Znany adwokat Roman Giertych prowadził sprawę 86-letniej mieszkanki Warszawy, której zmarły mąż był Powstańcem Warszawskim. Kobieta ubiegała się o prawo do najmu mieszkania po zmarłej córce. Miasto odwołało się od decyzji sądu, co spotkało się z ostrą krytyką Giertycha.
W trakcie nielegalnej aborcji, narzędziem zwanym łyżką, lekarz przebił kobiecie ścianę macicy oraz jelito cienkie i grube. Spowodowało to krwawienie do jamy brzusznej. Kobieta doznała ciężkiego uszczerbku na zdrowiu w postaci choroby realnie zagrażającej życiu.
Jak poinformował na Twitterze marszałek Senatu Stanisław Karczewski, oskarżony o przyjmowanie łapówek senator PiS zrzekł się immunitetu.
Adam Andruszkiewicz, poseł koła Wolni i Solidarni i Gabriela Lenartowicz z PO byli wczoraj gośćmi w programie "Minęła 8" w TVP Info. Pomiędzy politykami odbyła się ostra dyskusja na temat islamskich imigrantów.
Franciszek J., znany także jako "Farmazon" w poniedziałek został zatrzymany przez policję. Ochroniarz z marszów "obrońców demokracji", znany głównie z wulgarnego ataku na dziennikarkę TVP, usłyszał wczoraj zarzuty.
Jak podało RMF FM, w jednym z warszawskich mieszkań znaleziono ciało sędziego Trybunału Konstytucyjnego, Henryka Ciocha.
"Prawdziwe "boże narodzenie" miało miejsce ok. 4 mld lat temu" - tak tytułuje przed Świętami Bożego Narodzenia tekst na temat początków życia na Ziemi Gazeta Wyborcza. W dodatku Boże Narodzenie nie zasłużyło na to żeby napisać je wielka literą.
Papież Franciszek podpisał dekret heroiczności cnót prymasa Polski ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Informacje takie przekazało Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
30 lat po zakończeniu stanu wojennego urzędnicy warszawskiego ratusza pod nadzorem Hanny Gronkiewicz-Waltz umożliwili Wojciechowi Jaruzelskiemu przejęcie za bezcen nieruchomości pod adresem Ikara 5 na warszawskim Mokotowie. To tam w rocznice stanu wojennego odbywały się demonstracje. Tzw. "willa Jaruzelskiego" przed wojną należała do rodziny Przedpełskich, a przez generała została przejęta w 1979 roku. Dlaczego po '89 roku willa nie wróciła do prawowitych właścicieli, którzy utracili ją na mocy dekretu Bieruta? Co ustaliła komisja weryfikacyjna, która bada sprawę "reprywatyzacji" Ikara 5? Jacy inni wysocy oficerowie Ludowego Wojska Polskiego przejmowali nieruchomości w prestiżowych dzielnicach Warszawy? Dlaczego autorzy stanu wojennego i ówcześni dygnitarze nie zostali rozliczni ze swoich czynów, w III RP nadal cieszyli się przywilejami, a ich rodziny do tej pory odcinają kupony od peerelowskiej przeszłości?
Akcja #MuremZaFrankiem. Wczoraj zatrzymany w związku z koniecznością podjęcia działań procesowych został Franciszek Jagielski, znany również jako "Farmazon", w związku z agresywnym zachowaniem wobec dziennikarzy TVP. Wsparcia zatrzymanemu udzielili niepłacący alimentów i będący przedmiotem postępowania w sprawie faktur wystawionych KOD Mateusz Kijowski oraz nieprawomocnie skazany za handel kobietami Konrad M.
