Robert Winnicki odniósł się do dzisiejszych słów Marka Jakubiaka, który zarzuca Konfederacji, że ta "jest w stanie utworzyć wspólny rząd z Platformą".
Ambasador Szwecji w Polsce Stefan Gullgren poprosił o pilne spotkanie związane z awarią warszawskiej oczyszczalni „Czajka”.
Prezydent Ukrainy Wołodomyr Zełenski podpisał ustawę zmieniającą konstytucje w zakresie poselskich immunitetów.
Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak wypowiedziała się ws. zawieszenia prof. Aleksandra Nalaskowskiego z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Szef klubu radnych PiS Kacper Płażyński skomentował wydarzenia związane ze skażeniem Wisły w związku z awarią warszawskiej oczyszczalni "Czajka".
Andrzej Duda wraz z prezydentem Łotwy Egilsem Levitsem podczas konferencji prasowej poruszyli m.in. sprawy relacji Polski i Łotwy z USA w ramach sojuszu północnoatlantyckiego, kwestie związane z działaniem instytucji Unii Europejskiej, a także o inicjatywie Trójmorza.
Szef komisji śledczej ds. VAT Marcin Horała przedstawił dziś w Sejmie raport komisji.
Prowadzący poranną rozmowę w RMF FM Robert Mazurek zapytał się przewodniczącego klubu parlamentarnego PO-KO Sławomira Neumanna o jego stosunek ws. adopcji dzieci przez pary homoseksualne.
Mili Państwo, podczas naszej wędrówki przez Internet natrafiamy czasem na rzeczy, które nas cieszą i smucą jednocześnie - zaczął publicysta Jakub Wiech, który odniósł się do słów kandydatki Lewicy w wyborach parlamentarnych Katarzyny Kretkowskiej.
W Berlinie doszło do kolejnego ataku o podłożu antysemickim. Jak informują niemieckie media, to nie pierwszy tego typu incydent.
– Uważam, że nie powinno być wielkich skoków w gospodarce. Bo gospodarka jest jak samochód – niedobrze gdy zanadto przyspieszamy lub zwalniamy. Trzeba szukać harmonii rozwojowej, godzenia interesów, by wilk był syty i owca cała. Jednak prostackie myślenie o płacy minimalnej wyłącznie w kategoriach kosztów zaliczam do kategorii jednoręczności ekonomistów. To wielkie wyzwanie dla przedsiębiorstw, które bazują na niskiej płacy, ale z drugiej strony to środek, który może zwiększyć motywacje do zainteresowania się nowymi, cyfrowymi technologiami. Mamy naprawdę sporo do nadrobienia po 30 latach budowania gospodarki w taki sposób, że płace nie nadążały za wzrostem PKB – mówi specjalnie dla portalu Tysol.pl prof. Elżbieta Mączyńska-Ziemacka, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego. Rozmawiał Robert Wąsik.
Komisja Ochrony Środowiska Morskiego Bałtyku (HELCOM), której celem jest przeciwdziałanie zanieczyszczeniom Bałtyku zainteresowała się zrzutem ścieków do Wisły w Warszawie. HELCOM wzywa do wyjaśnień jakie były przyczyny tego zdarzenia i jakie podjęto środki zaradcze.
Zbytnich dyskusji nie ma - wszystko jest antyPiS - stwierdził poseł Marek Jakubiak podczas rozmowy w Kwadransie Politycznym na TVP1.
Jak informuje prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz, Sąd Apelacyjny w Warszawie nakazał mu wykupienie przeprosin na stronie głównej portalu Onet.pl w formie i wielości oznaczającej wydatek na rzecz koncernu RASP rzędu kilkudziesięciu, jeśli nie stu kilkudziesięciu tysięcy złotych.
W środę rano 29 ekologów wspięło się na dźwigi przeładunkowe w terminalu węglowym portu w Gdańsku i zatrzymało ich pracę - poinformowała Polsat News Katarzyna Guzek, rzeczniczka prasowa Greenpeace Polska.
Niegdyś poseł Nowoczesnej, a obecnie sekretarz sztabu Koalicji Obywatelskiej Adam Szłapka był gościem Roberta Mazurka w RMF FM. Redaktor wypytywał go o jego poglądy dotyczące homoseksualnych małżeństw i adoptowania przez nie dzieci. Poseł próbował przez minutę uciec od odpowiedzi, zanim padła z jego ust jasna deklaracja. Czyżby wstydził się swoich poglądów?
W programie 1 Polskiego Radia Jarosław Kaczyński skomentował wrzawę wokół ogłoszonych przez PiS planów podniesienia płacy minimalnej. – Liczyłem, że bezczelność tych, którzy bronią swoich interesów będzie umiarkowana, a tak nie jest – twierdzi prezes Prawa i Sprawiedliwości.
Jak informuje Radio ZET, powołując się na decyzję zarządu, fundacja "Nie lękajcie się" zostanie zlikwidowana.
Znany publicysta katolicki Tomasz Terlikowski podał dane opublikowane przez szefa komisji do spraw rodziny patriarchatu moskiewskiego o. Dimitra Smirnowa.
Prezydent Łotwy Egils Levits złoży w środę oficjalną wizytę w Polsce. Warszawa to jedna z pierwszych stolic w Europie, którą odwiedzi łotewski prezydent.