Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen opublikowała nowe, poprawione nagranie w ramach akcji upamiętniania Ofiar Holokaustu. Presja ma sens!
– To się okazało po prostu błędem. Przyznaję to, myśmy błędy też popełniali. Jeśli dojdziemy do władzy, to tę sprawę załatwimy – mówił w Kielcach prezes PiS Jarosław Kaczyński odnosząc się do kwestii wysokiego ZUS-u dla małych przedsiębiorców.
– Czy ma pan odpowiednie kompetencje, żeby być posłem? – takie pytanie zadał posłowi KO Marcinowi Józefaciukowi reporter „Faktu”.
Polska Agencja Prasowa likwiduje anglojęzyczny serwis The First News, który publikował treści dla użytkowników spoza Polski – poinformował portal WirtualneMedia.pl. Informację potwierdził likwidator PAP Marek Błoński.
Jutta Boden, radna powiatowa Zielonych, wsiadła pijana za kierownicę, a po zatrzymaniu przez funkcjonariuszy zaczęła „hajlować” – donosi „Bild”.
Lawina śnieżna, która w niedzielę zeszła pod Kondracką Przeleczą, przysypała jedną osobę. Ratownicy TOPR na pokładzie śmigłowca wyruszyli na ratunek – poinformował w niedzielę ratownik dyżurny TOPR.
– Proszę ode mnie nie wymagać udowodnienia, że może śląszczyzna jest odrębnym językiem, nie żądać jej kodyfikacji, bo to jest nonsens. Naiwność połączona z fanatyzmem (...) Kapitałem dialektu śląskiego jest jego mozaikowość. Na ten dialekt śląski składa się kilkadziesiąt gwar. Próba kodyfikacji będzie zawsze z krzywdą dla którejś z tych gwar. Nie dajmy się zwariować – twierdzi językoznawca prof. Jan Miodek.
W najnowszym odcinku swojego podcastu Marek Poniedziałek, jeden ze zwolnionych dwa dni temu pracowników Radia Zachód, postanowił odnieść się do wydarzeń ostatnich dni.
„Kampania na rzecz upamiętnienia ofiar Holokaustu nie może być wykorzystywana do zniekształcania historii. Tymczasem nagranie Komisji Europejskiej całkowicie ignoruje fakt, że wszystkie miejsca masowych mordów znajdowały się pod niemiecką kontrolą” – pisze w mediach społecznościowych była premier Beata Szydło.
W Finlandii rozpoczęły się w niedzielę o godz. 9 czasu lokalnego (8 polskiego) wybory prezydenckie. Największe szanse na przejście do II tury mają były premier Alexander Stubb, liberalny konserwatysta, kandydat partii rządowej, oraz Pekka Haavisto, polityk Zielonych i szef fińskiej dyplomacji w gabinecie Sanny Marin.
W oświadczeniu opublikowanym w mediach społecznościowych pałac Kensington informował niedawno, że Jej Królewska Wysokość Księżna Walii została przyjęta do szpitala w celu przeprowadzenia operacji jamy brzusznej. W związku z tym pojawiły się wątpliwości, kiedy będzie mogła wrócić do aktywności. Okazuje się, że na czas pobytu w szpitalu nie musi martwić się o opiekę nad dziećmi.
Barbara Bursztynowicz, która 27 stycznia obchodziła 70 urodziny, jest najlepiej kojarzona z roli Elżbiety Chojnickiej w serialu "Klan".
Straż Graniczna regularnie publikuje raporty z wydarzeń na granicy polsko-białoruskiej. Tym razem było nieco spokojniej niż zwykle.
Kreml mógł uznać, że narracja o rzekomej walce Rosji z nazizmem jest bardziej skuteczna niż ta odwołująca się do ideologii "ruskiego miru" - przypuszcza w najnowszej analizie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Aleksandr Łukaszenka wyruszył w sobotę w podróż do Rosji, by spotkać się z Władimirem Putinem. Przywódcy odbyli ze sobą rozmowy, ale przede wszystkim wzięli udział w obchodach 80. rocznicy oblężenia Leningradu.
Burza w Barcelonie. Xavi Hernandez po przegranym z kretesem meczu z Villarrealem (3:5) ogłosił ważną decyzję.
Tegoroczne wybory w USA przyciągają uwagę głównie z uwagi na elekcję prezydenta. Ale niemniej istotne jest to, jaki będzie wynik wyborów do Kongresu. Te bowiem - jak co dwa lata - dotyczą całego składu Izby Reprezentantów oraz 1/3 składu Senatu. Od składu obu izb zależeć będzie w znacznym stopniu skuteczność przyszłej administracji wybranego równocześnie prezydenta.
Marek Księżarczyk, który jest prezesem oświęcimskiego oddziału Towarzystwa, od wielu lat zapala znicze w różnych miejscach kaźni więźniów. „To mój obowiązek jako mieszkańca ziemi oświęcimskiej wobec tych, którzy tu cierpieli i ginęli, mój dziadek Bogumił Sułek, oznaczony numerem 131361, też był więźniem tego obozu” – mówi Księżarczyk.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził Lublin i spotkał się z jego mieszkańcami w ramach "Spotkania Wolnych Polaków". Uczestniczył również w uroczystości odsłonięcia pomnika śp. Lecha Kaczyńskiego.
Dwaj obcokrajowy zostali zatrzymani przez policję w związku z bójką na wrocławskim Starym Mieście, w wyniku której zginął 21-letni mężczyzna – podała w sobotę policja.