Prokuratura jeszcze dziś ma wnioskować o zatrzymanie senatora PiS Stanisława Koguta. Wg. Wpolityce.pl senator miał przyjmować łapówki. CBA ma dysponować dowodami w postaci nagrań
Biskup Tadeusz Pieronek w programie "Kropka nad i" ostro skrytykował poczynania rządu Prawa i Sprawiedliwości. Za pośrednictwem Twittera odpowiedział mu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Jak informuje "Gazeta Polska Codziennie", być może cała kwota zebrana na Mateusza Kijowskiego trafi na konto komornika, który prowadzi egzekucję długów byłego lidera KOD.
Biskup Tadeusz Pieronek, znany z ostrej krytyki wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i". Duchowny nawiązał do słów premiera Mateusza Morawieckiego, który niedawno na antenie TV Trwam stwierdził, że jego największym marzeniem jest "rechrystianizacja Europy".
- Mamy oczywiście swoje prawa ale i obowiązki. Podobnie Unia ma swoje zasady, prawa i obowiązki w stosunku do Nas. Dlatego popieram zdecydowanie poczynania dyscyplinujące w Unii Europejskiej - pisze były prezydent Lech Wałęsa
- Opozycja i rząd w Polsce są zgodne co do konieczności reformy sądownictwa. Rząd podejmuje próby reform. Opozycja je krytykuje. Nie posiada ona jednak większości parlamentarnej, aby reformy zastopować. Cały proces odbywa się w ramach demokratycznych reguł. Opozycja ma możliwość organizacji demonstracji oraz dostęp do środków przekazu, w tym do tak potężnych ośrodków kształtowania europejskiej opinii publicznej jak wydawnictwo Springer - czytamy w uzasadnieniu petycji przeciwko próbom "karania" Polski za reformę sądownictwa
- Franek, ten który pod Sejmem sklął „reporterkę” z „W Tyle Wizji”, siedzi właśnie skuty w radiowozie, podczas gdy policja bez nakazu przeszukuje mu dom i bak, który prowadzi. Rekwirowanie są telefony, kamery, dyski. To się dzieje w Łodzi, teraz. - pisze Paweł Kasprzak lider radykalnej grupy Obywatele RP w związku z czynnościami przeproadzonymi przez policjantów wobec Franciszka Jagielskiego, który miał grozić dziennikarce TVP
- „Zachód powinien potraktować Polskę tak, jak potraktował Rosję po Krymie: nie karać kraju, obywateli, tylko nałożyć sankcje na parlamentarzystów partii władzy, ministrów, prezesów państwowych koncernów” (Stanisław Skarżyński, dawniej asystent Moniki Olejnik, na łamach „Gazety Wyborczej”). Jak ocenić tego rodzaju wypowiedzi, jesli nie w kategoriach zaprzaństwa i zdrady? - pyta ks. prof. Dariusz Kowalczyk wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie
- Nie wydarzenia, nie wypadki,bo ta się to często przedstawia, zaplanowana zbrodnia, jedna z wielu zbrodni komunistycznego reżimu. Reżimu, który trwał w Polsce od 1939 aż do 1993 de facto trwała okupacja sowiecka. I była naznaczona krwią, kłamstwem i grabieżą. Winni nie ponieśli nigdy żadnej kary - mówił Tadeusz Płużański w TVP Info komentując rocznicę masakry na Wybrzeżu 1970 roku
- Przeczytałem w podróży książkę Pawła Machcewicza o kulisach powstania i końca Muzeum II Wojny Światowej w kształcie platformerskim. Okrutnie nudna książka pełna cytatów z własnych tekstów, żali, cierpiętnictwa i martyrologii, żółci, opisu prywatnych relacji/rozmów (Niwiński, Sellin, Lichocka, Wawer), niechęci i typowego dla tego towarzystwa stylu pisania o sojusznikach - zawsze, że wybitny, że uznany, że był w Nowym Jorku, że zrobił to i tamto, że nagrodę Polityki dostał a więc muzeum było super skoro ten i ów je wspierał. Chwaląc tak Pągowskiego mógł jeszcze jego zasługi dla Playboya wymienić. - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz o książce byłego dyrektora Muzeum II Wojny Światowej z platformerskiego nadania