Dziękujemy Premierom Jarosławowi Kaczyńskiemu i Mateuszowi Morawieckiemu za dotrzymanie zobowiązań wyborczych. Przystępujemy do drugiego etapu: budowania nowoczesnej stoczni - pisze NSZZ Solidarność Stoczni Gdańskiej.
Ks. Waldemar Cisło w programie „O co chodzi” w TVP Info przedstawił jak naprawdę wygląda problem tzw. „uchodźców”. –- Problem jest poważny. Afryka jest wielkim problemem. Kilka dni temu reporter „Die Welte” robił materiał mówiący, że tylko z kilku krajów afrykańskich, w których żyje 1,1 miliarda ludzi, co dziesiąty chce się przenieść do Europy. Wyobraźmy sobie taką falę uchodźców, to ponad 100 milionów ludzi – powiedział ks. Cisło.
Jak budowało się kampanię na tym, że w odróżnieniu od zdemoralizowanych poprzedników - którzy mówili, że za 6 tysięcy złotych, to pracuje złodziej albo idiota - można pracować za mniej. To jak się dostaje takie nagrody, to teraz się za to płaci. Jak się samemu rządzi, to gwałtownie zmienia się perspektywa. Ministrowi Blaszczakowi należy się 80 tysięcy złotych, bo ciężej pracuje od poprzedników. Takie argumenty można kierować do asystentów posłów, a nie do opinii publicznej - przypomina w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem dr hab. Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Ponad 2,5 mln Polaków ma problem z terminową spłatą swoich zobowiązań. Niespłacone długi są ogromnym problemem dla całej gospodarki i sektora przedsiębiorstw, które przeznaczają 5–6 proc. całości swoich kosztów, żeby sobie z tym poradzić. Statystycznie niewielki procent długów udaje się wyegzekwować. Np. komornicy odzyskują mniej więcej co piątą złotówkę. Eksperci Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych podkreślają, że proponowane zmiany w prawie dotyczącym przedawnienia roszczeń, w większym stopniu chroniące dłużników, mogą jeszcze pogorszyć te statystyki.
Sędzia Bartłomiej Przymusiński - rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich "Iustitia" - na antenie TVN24 porównał sędziów nowej Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego do... katów.
Życie polityka wcale nie jest łatwe. Ok, jest blichtr, kamery, wywiady, sława i wizyty w zakładach pracy. Ale jest też hejt, niezrozumienie, wszechobecne czepialstwo, brak czasu i nieraz brak zawodowych perspektyw. A już najgorzej, jak chodzi o pieniądze. W polityce (polskiej polityce) jest tak, że zarabia się za mało. Wiadomo, w ogóle w Polsce zarabia się za mało – ktoś może powiedzieć. I będzie miał rację. Ale...
W Ministerstwie Spraw Zagranicznych zlikwidowano jedno z dwóch stanowisk sekretarza stanu w MSZ. Wiąże się to z utratą stanowiska wiceministra przez Jana Dziedziczaka. Jak zapowiada szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk to koniec dymisji w rządzie.
- Prezydenckim wetem zostałem zaskoczony, ale nie oceniam decyzji Pana Prezydenta Andrzeja Dudy w sposób histeryczny, że zdradził i stanął po stronie ludzi starego systemu. Takie zarzuty uważam je za zbyt pochopne i niesprawiedliwe. - pisze Adam Borowski
Jak informują organizatorzy akcji "Reparations For Poland" w internecie pojawiła się strona internetowa, której autorzy oskarżają Polaków o mordowanie Żydów w trakcie II wojny światowej.
03.04.18 Zygmunt Miernik zwolniony z Zakładu Karnego Wojkowice - taką informację podał Przewodniczący Krajowej Rady Koordynatorów Ruchu Kontroli Wyborów Paweł Zdun
W rozmowie z dziennikiem Polska The Times Günther Oettinger, komisarz Unii Europejskiej ds. budżetu i zasobów ludzkich stwierdził, że Polska w żaden sposób nie będzie kłopotem przy układaniu budżetu UE
W Sądzie Okręgowym w Katowicach rozpoczął się dziś proces Marokańczyka Mourada T., który oskarżony jest o przynależność do Państwa Islamskiego (ISIS).
Małopolski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Krakowie zakończył aktem oskarżenia z 21 marca 2018 roku śledztwo w sprawie bezprawnych działań podejmowanych przez oskarżonych w związku z planami inwestycyjnymi na nieruchomościach gruntowych Gminy Połaniec.
Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu wspólnie z funkcjonariuszami z Zarządu w Rzeszowie CBŚP prowadzi śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej. Jej członkowie dopuszczalni się oszustw przy zakupie i renowacji oraz sprzedaży zabytkowych samochodów, a także ich przywłaszczaniem. W większości przypadków wartość jednego auta przekraczała 150 tysięcy złotych. Pokrzywdzonymi były osoby z Polski oraz innych krajów Unii Europejskiej.
Projekt trafił do Sejmu 30 marca. Wiadomość pojawiała się dziś na stronie Sejmu.
Gościem "Salonu politycznego Trójki" był Michał Dworczyk , szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Tuż przed świętami prezydent Andrzej Duda zawetował ustawę degradacyjną, która miała pozbawić wysokich stopni komunistycznych wojskowych. - Ta decyzja prezydenta jest dla mnie trudna do zaakceptowania i zrozumienia. Mimo że argument pana prezydenta jest jasny, to nie ma tu zastosowania. Argument dotyczący trybu odwoławczego jest właściwy w trybie cywilnym czy karnym. W tej ustawie mamy do czynienia z symboliczną degradacją tych osób, które piastowały wysokie funkcje w wojsku za czasów państwa totalitarnego – w Telewizji Republika krytycznie ocenił decyzję prezydenta poseł Porozumienia Zbigniew Gryglas.
Gościem Konrada Piaseckiego w Radiu Zet był Marek Suski, szef Gabinetu Politycznego Prezesa Rady Ministrów.
Przedstawiciele polskiej Policji, przy wsparciu kolegi z Francji, w ramach Programu Współpracy Policyjnej z Państwami Partnerstwa Wschodniego, przeprowadzili szkolenie w Kiszyniowie, w Mołdawii, dotyczące zabezpieczenia przestrzeni publicznej podczas imprez masowych przed zagrożeniami o charakterze terrorystycznym. Mołdawia ze względu na problemy z prorosyjską Naddniestrzańską Republikę Mołdawską uznawana jest za jeden z najniebezpieczniejszych regionów Europy.
Gościem Bogdana Rymanowskiego w programie „Jeden na jeden” w TVN24 był były wiceszef MON Bartosz Kownacki.