Umowy na dwa odcinki drogi ekspresowej S6: Bożepole Wielkie - Luzino oraz Luzino – Szemud zostały podpisane 11 czerwca 2018 r. w obecności wiceministra infrastruktury Marka Chodkiewicza. Obydwa odcinki mają po ok. 10 km długości. S6 powstanie jako droga dwujezdniowa z dwoma pasami ruchu w każdym kierunku i pasem awaryjnym. Pierwsze pojazdy pojadą nią w II połowie 2021 r.
Dzisiejszym gościem Roberta Mazurka w RMF FM była Małgorzata Kidawa-Błońska, która zaprzeczyła informacjom, że to Paweł Rabiej miałby być kandydatem PO na prezydenta Warszawy.
Jeszcze parę tygodni temu na stronie internetowej Rafał Trzaskowski przedstawiał się jako rodowity Krakus. Dziś, kiedy kandyduje na prezydenta Warszawy kandydat PO uderza w zupełnie inną narrację...
Polityk Platformy Obywatelskiej był dzisiaj gościem w programie Sedno Sprawy na antenie Radia Plus. W jego opinii porównywanie Rafała Trzaskowskiego do Bronisława Komorowskiego jest komplementem dla kandydata na prezydenta stolicy.
"Widać, że niektórzy politycy po prostu na praworządność i demokracje nie zasługują. Skrajne politykierstwo!" - skomentował zachowanie Barbary Nowackiej Jan Rostowski. Feministka poparła Jana Śpiewaka na stanowisko prezydenta Warszawy; spotkało się to z ostrą krytyką ze strony polityków totalnej opozycji.
"Rozmawiam od czasu do czasu z panem prezesem. Fakt – nie jest na Nowogrodzkiej. Jest przy innej ulicy na Żoliborzu. Czuje się bardzo dobrze, coraz lepiej" - mówił marszałek Senatu Stanisław Karczewski, który był dzisiaj gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet.
Był minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski z powodu problemów z oddychaniem trafił do szpitala.
Otrzymaliśmy kolejny dramatyczny list w sprawie sytuacji w Muzeum Auschwitz. Tym razem napisało do nas Stowarzyszenie Rodzin Polskich Ofiar Obozów Koncentracyjnych.
- Jeden z kandydatów na prezydenta Warszawy uczestniczy w paradzie gejów itd. oraz oświadcza, że z radością "pobłogosławiłby" w urzędzie małżeństwo homo, a drugi kandydat bierze udział w marszu na rzecz życia i rodziny (mama, tata, dzieci). Na kogo zagłosowałby, gdyby głosował w Warszawie, bp. Pieronek? - pyta ks. prof. Dariusz Kowalczyk
- Kto chce pomóc populistycznemu ugrupowaniu w zdobyciu na trwałe władzy, ten znacznie ułatwi realizację tego zadania, eliminując Trybunał Konstytucyjny - powiedział dla „Welt am Sonntag” Andreas Voßkuhle Przewodniczący niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego pytany o "blokowanie czy wręcz eliminowanie sądów konstytucyjnych" między innymi w Polsce.
Ladies and gentlemen, panie i panowie – wielkimi krokami nadchodzi jedna z największych imprez sportowych naszych czasów – piłkarski mundial. W święcie tym bierze udział również polska reprezentacja, a kibice rozochoceni dobrym występem w Mistrzostwach Europy i w eliminacjach marzą o medalu. #24 numer „Tygodnika Solidarność” poświęcamy w znacznej mierze piłce nożnej.
- Po pierwsze przeceniamy w Polsce rolę Izraela i jego wpływu na administrację amerykańską. Zdecydowanie przeceniamy (...) Najważniejszym, tu może zaskoczę słuchaczy, ale najważniejszym partnerem strategicznym amerykanów na świecie, od którego zależy pozycja amerykańska na świecie, jest, uwaga, Japonia, a nie Izrael - mówił ekspert ds. polityki międzynarodowej dr Jacek Bartosiak w Radio Wnet
- lipca niezależne sądy w Polsce przestaną istnieć. PiS oraz PAD zdepczą Konstytucję RP. Wspieramy KE w walce o Polskę. Art. 7 musi wejść w życie! Wspierajmy apele organizacji NGO, prawników oraz artystów. Opozycja nie może ulec szantażowi! Nie ma wolności bez państwa prawa. - napisał Władysław Frasyniuk, co nie spotkało się ze szczególnym poparciem internautów.
Szef warszawskiej "Niedzieli", tygodnika katolickiego Artur Stelmasiak opublikował dwie mapy z porównaniem ilości miast, w których odbyła się sobotnia "Parada Równości" i niedzielny "Marsz dla Życia i Rodziny". Porównanie dla tej pierwszej wypada miażdząco
Atak lotniczy USA na pozycje dżihadystów w Libii, naloty Iraku w syryjskiej Dolinie Eufratu, walki Kurdów oraz żołnierzy Assada w Syrii, operacje w Afganistanie - cały czas trwa wojna z tzw. Państwem Islamskim. Mimo, że ten para-państwowy ludobójczy twór utracił większość „swoich” terenów i broni się już tylko na terytorium mniejszych enklaw to często zapominamy, że wojna z „kalifatem” dżihadystów jeszcze się nie skończyła.
W całym kraju odbywają się dziś Marsze dla Życia i Rodziny. W tym roku nawiązują do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Manifestacje odbędą się między innymi w Warszawie, Gdańsku, Toruniu, Poznaniu i Lublinie
Dzisiaj o godzinie 15.00 na Placu Solidarności przy pomniku Trzech Krzyży w Gdańsku rozpocznie się Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz zakończy się modlitwą w Bazylice Mariackiej. Hasło marszu "Polska rodziną silna" - "Naród rodziną silny".
Włoski Sąd Najwyższy uznał prawo Greków do zajęcia niemieckiej nieruchomości we Włoszech Villa Rigoni nad jeziorem Como w ramach odszkodowania za niemieckie zbrodnie na greckiej ludności cywilnej. Chodzi o masakrę 208 mieszkańców miejscowości Distomo.
Długą tyradę red. Morozowskiego klarującego powody, dla których Rafał Trzaskowski negujący potrzebę powstania w Polsce Centralnego Portu Komunikacyjnego, w obliczu budowy lotniska w Berlinie, poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak skwitował jednym zdaniem.
Tommy Robinson brytyjski dziennikarz, bloger, który relacjonował dla kanadyjskiego portalu proces muzułmańskiego gangu gwałcicieli, został zatrzymany w Wielkiej Brytanii. Jak twierdzi brytyjski "The Sun" naciskano na media, aby te usunęły informację o zatrzymaniu. Sprawa wywołała w Wielkiej Brytanii wielotysięczne protesty.