loading
Proszę czekać...

Związek


« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
kafelka Nowy program w TVP3 poruszający tematy związkowe - 2018-03-23
W każdy piątek o godz. 15.35 na antenach regionalnych TVP będzie można obejrzeć program "Moja praca", w którym będą poruszane tematy związkowe.
kafelka Solidarność: Pracownicze Programy Kapitałowe nie rozwiązują problemu niskich emerytur - 2018-03-23
Pracownicy o niskich dochodach będą rezygnować z Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK), a skorzystają ci z wyższymi dochodami. Dlatego Solidarność negatywnie oceniła zaprezentowany przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy o PPK.
kafelka Pracownicy delegowani bliżej sprawiedliwych wynagrodzeń - 2018-03-22
19 marca wieczorem Komisja Europejska, Rada UE oraz przedstawiciele Parlamentu Europejskiego w ramach tzw. mechanizmu trialogu osiągnęły konsensus co do zmian w dyrektywie o pracownikach delegowanych.
kafelka Ministerstwo Rolnictwa chce przywrócenia instytucji parobka - 2018-03-22
W dniu wczorajszym w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu ustawy rażąco naruszającej nie tylko prawo międzynarodowe ale i godność pracowników. Solidarność wzywa do jego modyfikacji.
kafelka Na pomoc związkowcowi, który stracił dom - 2018-03-22
Na początku marca zawaliła się kamienica na Dębcu w Poznaniu. Dach nad głową stracił m.in. członek Solidarności pracujący w poznańskim Volkswagenie, Marek Stanisławski i jego rodzina. W trudnej sytuacji pomagają mu m.in. współpracownicy i związkowcy z Solidarności.
kafelka Przepisy prawa pracy do kontroli. Minister Ziobro: Powołany zostanie specjalny zespół - 2018-03-21
Ministerstwo Sprawiedliwości przyjrzy się przepisom prawa pracy. Taką deklarację złożył minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podczas konferencji pt. „Wolność zrzeszania czy wolność zwalniania? Czy Konstytucja rzeczywiście zapewnia wolność tworzenia i działania związków zawodowych?”, którą Solidarność zorganizowała w historycznej Sali BHP Stoczni Gdańskiej. 
kafelka Region Dolny Śląsk: Wybory w Whirpool Polska - 2018-03-20
Podczas wyborów w największej na Dolnym Śląsku organizacji związkowej NSZZ “Solidarność”; Whirpool Polska Sp. z o.o., WZD pożegnało odchodzącą na emeryturę Małgorzatę Calinską-Mayer.
kafelka Bydgoski Marzec stał się jednym z symboli walki o wolną Polskę - 2018-03-20
Wczoraj odbyły się obchody 37. rocznicy Wydarzeń Bydgoskiego Marca 1981 roku. Tegoroczne obchody odbyły się pod Narodowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w stulecie odzyskania niepodległości. Zorganizowane zostały wspólnie przez Wojewodę Kujawsko-Pomorskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Przewodniczącego Kujawsko-Pomorskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ Rolników Indywidualnych „Solidarność”, Przewodniczących NSZZ „Solidarność” Regionu Bydgoskiego i Toruńsko-Włocławskiego oraz Delegaturę IPN w Bydgoszczy.
kafelka Krótki przewodnik po Europejskim filarze praw socjalnych, punkt 10: Zdrowe i bezpieczne środowisko pracy - 2018-03-20
17 listopada 2017 r. podczas Szczytu Społecznego na rzecz Sprawiedliwego Zatrudnienia i Wzrostu Gospodarczego w Göteborgu wszystkie państwa członkowskie Unii Europejskiej uroczyście przystąpiły do Europejskiego filaru praw socjalnych. Jest to inicjatywa często określana jako mapa drogowa dwudziestu wspólnych działań mających na celu pozytywną konwergencję standardów socjalnych. Realizacja tych zamierzeń ma przyczynić się do pokazania obywatelom UE, że proces integracji nie polega tylko na korzyściach ekonomicznych, które niekoniecznie przekładają się na ich sytuację bytową lecz niesie za sobą wizję lepszego życia zawodowego i osobistego.
kafelka Sukces pierwszej wolnej niedzieli. Zdecydowana większość sklepów dostosowała się do nowych przepisów - 2018-03-20
Pierwsza wolna niedziela okazała się sukcesem. Pracownicy handlu spędzili czas z rodzinami, tak jak miliony Polaków. Zdecydowana większość sklepów dostosowała się do nowych przepisów.  
« wstecz [1] [2] [3] [4] [5] [6] [7] [8] [9] dalej »
ciastkoWykorzystujemy pliki "cookies" aby nasz serwis lepiej spełniał Państwa oczekiwania. Możesz zablokować możliwość wykorzystywania tych plików poprzez zmianę ustawień w swojej przeglądarce internetowej.