Zgoda na realizację inwestycji mieszkaniowej będzie zależała od gminy – nie od wojewody. Na etapie wniosku inwestora trzeba będzie przedstawić koncepcję inwestycji – założenia urbanistyczne. To niektóre efekty konsultacji publicznych projektu specustawy mieszkaniowej. Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawiło zmiany w projektowanych przepisach.
Nie ma wątpliwości, że gdyby nie polityka prezydenta Wiktora Janukowycza (2010-2014) aneksji Krymu mogłoby nie być, lub przynajmniej nie poszłoby to Rosji tak łatwo. Świadome przymykanie oczu na działalność rosyjskiej agentury, rozbrajanie własnego kontrwywiadu i armii, wreszcie niekorzystne umowy ze stroną rosyjską. Za to wszystko Janukowycz sądzony jest zaocznie – z zarzutem zdrady stanu. Kolejne dowody przedstawione w sądzie potwierdzają, że obalony w lutym 2014 r. prezydent nie przypadkiem schronienie znalazł właśnie w Rosji.
Od dłuższego czasu rybacy alarmują, że stan poławianych z Bałtyku dorszy jest fatalny, a media donoszą wręcz o katastrofie w Morzu Bałtyckim. Ryba od lat stopniowo zanika, a łowione obecnie okazy często nie nadają się do obróbki. Czy z dorszem niebawem przyjdzie nam się pożegnać?
Zachęcamy czytelników Tygodnika Solidarność i portalu tysol.pl do podpisywania się pod petycją, którą skierowaliśmy do Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Zwracamy się z prośbą o przyznanie polskiego obywatelstwa dla Alfiego Evansa! Chcesz dołączyć? Podpisz się!
Młodzi ludzie skupieni wokół akcji #RespectUs tym razem przygotowali spot dla Alfiego Evansa
Przede wszystkim Alfie Evans jest dwuletnim, kochanym przez dzielnych rodziców chłopcem, który ma prawo żyć. Jest człowiekiem, jednostką, małym cudem. Właśnie tak przede wszystkim staram się o nim myśleć. Trudno jednak nie zauważyć, że jego przypadek jest powodem innego cudu
Katowicka Platforma Obywatelska zrobiła sondę. Niestety okazało się, że jej wynik nie idzie po myśli autorów badania. Dlatego w ramach poszanowania dla demokracji i opinii głosujących, ankietę szybko usunięto.
Możliwości modernizacyjne wojskowych śmigłowców, które latają od lat 60 ub. wieku, są dość ograniczone i niezbędny jest przeskok technologiczny – mówi gen. Piotr Patalong, były dowódca Wojsk Specjalnych. W ramach prowadzonego przez Ministerstwo Obrony Narodowej postępowania do Marynarki Wojennej ma trafić osiem śmigłowców przeznaczonych do zwalczania okrętów podwodnych i prowadzenia misji ratowniczych na morzu. Dziś tę funkcję pełnią wysłużone, postradzieckie śmigłowce Mi-14. Nowe maszyny są niezbędne, żeby zapewnić bezpieczeństwo militarne i cywilne na Bałtyku.
Ponad 3 promile – tyle miał w organizmie kierowca toyoty, który dzisiaj przed południem przemierzał ruchliwe w czwartek ulice Biłgoraja. Niebezpieczne manewry kierowcy zauważył jadący samochodem inny kierowca – będący na wolnym policjant zamojskiej komendy wraz z żoną - także policjantką. Po chwili zawrócili swój pojazd i na pobliskim parkingu zabrali kierowcy kluczyki. Jak się okazało, 50-latek ledwo mógł utrzymać się na nogach. Oprócz tego, że mężczyzna kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, to w dodatku posiada prawomocny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez biłgorajski sąd.
W 40. rocznicę uchwalenia przez ONZ Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka Zofia i Zbigniew Romaszewscy zorganizowali Konferencję Praw Człowieka. Komisja Interwencji i Praworządności NSZZ „Solidarność” i Ruch „Wolność i Pokój” dokonali niemożliwego. W niezależnej konferencji w nowohuckim kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego wzięło udział 1200 osób, w tym ok. 300 gości zagranicznych z 40 krajów świata.
Sytuacja Polski przypomina dziś nieco człowieka leżącego i okładanego kijami przez kilku zagranicznych osiłków. Napadnięty zdobywa się tylko na coraz słabszy krzyk: „brońcie dobrego imienia Polski!!!” Aby to wezwanie miało jakikolwiek sens, leżący musi mieć jednak wolę, by zasłonić się przed spadającymi nań razami. Jeśli dobra zmiana nie będzie proaktywna w tym kierunku, to nawet najsłabsza opozycja nie stanie się wystarczającą gwarancją utrzymania władzy po kolejnych wyborach.
Dziś mija 75 lat od ucieczki Rotmistrza z Auschwitz.
Na Twitterze doszło dzisiaj do ostrej wymiany zdań pomiędzy publicystą tygodnika "Do Rzeczy" Rafałem Ziemkiewiczem, a redaktor Dominiką Wielowieyską z "Gazety Wyborczej".
Związkowcy i pracodawcy, m.in. Konfederacja Lewiatan, członkowie Rady Dialogu Społecznego, apelują o kontynuowanie rozmów przez strony i szybkie zawarcie kompromisowego porozumienia.
Szef Solidarności spotkał się dzisiaj z protestującymi od ubiegłego tygodnia w Sejmie rodzicami i opiekunami osób niepełnosprawnych i ich podopiecznymi. Rozmowa odbyła się za zamkniętymi drzwiami, w sejmowym gabinecie prezydenta.
Brytyjski sędzia Anthony Hayden nie tylko wydał nieludzki wyrok w sprawie Alfiego Evansa, ale w dodatku jego uzasadnieniu nadał postać wręcz szyderczą. Urągającą zdrowemu rozsądkowi.
- W nawiązaniu do medialnych doniesień, wyjaśniamy, że wykorzystanie zapisów w prawie dotyczącym wyłączenia z zakazu handlu w niedzielę działalności związanej ze świadczeniem usług pocztowych, to autonomiczna decyzja Zarządu Żabka Polska S.A. - czytamy w oświadczeniu Poczty Polskiej
Zobacz jak internauci zareagowali na kandydatury PiS-u na prezydentów dużych miast.
Dzięki staraniom Ministerstwa Sprawiedliwości mieszkająca w Niemczech Polka odzyskała trójkę dzieci, odebranych jej ponad rok temu przez Jugendamt. Wczoraj (25 kwietnia) berliński sąd ostatecznie orzekł, że to mama sprawować będzie władzę rodzicielską, a ojciec – winny przemocy domowej – ma zakaz zbliżania się do rodziny.
- W dużych miastach PiS ma trudne zadanie, ale widać, że podejmuje wyzwanie. Wystawienie Patryka Jakiego i Małgorzaty Wassermann, którzy będą opuszczać swoje stanowiska w komisjach śledczych oznacza podjęcie walki. Co do Wrocławia – Major Frydrych jest moim informatorem, a on mi mówi, że to dobra kandydatka, przyjmuję to – ocenił w TVP Info Cezary Krzysztopa, redaktor naczelny portalu Tysol.pl.