Tematem nadchodzącego numeru Tygodnika Solidarność jest szczery wywiad z Michałem Wiśniewskim, który opowiada o swojej drodze zawodowej, ale również o tym jak został bankrutem. Jednak wydarzeniem zeszłego tygodnia było spotkanie Premiera Mateusza Morawieckiego z Komisją Krajową "S", po którym Przewodniczący Piotr Duda powiedział Tygodnikowi Solidarnosć - "Przełomu nie było, ale Premier przedstawił wiele interesujących propozycji. Dlatego nie mieliśmy powodu, aby już teraz przekształcać się w sztab protestacyjny. Myślę, że dzisiaj jest bliżej porozumienia niż protestów, ale dopóki nie dostaniemy oferty na piśmie, nic nie jest przesądzone"
I Kompania Kadrowa utworzona w 1914 roku w Krakowie przez Józefa Piłsudskiego, był to symboliczny początek Wojska Polskiego, pododział stworzony z żołnierzy Polskich Drużyn Strzeleckich o członków "Strzelca".
Po tym, jak kandydat na prezydenta Warszawy z ramienia Platformy Obywatelskiej uznał, że defilada na Święto Wojska Polskiego sparaliżuje stołeczną komunikację, zwrócił się do niego Dawid Wildstein.
Rafał Trzaskowski zareagował na informacje o tym, że Dyrektor Biura Bezpieczeństwa warszawskiego ratusza okazała się pracownikiem peerelowskiego MSW, twierdząc, że lustracja jest próba usprawiedliwienia faszyzmu podczas marszu w rocznicę Powstania Warszawskiego. Do tej wypowiedzi odniósł się z kolei Adam Andruszkiewicz.
Efraim Podoksik, wykładowca na Wydziale Nauk Politycznych Uniwersytetu Hebrajskiego w Jerozolimie oraz Michael Kochin, profesor w Wyższej Szkole Nauk Politycznych, Rządowych i Spraw Zagranicznych Uniwersytetu w Tel Awiwie napisali w "Jerusalem Post" odpowiedź na liczne opinie szkalujące wojenną historię Polski.
Dane nowego sondażu poparcia dla partii politycznych ujawnił na Twitterze dziennikarz TVP Info Adrian Klarenbach. Według badania 42% respondentów wyraża poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, a 24,6% dla Platformy Obywatelskiej. Sondaż wykonała pracownia CBM Indicator dla Wiadomości TVP
Brytyjski "The Guardian" opublikował artykuł zatytułowany "Polska nie może zupełnie pozbyć się winy", w którym teza ogólna brzmiała, że owszem, to Niemcy zaplanowali zagładę Żydów, jednak mieli oni licznych pomocników. Na tę opinię zareagowało dwoje naukowców: prof. historii Polski z Uniwersytetu Londyńskiego oraz polska doktor nauk medycznych, psychiatra, była opozycjonistka z czasów PRL-u, mieszkająca od kilkudziesięciu lat w Wielkiej Brytanii.
Dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu m.st. Warszawy, znana opinii publicznej w ostatnich dniach z blokady marszu w rocznicę Powstania Warszawskiego, w 2014 roku mówiła...
Generał brygady Mirosław Gawor to prywatnie mąż Ewy Gawor - Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m. st. Warszawy, byłej ppor. w peerelowkim MSW. Swoją karierę rozpoczynał jako funkcjonariusz MO, później funkcjonariusz i szef BOR. Jego kariera w Biurze Ochrony Rządu zaczęła za czasów Lecha Wałęsy. W jego biogramie przeczytać możemy: "prezes zarządu m.in. w KGM Energia, Biurze Ochrony ROCA, Warszawskim Klubie Sportowym Gwardia oraz członek organu nadzoru Fundacji byłych funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu" .
15 sierpnia br. w stolicy ma odbyć się defilada, zorganizowana w Dzień Wojska Polskiego w ramach obchodów 100-lecia niepodległości RP oraz 98. rocznicy Cudu nad Wisłą. Swoje zdanie o tym wydarzeniu przedstawił Rafał Trzaskowski
Minimum 10 osób zostało rannych w nocnej strzelaninie, do której doszło w Moss Side w Manchesterze.
Znany historyk i dyrektor WBH opublikował zdjęcia i informacje o obecnej urzędniczce stołecznego ratusza, wcześniej będącej pracownikiem komunistycznego aparatu, która odpowiada za bardzo kontrowersyjne działania ratusza, np. blokadę marszu podczas rocznicy Powstania Warszawskiego.
Czwarta kolejka II ligi piłkarskiej zweryfikowała aspiracje niektórych zespołów oraz pokazała, że walka tak o awans do I Ligi, jak i o utrzymanie na centralnym szczeblu rozgrywek, będzie toczyła się do samego końca.\nZaskakująco wysokiej porażki doznał w Stalowej Woli faworyzowany ŁKS, a Ruch Chorzów zainkasował po stronie strat 5 goli w spotkaniu z Górnikiem Łęczna, który objął samodzielnie fotel lidera tabeli.
W programie "Woronicza 17" wiceminister sprawiedliwości mówił na temat postawy prezydenta Gdańska w sprawie Westerplatte oraz blokady przemarszu podczas rocznicy Powstania Warszawskiego i opinii Hanny Gronkiewicz-Waltz o defiladzie wojskowej na 100. rocznicę niepodległości w Święto Wojska Polskiego.
Po publikacji sondażu Estymatora, według którego PiS znów ma szansę na samodzielną władzę w przyszłym parlamencie, a wespół z formacją Kuliz'15 stanowiliby w Sejmie ok. 50%, Dariusz Rosati wypowiedział się na ten temat obrażając elektorat, poprzez określenie go "durnym". Sprawę podsumował naczelny "Super Expressu".
Po wypowiedzeniu na antenie TVN opinii o tym, że należy "olać tych ich [czytaj: bliskich patriotom-red.] Żołnierzy Wyklętych i duchy przeszłości", Marcin Meller spotkał się z falą krytyki. Na publiczną wypowiedź dziennikarza zareagowała też posłanka PiS.
"Jam jest chlebem żywym, który zstąpił z nieba". Komentarz do Ewangelii i czytania o proroku Eliaszu - o. Adam Szustak.
- I u nas za czterdzieści lat znów wrócimy do demokracji rządów prawa -mówił w programie Ex Katedra Jacka Żakowskiego w Superstacji prof. Andrzej Rzepliński, porównując obecną sytuację w Polsce do latynoamerykańskich reżimów
Bardzo ciekawa sytuacja w Łodzi. Niewielka demonstracja pod łódzkim sądem. Co ciekawe te same twarze, które znamy z Warszawskich ulic...
Ten i inne rysunki zobaczycie w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność