W ocenie senatora PiS Jana Marii Jackowskiego projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji nie ma szans na uchwalenie w Sejmie. Zadeklarował przy tym, że jeżeli projekt trafi do Senatu w obecnym kształcie, to zagłosuje przeciw.
Prezydent USA Joe Biden ogłosił w czwartek, że misja wojsk USA w Afganistanie zakończy się 31 sierpnia, wieńcząc w ten sposób "najdłuższą wojnę Ameryki". Prezydent zapewnił, że w Afganistanie nie dojdzie do powtórki scenariusza z Wietnamu po wyjściu amerykańskich żołnierzy.
Do sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o KRRiTV i już zdążył wywołać kontrowersje, żeby nie powiedzieć histerię "wiodących mediów".
Anna Mierzyńska była działaczką Platformy Obywatelskiej. Jednocześnie uchodziła w kręgach opozycyjnych za "eksperta" od socjalmediów, choć wielu z internautów się z niej podśmiewywało, po tym jak zostali określeni w jej "analizach" jako "boty".
Na zlecenie SuperExpressu pracownia Pollster przeprowadziła wśród Polaków badanie nt. "powrotu Tuska". Wydaje się, że nowy/ stary szef Platformy, raczej nie będzie zadowolony.
Większość posłów głosowała przeciwko odrzuceniu informacji prokuratury nt. postępowań prowadzonych wobec prezesa Orlenu Daniela Obajtka. Część posłów Lewicy zagłosowała razem z PiS.
W Parlamencie Europejskim, w ramach debat nad przypadkami łamania praw człowieka, zasad demokracji i państwa prawa, odbyła się w czwartek dyskusja na temat Hongkongu, gdzie został zamknięty niezależny dziennika "Apple Daily". "Dziś wszyscy musimy być z mieszkańcami Hongkongu" - apelował europoseł PiS Joachim Brudziński.
Linie lotnicze KLM zapowiedziały priorytetowe zajęcie się incydentem z udziałem swoich pracowników. Media opublikowały nagranie, na którym pracownicy personelu naziemnego tej linii wiwatują podczas startu samolotu linii Royal Air Maroc, wykrzykując obraźliwe słowa pod adresem Marokańczyków.
Do Sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o KRRiTV. Wywołał protest ambasady USA
Narodowy socjalizm, tak jak faszyzm, był i niezmiennie jest traktowany przez główny nurt historiografii światowej jako zjawisko sytuujące się na skrajnej prawicy zarówno w sensie ideologicznym, jak i czysto politycznym. Tego rodzaju kwalifikacja, funkcjonująca zazwyczaj bezrefleksyjnie, na zasadzie przyjętego z góry i nieweryfikowalnego aksjomatu, etykiety czy schematu interpretacyjnego, zniekształca i fałszuje prawdziwą jego naturę.
Nowa kubańska szczepionka Abdala przeciwko Covid-19 jest stosowana w Wenezueli, choć eksperci przed nią ostrzegają, gdyż nie ma dowodów na jej bezpieczeństwo i skuteczność - pisze czwartkowy Wall Street Journal.
Czy większość Polaków stać na obiad za 700 zł? Z pewnością nie. Anna Mucha pozwala sobie na taki luksus ale wcale nie jest zadowolona ze smaku zamówionej potrawy.
W ocenie prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza wybór przez Sejm prof. Marcina Wiącka na RPO, to sukces obywatelski. "Jest Rzecznik wybrany przez Sejm, teraz musi zostać zaakceptowany przez Senat - mam nadzieję, że to szybko nastąpi i zakończymy poważny kryzys konstytucyjny" - mówił.
Konferencja prasowa prezydenta Litwy Gitanasa Nausedy i premiera Hiszpanii Pedra Sancheza, która w czwartek odbywała się w litewskiej bazie lotniczej w Szawlach, została przerwana z powodu konieczności poderwania myśliwca w ramach NATO-wskiej misji Air Policing.
W sobotę były premier Donald Tusk przejął obowiązki przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Jak wskazuje jednak sondaż pracowni Social Changes, wyborcy niekoniecznie uważają go za najlepszą osobę na to stanowisko.
Prawnicy cytowani w amerykańskich mediach nie dają większych szans na powodzenie pozwu byłego prezydenta Donalda Trumpa przeciwko Facebookowi, Twitterowi i Google'owi ws. cenzury konserwatystów. Eksperci przewidują, że pozew zostanie odrzucony przez sąd.
Do sejmu wpłynął projekt nowelizacji ustawy o KRRiTV.
Sejm powołał prof. Marcina Wiącka na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Jego kandydaturę musi zaakceptować teraz Senat.
Większość europosłów przyjęła rezolucję, w której PE "potępia w najostrzejszych słowach" ostatnie ustawodawstwo skierowane przeciwko osobom LGBTIQ i potępia demontaż demokracji i praworządności na Węgrzech – czytamy w komunikacie Parlamentu Europejskiego.
Poseł Michał Gramatyka niedawno odszedł z Koalicji Obywatelskiej i dołączył do ugrupowania Szymona Hołowni. W konsekwencji poseł stracił miejsce w Komisja Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.