O źródle radości mogą mówić polscy katolicy. 7 czerwca 2020 roku na pl. Piłsudskiego w Warszawie dojdzie do niecodziennego wydarzenia. Prymas Polski kard. Stefan Wyszyński zostanie zaliczony w poczet błogosławionych Kościoła katolickiego.
Robert Biedroń na forum Parlamentu Europejskiego nazwał obywatelski projekt "Stop Pedofilii" projektem rządu PiS i zarzucił mu, iż wygląda, jak pisany "pod dyktando lobby pedofilskiego".
Europoseł Patryk Jaki na forum Parlamentu Europejskiego ostro dementował zarzuty przeciwko polskiemu projektowi obywatelskiemu "Stop Pedofilii".
Jak się okazuje tematy "wrzucane" na forum Parlamentu Europejskiego przez "opozycję totalną" dawno straciły zainteresowanie europarlamentarzystów. Z inicjatywy europosła Wiosny Roberta Biedronia dziś PE miał debatować nad rzekomym "zakazem edukacji seksualnej w Polsce"
O przyszłości Platformy Obywatelskiej z portalem wPolityce.pl rozmawiał Jerzy Borowczak, poseł tego ugrupowania.
Wszystko wskazuje na to, że zakończone wybory parlamentarne nie ostudzą emocji związanych z krajową polityką. Wręcz przeciwnie, zapowiadają się kolejne cztery lata pełne napięć i eskalacji konfliktów. Wszystko za sprawą nowego rozkładu sił w parlamencie. Jaka więc będzie Polska po wyborach?
W Mołdawii odbyły się wczoraj wybory lokalne oraz uzupełniające do parlamentu (cztery okręgi). Mają one niezwykle istotne znaczenie dla politycznej przyszłości kraju, bo są pierwszym testem na czyją korzyść pracuje zawarta w czerwcu koalicja między prozachodnim blokiem ACUM i prorosyjską Partią Socjaldemokratyczną. A to z kolei uzmysławia kto lepiej gra, Rosja czy Zachód, w umownym meczu o zdobycie poparcia społeczeństw krajów znajdujących się obecnie w stadium przejściowym, takich, które nie dokonały swego geopolitycznego wyboru.
Czy rewolucja cyfrowa jest zagrożeniem dla pracowników sektora handlowego? A może – w związku z coraz częstszym zastosowaniem sztucznej inteligencji staje się powoli zagrożeniem dla ogółów pracowników? Codziennością staje się automatyczne obliczanie wydajności pracowników. A za algorytmami podsumowującymi ludzką pracę idą konsekwencje prawne – na przykład zwolnienia z pracy.
Frans Timmermans w nowej Komisji Europejskiej będzie zajmować się polityką klimatyczną. Sprawę na antenie Radia Maryja skomentowała europoseł PiS Jadwiga Wiśniewska.
Parlament Europejski bronił już populacji kornika drukarza w Polsce oraz niezreformowanego po komunizmie systemu polskiego sądownictwa. Teraz, według doniesień polskiego korespondenta Deutsche Welle i Gazety Wyborczej w Brukseli, ma się zająć "kryminalizacją edukacji seksualnej w Polsce". Łatwo się domyślić, ze chodzi o obywatelski projekt "Stop pedofilii", który owszem przewiduje kary, ale za propagowanie obcowania płciowego nieletnich
Jak podały nieoficjalnie media, Prawo i Sprawiedliwość złoży do Sądu Najwyższego wyborczy protest - oczekuje ponownego przeliczenia głosów w dwóch okręgach w wyborach do Senatu.
Jak informuje „Rzeczpospolita” UOKiK prowadzi dwa postępowania, które mogą skończyć się rekordową karą nałożoną na „Biedronkę”, która może zapłacić aż 6,5 mld zł.
Spiker Izby Gmin John Bercow zablokował przeprowadzenie głosowania w sprawie umowy brexitowej, którą z Unią Europejską wynegocjował premier Boris Johnson.
Przed niemieckim sądem rozpoczął się proces 93 letniego Bruno Deya, żołnierza SS, który podczas wojny pracował w nazistowskim, niemieckim obozie w Sztutowie.
Prezydent Andrzej Duda w rozmowie z magazynem „Polska Times” był pytany m.in. o to, czy obawia się potencjalnej rywalizacji z Donaldem Tuskiem.
Sąd Rejonowy dla Warszawy – Śródmieścia postanowił wystąpić do Parlamentu Europejskiego o uchylenie immunitetu Guyowi Verhofstadtowi. Belgijski polityk w 2017 r. nazwał uczestników Marszu Niepodległości „faszystami, neonazistami i białymi suprematystami”. Prywatny akt oskarżenia, w imieniu dr. Bawera Aondo-Akaa, złożyli prawnicy Instytutu Ordo Iuris.
Prof. Małgorzata Gersodrf wygłosiła wykład w Oslo, gdzie gościła na zaproszenie Norweskiego Stowarzyszenia Prawników. - Doświadczamy już życia w ustroju, który można określić jako autorytaryzm wyborczy - przedstawiała swoim słuchaczom sytuację w Polsce I prezes Sądu Najwyższego.
Prezydent zdecydował się skierować do Trybunału Konstytucyjnego ustawę z dnia 11 września 2019 r. o zmianie ustawy o wykonywaniu mandatu posła i senatora oraz niektórych innych ustaw. Ustawa ta zmienia przepisy związane ze składaniem oświadczeń majątkowych przez posłów, senatorów, posłów do Parlamentu Europejskiego, osoby objęte ustawą o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne (np. członków RM, sekretarzy i podsekretarzy stanu, RPO, RPD, Prezesa Naczelnego Sądu Administracyjnego, Pierwszego Prezesa Sądu Najwyższego) oraz Prezesa Trybunału Konstytucyjnego.
- Politycy PiS przed wyborami mówili, że czekają na orzeczenie TK ws. aborcji eugenicznej. Według moich ustaleń tego orzeczenia nie będzie, bo prezes TK celowo blokuje, by sprawa się umorzyła. Szefowa trybunału nie chce bronić konstytucyjnych praw! - alarmuje dziennikarz katolickiego tygodnika "Niedziela" Artur Stelmasiak.
- Za 50 lat będziemy wstydzili się, że jedliśmy mięso. Jestem pewna, że tak się stanie. Myślę, że mięso będzie obłożone ogromną akcyzą i tylko najbogatsi ludzie będą sobie mogli na to pozwolić - mówiła Olga Tokarczuk na spotkaniu z czytelnikami na festiwalu Bruno Schulza we Wrocławiu