loading
Proszę czekać...

Związek


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Ogromna dysproporcja płac między Wschodem i Zachodem musi zniknąć - 2017-09-25
Dlaczego tylko komisarze i europarlamentarzyści niezależnie od narodowości mają prawo do takich samych płac w poszerzonej UE? To pytanie postawione przez Josefa Stredulę, szefa Czesko-Morawskiej Konfederacji Związkowej, można uznać za motto spotkania które odbyło się 22 września w Bratysławie.
kafelka V Bieg Sierpniowy w Żyrardowie - 2017-09-23
W sobotę, 23 września odbył się V Bieg Sierpniowy w ramach 37. rocznicy powstania NSZZ „Solidarność”. Mimo niepogody, uczestnicy biegu wystartowali spod Bramy Solidarności (dzielnica loftów), nazwanej tak dla upamiętnienia strajków robotniczych w Żyrardowie, z których pierwszy – który jednocześnie był pierwszym strajkiem w Polsce – odbył się w 1883 roku.
kafelka 26 września 2017 - Dzień Pamięci Anny Solidarność - 2017-09-23
- Dr Jarosław Szarek – prezes Instytutu Pamięci Narodowej, dr hab. Sławomir Cenckiewicz – dyrektor Wojskowego Biura Historycznego im. gen. broni Kazimierza Sosnkowskiego oraz Jacek Pawłowicz – dyrektor Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL zapraszają we wtorek, 26 września 2017 r. na Dzień poświęcony pamięci Anny Walentynowicz - czytamy na stronie ipn.gov.pl. Tygodnik Solidarność jest patronem medialnym wydarzenia
kafelka Seminarium pracowników sektora produkcji czekolady i wyrobów cukierniczych - 2017-09-22
W dniach 19 i 20 września w Warszawie odbyło się seminarium pracowników sektora produkcji czekolady i wyrobów cukierniczych.
kafelka Senat oddał hołd Patronowi Solidarności - 2017-09-22
Z okazji 70. rocznicy urodzin błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki Senat Rzeczypospolitej Polskiej oddał hołd Kapelanowi i Patronowi NSZZ „Solidarność”. - Temu wybitnemu Polakowi i kapłanowi – męczennikowi, który odegrał historyczną rolę w najnowszych dziejach Polski – czytamy w uchwale.
kafelka Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii – V edycja - 2017-09-21
Wygraj indeks i roczne stypendium w ogólnopolskim konkursie historycznym! Od 15 września ruszyła rejestracja szkół do V edycji ogólnopolskiego konkursu historycznego – Olimpiada Solidarności. Dwie dekady historii (1970 – 1990). Dla laureatów I miejsca przewidziane są indeksy na czołowe uczelnie wyższe, natomiast laureaci wszystkich trzech miejsc w nagrodę otrzymają roczne stypendium naukowe oraz bony na wybrane przez siebie publikacje IPN (książki, płyty DVD, gry planszowe). Nauczyciele-opiekunowie laureatów I miejsca również zostaną uhonorowani nagrodą pieniężną oraz publikacjami książkowymi. Formularz rejestracyjny do konkursu dostępny jest na stronie www.olimpiadasolidarnosci.pl.
kafelka ś.p. Biskup Kazimierz Ryczan. Mocny człowiek odszedł do domu Pana - 2017-09-20
Blisko tysiąc wiernych, w tym liczne delegacje i poczty sztandarowe NSZZ „Solidarność”, z przewodniczącym Piotrem Dudą na czele, pożegnały w Kielcach byłego Krajowego Duszpasterza Ludzi Pracy bp Kazimierza Ryczana. Msza św. żałobna pod przewodnictwem Metropolity Krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego odbyła się w kieleckiej katedrze. Tam też w krypcie złożono ciało Biskupa.
kafelka Górnicza Solidarność chce uczestniczyć w negocjacjach z KE - 2017-09-19
Górnicza Solidarność zwróciła się z wnioskiem do premier Beaty Szydło o umożliwienie udziału strony społecznej w procesie notyfikacji przez Komisję Europejską programu restrukturyzacji polskiego górnictwa. Najważniejsze informacje dotyczące tej kwestii wciąż pozostają utajnione.
kafelka Juncker pozytywnie o stanie Unii - 2017-09-18
13 września 2017 r. Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker wygłosił coroczne orędzie „O stanie Unii”, przedstawiając swoją wizję przyszłości UE. Wielu komentatorów zwraca uwagę, że przemówienie Szefa Komisji Europejskiej w Parlamencie Europejskim już dawno nie było tak optymistyczne.
kafelka [fotorelacja] Marsz Kapeluszy rozpoczął Dni Seniora  - 2017-09-18
Od Marszu Kapeluszy rozpoczęły się 15 września tegoroczne Dni Seniora we Wrocławiu. Najpierw na Nowym Targu nastąpiła rejestracja uczestników, a potem kolorowy pochód, około 1000 osób, ruszył do Rynku. Tam prezydent Rafał Dutkiewicz przekazał seniorom klucze do bram miasta.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.