Na portalu społecznościowym Twitter doszło do ciekawej wymiany zdań pomiędzy Kamilem Dziubką, dziennikarzem Onetu, a Ministerstwem Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej. "Zanim Pan skomentuje temat, którego Pan nie zna, prosimy o kontakt w celach edukacyjnych" - strofuje dziennikarza ministerstwo.
Donald Tusk wystosował do unijnych przywódców list, w którym nie ukrywa, że negocjacje Brytyjczyków z brukselskimi urzędnikami mogą zakończyć się fiaskiem. "Będąc odpowiedzialnymi ludźmi, musimy przygotować UE na scenariusz bez umowy, który jest bardziej prawdopodobny niż kiedykolwiek wcześniej" - pisze szef RE.
Wg. Dominiki Wielowieyskiej, publicystyki "Gazety Wyborczej", deklaracja Patryka Jakiego o wystąpieniu z Solidarnej Polski jest uderzeniem w... Zbigniewa Ziobrę. Wielowieyska na łamach "GW" przekonuje, że Patryk Jaki "chce się wznieść w górę i samodzielnie polatać", zaś debata kandydatów na prezydenta Warszawy to "arena wewnętrznych rozgrywek w PiS". Dziś Patryk Jaki skomentował te doniesienia.
Redaktor naczelny portalu tvp.info podał, że istnieją nagrania Władysław Kosiniaka-Kamysza, szefa PSL. Polityk miał rozmawiać z Waldemarem Pawlakiem, Marianem Janickim i Adamem Leszkiewiczem, prezesem zarządu Grupy Azoty ZAK
Po wypowiedzi przewodniczącego NSZZ Policjantów w RMF FM, Solidarność żąda sprostowania i publikacji przeprosin za nieprawdziwą informację, że jest związkiem który podpisał pakt z partią rządzącą. To pomówienie - oceniła Solidarność.
W uchwale „O obronie suwerenności Węgier i odrzuceniu oszczerstw wobec Węgier” ogłoszono, że parlament wzywa rząd węgierski, do nie poddania się szantażowi, odrzucenia fałszywego zarzutu wobec kraju i wystąpienia na drogę prawną przeciwko rezolucji, przyjętej dzięki oszustwu.
Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaskarży do sądu Unii Europejskiej decyzję Komisji Europejskiej w sprawie porozumienia z Gazpromem
Dziś obchodzimy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża. W radiowych „Sygnałach Dnia” tamte dni wspominał kardynał Stanisław Dziwisz, były metropolita krakowski, były kapelan Karola Wojtyły i sekretarz osobisty papieża Jana Pawła II.
Tydzień temu, nie przedstawiając się, zadzwonił na mój prywatny telefon mężczyzna i zapytał, czy widziałam film „Kler”. Odpowiedziałam, że jeszcze nie. „A co pani teraz robi?” zapytał ponownie. „Nic, wychodzę z psem na spacer” – odpowiedziałam i odłożyłam słuchawkę – powiedziała Grażyna Szapołowska, aktorka.
– Polska przez wiele lat żyła w sytuacji państwa niesuwerennego. Dzisiaj poprzez przekopanie tego kanału (przez Mierzeję Wiślaną – red.) pokazujemy ostatecznie, że także na tych ziemiach mamy pełną suwerenność – powiedział w trakcie konferencji prasowej w Kątach Rybackich prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński.
Koalicja Obywatelska zachęca do wzięcia udziału w wyborach samorządowych poprzez spot z udziałem tzw. "celebrytów". Film posiada jednak niezwykle niski poziom, o czym mogą świadczyć chociażby żarty z nazwiska kandydata PiS-u w wyborach prezydenckich w Warszawie.
Kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy na konferencji prasowej, która odbyła się na terenie budowy Mostu Południowego. Jaki poruszył temat dotyczący rozwoju infrastruktury stolicy. Zdaniem polityka nowy prezydent powinien się skupić na tym, żeby mieszkańcy Warszawy odczuwali dużo większy komfort życia w stolicy niż obecnie.
Tym razem spot wyborczy Prawa i Sprawiedliwości uderza w zamiłowanie polityków Koalicji Obywatelskiej do nazwy Prawa i Sprawiedliwości.
Portal tvp.info udostępnił nieznane dotąd nagranie rozmowy Pawła Grasia, z Janem Kulczykiem. Tematem spotkania była sytuacja w rządzie PO-PSL oraz decyzje ówczesnych ministrów w rządzie Donalda Tuska
Na terenie byłego Aresztu Śledczego Warszawa – Mokotów przy ul. Rakowieckiej 37 w Warszawie, podczas realizowanego od 1 października 2018 r. piątego etapu prac archeologicznych, specjaliści BPiI IPN ujawnili kilkanaście jam grobowych, w których znajdują się ludzkie szczątki. Odnalezione miejsca pochówku zlokalizowane są na tyłach więziennego szpitala. Do sprawy w programie „Siódma-Dziewiąta” nawiązał prof. Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes IPN-u, prowadzący ekshumacje.
Od pamięci, jak powtarzał św. Jan Paweł II, zależy odkrywanie i zachowanie tożsamości. Pamięć to nie tylko cofnięcie się wstecz, ale pójście w głąb. Tym lepiej jesteśmy przygotowani do pójścia w przyszłość im głębiej rozumiemy przeszłość. Zarówno w wymiarze indywidualnym jak i wspólnotowym. Jan Paweł II wielokrotnie przypominał naszą 1000 letnią historię i ta pamięć pomogła wielu Polakom odkryć tożsamość. A teraz pamięć o Nim, można to powiedzieć bez cienia patosu, należy do naszego dziedzictwa.
W Telewizji Republika było naprawdę gorąco. Gościem Ryszarda był Adrian Zandberg z partii Razem.
"Misiek", lider chuliganów Wisły Kraków był poszukiwany za przestępstwa narkotykowe, kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i usiłowanie zabójstwa. Pseudokibic wpadł w ręce służb we Włoszech. Jednak miejscowy sąd zmienił mężczyźnie areszt na dozór policyjny.
Kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Warszawy ogłosił na Twitterze, że planuje podpisać samorządową kartę LGBT. Trzaskowski podkreślił, że już wcześniej w programie ogłaszał postulaty wspierające środowiska LGBT
Gościem Radia Zet był szef SLD Włodzimierz Czarzasty. Tematem rozmowy była wypowiedź Schetyny na temat PiS. Lider PO porównał PiS do szarańczy, której trzeba się pozbyć.