W końcu 1980 r. postanowiłem rozpocząć wydawanie w ramach KPN pisma Związku Narodowego Katolików pt. „Deo et Patriae”. Napisałem artykuł do pierwszego numeru. W jednej z rewizji w łapy SB wpadła makieta przygotowywanego numeru. W tym czasie byłem poszukiwany przez SB listem gończym, ukrywałem się, w końcu stycznia 1980 r. trafiłem do aresztu. Byłem przekonany, że materiały zgromadzone do pisma ZNK przepadły. Tymczasem po latach okazało się, że znajdują się w archiwum IPN. Poniżej mój artykuł.
15-letni Jacob Abraham został w zeszłym roku brutalnie zamordowany przez pięciu rówieśników. Chłopiec wykrwawił się od zadanych nożami ran zaledwie kilkadziesiąt metrów od domu w północnym Londynie.
Prezydent napisał dziś tweeta, w którym dziękuje zmarłej Korze za jej artystyczną działalność oraz życzy jej odpoczynku w pokoju. Wiadomość ta nie spodobała się jednak Renacie Grochal.
Po trzech latach amerykański ambasador w Polsce kończy kadencję. Z tej okazji nagrał pożegnalny filmik.
Marszałek Senatu obecny jest dziś na Białorusi z okazji okrągłej rocznicy działalności Związku Polaków. Swój list napisał także do Polaków na Białorusi premier Morawiecki.
Rekordy popularności bije w sieci film, w którym mężczyzna wyjmuje z zamrażarki zamarzniętą rybę, która po ponownym znalezieniu się w wodzie i powoli wraca do życia.
Do zabawnej wymiany zdań doszło między dziennikarzem "Rzeczpospolitej" a członkiem rządu.
Najbliższa niedziela, zgodnie z ustawą, będzie dniem handlowym.
Prezes Instytutu Na Rzecz Kultury Prawnej "Ordo Iuris" krytycznie odniósł się do oświadczenia MSZ ws. Silje Garmo.
Dziś przypada 20. rocznica śmierci wybitnego polskiego poety i patrioty - Zbigniewa Herberta.
- Telewizja publiczna szczuje na innych i zachowuje się w sposób nieprzyzwoity. Podobnie jak te ohydne pisma finansowane przez PiSowskie spółki: Srebrna Sp. z o. o. i Forum S.A., gdzie szefem Rady Nadzorczej jest Ryszard Czarnecki. To one tworzą atmosferę, w której patriotyzm definiowany jest przez danie w pysk cudzoziemcowi. To nie jest kraj, o którym marzymy! Gościnny, przyjazny, otwarty, aktywny w UE, dogadujący się z innymi i rozwiązujący problemy wspólnie z partnerami. I to mnie najbardziej martwi, bo oczywiście te pobicia to ekstrema, ale zdarzają się teraz coraz częściej - mówi Róża Thun und Hohenstein w wywiadzie dla Newsweeka
BBC poinformowała niedawno o bardzo kontrowersyjnej sprawie, w którą zamieszany ma być specjalista konsultujący zabieranie dzieci rodzinom w Norwegii.
- To ludzie bez wyobraźni, albo złej woli i świadomie kłamią i przeinaczają. Policja zachowuje się wzorowo, to niebywałe. Gdyby ci ludzie wiedzieli jak zachowywało się ZOMO to nie ośmieliliby się tak krzyczeć - w rozmowie z Tysol.pl zarzuty opozycji w stronę policji odpiera Adam Borowski, działacz opozycji w PRL.
Dawid Wildstein odniósł się do politycznych komentarzy wokół śmierci znanej wokalistki.
W rozmowie z Jakubem Wątłym w Superstacji pisarka zajęła się rozmiarami mózgów Polaków.
Byłemu ministrowi spraw wewnętrznych, ministrowi sprawiedliwości i koordynatorowi ds. służb specjalnych Markowi Biernackiemu, który piastował dwa ostatnie stanowiska w czasach rządów Platformy Obywatelskiej, nie spodobały się ostatnie działania policjantów, czemu dał wyraz krytykując funkcjonariuszy za rzekomy brak profesjonalizmu. Na tę opinię ostro zareagowali użytkownicy Twittera.
W wieku 67. lat zmarła dziś w domu, w otoczeniu najbliższych, Olga Sipowicz, szerokiemu odbiorcy znana pod pseudonimem scenicznym - Kora.
- Z tekstem Maćka i p. Mirka mógłbym ostro polemizować, bo moja ocena L. Moczulskiego i jego relacji z SB jest skrajnie negatywna, ale z jednym się zgadzam - lustracja sądowa w Polsce to totalna fikcja której nikt nie chce przerwać! NIKT! - pisze prof. Sławomir Cenckiewicz komentując artykuł Macieja Gawlikowskiego i Jarosława Lewandowskiego "Ostateczna klęska lustracji" w Rzeczpospolitej.
Ten i inne rysunki zobaczycie w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
- Wysyp wariactwa i szaleństwa trwa w Warszawie. Jak państwo się nudzicie, to proponuję przyjechać na Krakowskie Przedmieście i tak dyskretnie obserwować to towarzystwo cyrkowe, które tam odstawia sztuki wszelakie komedii del arte - zaprasza Witold Gadowski w swoim najnowszym Komentarzu