Na łamach najnowszego numeru "Tygodnika Solidarność" zajmujemy się tematem prześladowań chrześcijan. Wywiad z irackim biskupem, który został porwany przez islamistów i przeżył 28 dni koszmaru ukaże się na portalu Tysol.pl już jutro. Dziś zapraszamy do zapoznania się z tekstem Anny Zielińskiej.
RMF podało dziś informację o tym, że kilku posłów Kukiz'15 miałoby opuścić ugrupowanie i przejść do Prawa i Sprawiedliwości. Jednym z nich miał być Tomasz Rzymkowski, który teraz skomentował sprawę
Jakub A., który przyznał się do zabójstwa 10-letniej Kristiny z Mrowin dostał policyjna ochronę, a dzień po umieszczeniu w areszcie śledczym w Świdnicy został przeniesiony w inne miejsce ze względów bezpieczeństwa.
W czerwcu, a więc po serii profanacji symboli religijnych w Polsce i bluźnierczych paradach oraz parodii mszy, wzrost poparcia dla Kościoła zwiększył się aż o pięć pkt. Procentowych – podaje CBOS.
W czerwcu notowania dla rządu Mateusza Morawieckiego wzrosły o 2 pkt proc., w porównaniu do maja. O dwa proc. spadł tez odsetek osób deklarujących się jako przeciwnicy premiera i jego gabinetu. Najnowszy sondaż CBOS.
Prof. Ryszard Legutko z PiS oraz Raffaele Fitto z Braci Włochów zostali współprzewodniczącymi frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim.
Liderka Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer znana z postępowego podejścia do kwestii rodziny i praw mniejszości seksualnych stwierdziła dzisiaj w Radio Zet, że jest jednak przeciwna adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Skąd taka odmiana?
Prezydent RP Andrzej Duda wręczył po raz pierwszy Medale Virtus et Fraternitas, które nadawane są osobom zasłużonym w niesieniu pomocy lub pielęgnowaniu pamięci o osobach narodowości polskiej lub obywatelach polskich innych narodowości będących ofiarami zbrodni sowieckich, nazistowskich zbrodni niemieckich, zbrodni z pobudek nacjonalistycznych lub innych przestępstw stanowiących zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne, w okresie od dnia 8 listopada 1917 r. do dnia 31 lipca 1990 r.
- Przy okazji pojawienia się Aleksandry Dulkiewicz jako kandydata na prezydenta Gdańska, musiały odbyć się wybory, a więc miasto poniosło jakieś koszty z tego tytułu. Trudno zatem żeby teraz, po 3-4 miesiącach powiedziała gdańszczanom „dziękuję” i odeszła by startować w wyborach parlamentarnych. Dlatego myślę, że jeśli coś jest na rzeczy, to raczej po jakimś dłuższym okresie, załóżmy jednej kadencji - mówi dr Krzysztof Piekarski, politolog z Uniwersytetu Gdańskiego, w rozmowie z Robertem Wąsikiem.
18 czerwca w Centrum Edukacyjnym IPN „Przystanek Historia” w Warszawie odbyło się spotkanie „Od Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża do Solidarności. Dyskusja bez cenzury”, poświęcone odkłamywaniu roli i znaczenia środowiska Wolnych Związków Zawodowych w najnowszej historii
Wiosną 2020 r. w Holandii ruszy proces czterech osób podejrzanych o zestrzelenie boeinga linii Malaysia Airlines nad Wschodnią Ukraina przed pięcioma laty.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że swoją trzynastą emeryturę przekaże na cele charytatywne. O tym co ostatecznie stało się z dodatkową emeryturą prezesa PiS-u poinformowało Radio Zielona Góra.
Według sondażu dla wPolityce.pl 53% Polaków popiera postulat uzyskania reparacji za straty poniesione podczas II Wojny Światowej od Niemiec. Sprawę reparacji na arenie międzynarodowej podniosła również Grecja. Sprawę komentował na antenie TVP Info Cezary Krysztopa
– Chcielibyśmy, żeby Westerplatte wyglądało co najmniej jak amerykańskie Pearl Harbor czy muzeum zbudowane przy Moście Marco Polo w Pekinie – w rozmowie z TV Trwam przyznał dr Karol Nawrocki, dyrektor Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Rafał Gaweł jest założycielem tzw. Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, traktowanego przez liberalne media i instytucje jako wyrocznia w sprawach "rasizmu", "faszyzmu" i "antysemityzmu". Rafał Gaweł jest również prawomocnie skazany za oszustwa finansowe. Po wyroku uciekł do Norwegii gdzie wystąpił o azyl i otrzymał obywatelstwo. Pokrzywdzonymi byli właściciele firm, banków, a nawet... Fundacja Batorego - Z wyłudzanych dotacji i pożyczek oskarżony uczynił sobie wygodne życie. Prowadzona przez niego działalność gospodarcza była pasmem niespłaconych długów (...) Przestępstwa, których dopuszczał się oskarżony, nie mogą spotkać się pobłażliwym traktowaniem. Dysponowanie środkami publicznymi wymaga przejrzystości i uczciwości. Tworzył on pozory działalności pro publico bono, a pożyczki i dotacje przyznawane na finansowanie projektów obywatelskich przeznaczał na własne cele - mówiła w uzasadnieniu wyroku w uzasadnieniu sędzia Alina Kamińska. Niedawno Rafał Gaweł opowiadał w norweskim radio o swojej rzekomej opozycyjnej martyrologii w walce z komunizmem. Problem w tym, że... urodził się w 1974 roku i w 1989 kiedy komunizm częściowo w Polsce upadał, miał... 15 lat. Teraz skarży się na prześladowania z powodu "przynależności do społeczności LGBT"...
Według RMF FM czworo posłów Kukiz’15 rozważa przejście do Prawa i Sprawiedliwości i start do Sejmu z list „Dobrej Zmiany”. O kogo chodzi?
Wczoraj, podczas wielkiej imprezy wyborczej w Orlando na Florydzie, Donald Trump oficjalnie zapowiedział swój udział w kampanii prezydenckiej i rozpoczął starania o reelekcję. W mediach społecznościowych uruchomiono już hashtag #Trump2020
Eliza Michalik odeszła z Superstacji 12 czerwca br. Obecnie nawiązała współpracę z "Gazetą Wyborczą".
Pogrzeb dziewczynki odbędzie się na cmentarzu w Żarowie 22 czerwca 2019 roku o godz. 10.00.
Niespełna roczny Szymonek z Radomia odłączony od aparatury - jak twierdzi pełnomocnik rodziny, wbrew woli i bez poinformowania rodziców - zmarł wczoraj ok. godziny 9.05. Dziecko przebywało w szpitalu na ul. Niekłańskiej w Warszawie od stycznia br. Lekarze diagnozowali nieodwracalne uszkodzenie mózgu. Szpital nie chce udzielić żadnych informacji w sprawie i powołuje się na "tajemnicę lekarską". Adwokat rodziców, mec. Tetela, złożył zawiadomienie do prokuratury oraz wniosek o sekcję zwłok.