loading
Proszę czekać...

Związek


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Relacja z uroczystego zjazdu szkoleniowego delegatów MKK NSZZ Solidarność przy Państwowej Inspekcji Pracy - 2017-11-17
W dniach 15-17 października 2017 r. odbył się Uroczysty Zjazd szkoleniowy delegatów Międzyzakładowej Komisji Koordynacyjnej NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy w Szczawnicy Zdroju. Podczas Zjazdu uczczono pamięć zmarłego w dniu 27 sierpnia 2017 r. Ministra Pana Romana Giedrojcia Głównego Inspektora Pracy poprzez wspomnienie Jego osoby oraz podjęcie próby przedstawienia Jego dorobku zawodowego oraz związkowego. Pan Minister Roman Giedrojć Główny Inspektor Pracy był członkiem NSZZ „Solidarność”. Rozwijał struktury tego związku w Państwowej Inspekcji Pracy w poszczególnych inspektoratach pracy na terenie całego kraju. Przez wiele lat pełnił funkcję przewodniczącego MKK NSZZ „Solidarność” przy Państwowej Inspekcji Pracy. W działalności związkowej zawsze na pierwszym miejscu stawiał dobro drugiego człowieka. Integrował nasze środowisko inspekcyjne na rzecz dobra wspólnego.
kafelka Lewandowski w PR24: Unia to nie tylko jednolite prawa dla biznesu. To też prawa pracownicze - 2017-11-17
– Unia to zawsze była konstrukcja przede wszystkim gospodarcza i przez te lata zapomniano o pracownikach. A przecież nie ma firm bez ludzi. Pod naciskiem związków zawodowych wreszcie dostrzeżono, że potrzeba szerszych regulacji w części społecznej na poziomie europejskim - powiedział w Polskim Radiu 24 Marek Lewandowski, rzecznik przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność"
kafelka Filar Praw Socjalnych proklamowany! - 2017-11-17
Dziś w Goeteborgu, na szczycie Unii Europejskiej, nastąpiła długo oczekiwana proklamacja Filara Praw Socjalnych podpisana przez szefów państw i rządów wszystkich krajów członkowskich UE. Filar zawiera cały szereg zasad i praw istotnych dla pracowników, w tym do bezpiecznego i dostosowanego do pracownika zatrudnienia, prawa do sprawiedliwego wynagrodzenia czy prawa do ochrony bhp na wysokim poziomie.
kafelka Debata Pomorskiego Klubu Biznesu o ograniczeniu handlu: W niedzielę głównie po kajzerki i piwo - 2017-11-17
- Czy jesteśmy się w stanie samoograniczyć, aby milion dwieście tysięcy pracowników handlu mogło mieć wolną niedzielę? Czy możemy zrezygnować z odrobiny naszej wygody i wolności, aby tak jak my, również i oni mogli w niedzielę spędzić czas z rodziną - pytał podczas debaty „Ograniczeniu handlu w niedzielę – co to oznacza dla gospodarki” Marek Lewandowski rzecznik NSZZ „Solidarność”.
kafelka Piotr Duda dla WNP.pl: Jesteśmy cierpliwi i konsekwentni - 2017-11-17
Przez ostatnie dwa lata między innymi przywrócono wiek emerytalny, ustanowiono minimalną stawkę godzinową, zwiększono wymiar płacy minimalnej o dodatki nocne, zniesiono syndrom pierwszej dniówki, zniesiono dyskryminację młodych pracowników w płacy minimalnej, zwiększono kwotę wolną od podatku dla najuboższych, ograniczono patologie w zatrudnianiu pracowników tymczasowych, wsparto rodziny wychowujące dzieci, częściowo odmrożono kwotę naliczania funduszu socjalnego, znacząco podniesiono renty i emerytury, znacząco zwiększono uprawnia dla pracowników zatrudnionych na czas określony, wydłużono okres odwoławczy od wypowiedzenia umowy o pracę – przypomniał szef Solidarności Piotr Duda w wywiadzie dla WNP.pl.
kafelka Prezentacja książki opowiadająca o latach 80' Solidarności - "Nasz jest ten dzień" - 2017-11-17
W Trybunale Koronnym w Lublinie miała miejsce uroczysta prezentacja książki dr Zenobii Kitówny pt. „Nasz jest ten dzień”. 15 listopada br. na promocję długo wyczekiwanej książki przybyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych, oświaty, duchowieństwo, Okręgowy Inspektor Pracy w Lublinie oraz Prezydium lubelskiej „Solidarności” wraz z pracownikami. Swoją obecnością zaszczycili uczestnicy wydarzeń z lat 1980-1989. Bohaterką uroczystości była dr Zenobia Kitówna. Spotkanie otworzyła i poprowadziła przewodnicząca Regionalnej Sekcji Oświaty i Wychowania Wiesława Stec.
kafelka Rząd łamie elementarne zasady dialogu społecznego i wprowadza groźną ustawę - 2017-11-16
Przyjęcie nowelizacji ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych znoszącej górny limit, od którego potrąca się składki na FUS (dzisiaj to 30. krotność przeciętnego wynagrodzenia) w trybie jaki przyjął rząd, a więc z pominięciem Rady Dialogu Społecznego, będzie zdaniem Prezydium Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” złamaniem zasad prawidłowej legislacji i może być zakwestionowane przez Trybunał Konstytucyjny. Związek negatywnie opiniując sam projekt, ostro skrytykował rząd za łamanie elementarnych zasad dialogu społecznego.
kafelka Opinia pracowników? Polscy pracodawcy nie byli zainteresowani - 2017-11-16
Polskie akcjonariaty pracownicze praktycznie udały się tylko tam, gdzie były silne związki zawodowe. Przede wszystkim „Solidarność” - powiedział podczas 8 Kongresu Innowacyjnej Gospodarki Marek Lewandowski, rzecznik NSZZ „Solidarność”. Jego zdaniem, tylko pracownicy zorganizowani w związek zawodowy mogą być realnym przedstawicielstwem załogi, dającym realne narzędzia do budowy akcjonariatu pracowniczego.
kafelka XI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej "Piękna nasza Polska cała" - 2017-11-15
Dzisiaj w Gdańsku odbył się XI Wojewódzki Konkurs Pieśni Patriotycznej, w którym wzięły udział 23 zespoły muzyczne oraz soliści, uczniowie z 15 szkół specjalnych i integracyjnych woj. pomorskiego. Razem 93 wykonawców. Przyjechali m.in. z Pelplina, Trzewa, Kolnika, Kwidzyna i Trójmiasta.
kafelka Edyta Odyjas: Żądamy podwyżek, bo 80 proc. z nas zarabia po 2 tys. zł - 2017-11-13
W całym kraju, w tym przed Kancelarią Premiera odbyły się manifestacje pracowników sądów i prokuratur. - Nie domagamy się wielkich pieniędzy - powiedziała Edyta Odyjas, przewodnicząca NSZZ "Solidarność" Pracowników Sądownictwa.
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.