Amerykański prezydent Joe Biden nazwał rzeź Ormian ludobójstwem. Tymczasem Armenia organizuje obchody tej smutnej rocznicy. Tłumy odwiedziły w sobotę kompleks pomników upamiętniających rzeź Ormian i złożyły kwiaty pod wiecznym ogniem na wzgórzu Cicernakaberd w stolicy Armenii, Erywaniu. 24 kwietnia uznawany jest za rocznicę początku rzezi Ormian dokonanej przez władze Imperium Osmańskiego, podczas której według szacunków zginęło ponad milion ofiar.
W ostatnich dniach Główny Urząd Statystyczny (GUS) podał kilka informacji makroekonomicznych za marzec tego roku, z których wynika, że mimo lockdownu w wielu branżach polska gospodarka wykazuje silne tendencje wzrostowe.
Jak podaje portal Interia.pl, piłkarska Federacja Wysp Owczych wprowadziła zakaz promowania i wspierania LGBT+ na stadionach piłkarskich.
Wskazany przez Prokuratora Generalnego we wniosku do TK przepis ustawy o IPN utracił moc obowiązującą; skutkowało to koniecznością umorzenia postępowania w tym zakresie - wynika z wyjaśnień udzielonych PAP przez TK. Wyjaśnienia dotyczą sobotnich zarzutów sformułowanych przez Prokuraturę Krajową.
Zapraszamy na wyjątkowa debatę! Oglądaj już od 16:00 NA ŻYWO na portalu Tysol.pl. Dowiesz się m.in. o tym, co możemy powiedzieć o funkcjonowaniu traktatu lizbońskiego w jego dwunastym roku?
W przyszłym tygodniu do Polski dojedzie łącznie mniej o 1,1 mln szczepionek - poinformował w sobotę szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk. Wskutek tego punkty będą musiały przesuwać terminy szczepień; wolniej uruchamiane będą też punkty szczepień powszechnych - dodał.
Trwają poszukiwania sprawców piątkowego napadu na bank w Błoniu (woj. mazowieckie). Policja prowadzi czynności operacyjne. Na ten moment do sprawy jeszcze nikt nie został zatrzymany – poinformowała w sobotę PAP asp. sztab. Małgorzata Wersocka z biura prasowego Komendy Stołecznej Policji.
Szef fundacji „Na Tropie” Janusz Szostak jest jedną z osób, która nie ustaje w dążeniu do rozwikłania tajemnicy zaginięcia Iwony Wieczorek. Dziennikarz twierdzi, że wie, kto stoi za zaginięciem kobiety i ujawnia nowe informacje.
Zalecamy szczepienie kobiet w ciąży przeciw COVID-19, u nich też jest to makabrycznie ciężko przebiegająca choroba - powiedział położnik prof. Mariusz Zimmer. Kierowane przez lekarza Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników ogłosi wytyczne w tej sprawie.
Tomasz Lis, redaktor naczelny Newsweeka przekonywał na antenie TVN24, że Igor Tuleya to "jego zdaniem polski Nawalny".
Jarosław Kaczyński uciął język polskiej dyplomacji; Polska zniknęła z międzynarodowej polityki - mówił w sobotę lider PO Borys Budka. Zapowiedział naprawę polskiej polityki zagranicznej, przede wszystkim odbudowę pozycji naszego kraju w UE, relacji z USA oraz nową politykę wschodnią.
Premier Mateusz Morawiecki wraz z małżonką przyjęli w sobotę pierwszą dawkę szczepionki firmy AstraZeneca.
Myślę, że po weekendzie majowym będzie bardzo dobry czas, by zrzucić maski w zewnętrznej przestrzeni - mówi w rozmowie z weekendowym "Super Expressem" dyrektor Wojskowego Instytutu Medycznego prof. Grzegorz Gielerak.
Andrzej Kosmala przechodzi trudny czas. Nie może się pogodzić ze śmiercią Krzysztofa Krawczyka, z którym przyjaźnił się od wielu lat.
Policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego, kryminalnego oraz do walki z cyberprzestępczością gdańskiej komendy wojewódzkiej prowadzą pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Gdańsku sprawę dotyczącą wykorzystywania seksualnego małoletnich. Policjanci zatrzymali do prowadzonego postępowania kolejnych dwóch mężczyzn. Mężczyźni zwabili 14-latkę, a następnie jeden z nich ją wykorzystał seksualnie, a drugi to nagrywał. Podejrzani zostali aresztowani. 49-latkowi grozi 10 lat pozbawienia wolności, 56-latkowi grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.
Mamy 9 505 nowych przypadków koronawirusa - podało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarło 136 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 377 osób.
Player.pl we współpracy z Jake Vision pracuje nad polską edycją gejowskiego randkowego formatu „Finding Prince Charming”. Zdjęcia do programu mają być realizowane latem w egzotycznym kraju, właśnie trwają poszukiwania uczestników - informuje portal wirtualnemedia.pl.
Dzisiejszej nocy spłonęła ciężarówka zaparkowana przy szpitalu bielańskim w Warszawie, na której widniały antyaborcyjne hasła. Jak informuje portal tvp.info "pojazd został podpalony".
Sławomir Nowak nie musi do poniedziałku wpłacić 1 mln zł poręczenia majątkowego. Do wpłaty zobowiązał go 12 kwietnia Sąd Okręgowy w Warszawie, zwalniając b. ministra transportu z aresztu. 21 kwietnia na wniosek obrony postanowienie w tym zakresie zostało wstrzymane do czasu uprawomocnienia się decyzji.
Nasza postawa nie jest przeciw środkom unijnym, które się Polsce należą, ale jest obroną przed nadmierną polityczną i fiskalną ingerencją Unii Europejskiej w polską suwerenność; stanowisko ws. zasobów własnych UE się nie zmienia - mówił PAP wiceszef MS, poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta.