poruszane przez Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej w programach Polski Punkt Widzenia w TV Trwam oraz Sygnały Dnia w Polskim Radiu.
- Komisja Polityki Społecznej i Rodziny znów za zabijaniem dzieci. Oprócz J.Klawitera i H. Szydełko wszyscy przeciw #ZatrzymajAborcję. Niektórzy celowo spóźnieni i w ogóle frekwencja na Komisji z każdym posiedzeniem coraz niższa-chyba jednak sumienie wyrzuca posłom zabite dzieci... - pisze Kaja Godek
Piłka nożna rozgrzewa emocje kibiców na całym świecie. W trakcie meczów działy się czasem bardzo ważne wydarzenia polityczne. Zdarzało się również, że futbol stawał się katalizatorem rozpoczęcia wojny. Zapraszamy na subiektywny przegląd wpływu piłki na losy świata.
Jest jeszcze pole do dyskusji ws. pytań, które padną w referendum konsultacyjnym - powiedział w środę wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha. Dodał, że w referendum paść ma 10 pytań, a prezydent ma czas na przekazanie Senatowi postanowienia ws. referendum między 20 lipca a 10 września.
Wójt gminy Tuszów Narodowy (pow. Mielecki, województwo Podkarpackie) postanowił powiesić marmurowe tablice z dekalogiem na szkołach w swojej wsi. O sprawie rozpisuje się między innymi telewizja TVN.
- "Tak, Frans, możesz liczyć na Holandię" - mówi do Timmemransa - premier Rutte pytany o stanowisko w sprawie procedury art. 7 w Radzie UE w sprawie Polski. - pisze Katarzyna Szymańska Borginon korespondent RMF w Brukseli
Dziś na antenie „Siódma-dziewiąta” gościł Władysław Kosiniak-Kamysz, szef PSL-u, który odniósł się do tego, czy jego partia w przyszłości może zgłaszać projekty zalegalizowania związków partnerskich.
Agenci z łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali w wyniku operacji specjalnej 5 osób zamieszanych w proceder tzw. prania pieniędzy. Do zatrzymania doszło w jednym z podwarszawskich hoteli, tuż po tym jak warszawski biznesmen wziął walizkę z 500 tys. Euro, które miały pochodzić z przestępstwa. Część pozostałych zatrzymanych miała stanowić m.in. jego obstawę na miejscu.
Internauci jak zwykle niezawodni - niektóre memy po zwycięstwie Polski z Litwą bawią do łez.
Adam Andruszkiewicz w swoim tweetcie odniósł się do słabych frekwencji na spotkaniach z R. Trzaskowskim.
Spotkanie liderów wrogich sobie państw wciąż znajduje się na politycznej agendzie. Czy liderzy rozmawiali o Polsce? Jeden z internautów nie pozostawia złudzeń...
Były komisarz ds. rozszerzenia Unii Europejskiej Günter Verheugen w rozmowie z Onetem w sposób krytyczny odniósł się do aktualnych władz Unii Europejskiej.
Policjanci CBŚP pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Bielsku Białej rozbili grupę przestępczą, która uszczuplała należności publicznoprawne w podatku VAT, akcyzie i opłacie paliwowej w obrocie olejem napędowym. Jeden z podejrzanych chcąc uniknąć zatrzymania schował się w piwnicy. Straty Skarbu Państwa oszacowano na ponad 13 milionów zł. Zatrzymano 5 osób, które są podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, w tym jedna o kierowanie tą grupą.