"Cele to ochrona zdrowia i miejsc pracy oraz przygotowanie do szczepień" - napisał szef Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys komentując ogłoszony dziś przez premiera Morawieckiego plan na najbliższe 100 dni walki z koronawirusem.
Szef Instytutu Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski odpowiedział na Twitterze na artykuł Wirtualnej Polski, w którym padło stwierdzenie, jakoby "Bruksela" wypowiedziała umowę najmu budynku, w którym ma siedzibę Instytut Ordo Iuris.
13.11.2020 r. zmarł śp. Jan Edward Marczak , twórca i dowódca wart przy grobie Bł. ks. Jerzego Popiełuszki Totus Tuus na Żoliborzu. Dobry Jezu a nasz Panie daj Mu wieczne spoczywanie – poinformował zastępca przewodniczącego KK NSZZ "Solidarność" Tadeusz Majchrowicz.
Supermarkety są najczęstszym miejscem, które mieszkańcy Anglii odwiedzali w dniach poprzedzających pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - wynika z danych systemu namierzania kontaktów NHS Test and Trace.
W nocy z piątku na sobotę zniszczono Pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej 2010 roku. Pojawił się na nim napis „Aborcja jest OK”.
Piotr Kuldanek, podcaster i autor bloga PanCodziennik.pl , który popierał m.in. Strajk Kobiet podczas którego masowo łamano antykoronawirusowe obostrzenia, zmarł w wyniku COVID-19. W ostatnim czasie mężczyzna opisywał przebieg choroby. Kilka dni wcześniej, także z powodu koronawirusa, zmarł jego ojciec.
Akcja protestacyjna i nie daj Boże odejście od łóżek pacjentów byłoby najgorszą rzeczą, jaka mogłaby teraz spotkać służbę zdrowia – twierdzi wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.
Redukcja kontaktów społecznych w okresie świąt Bożego Narodzenia jest tematem fundamentalnie ważnym dla dalszego przebiegu epidemii. Dlatego pracujemy również nad takimi możliwościami prawnymi, które ograniczą przemieszczanie się – poinformował w sobotę premier Mateusz Morawiecki.
Mamy 24 213 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem – poinformowało w swoim najnowszym raporcie Ministerstwo Zdrowia. W wyniku COVID-19 oraz współistnienia COVID-19 wraz z innymi schorzeniami zmarły łącznie 574 osoby.
Po godz. 10 rozpoczęła się konferencja prasowa premiera Mateusza Morawieckiego dotycząca epidemii koronawirusa w Polsce.
Piłka jest w bramce niemieckiej, z tą prezydencją nie ma już o czym rozmawiać, tylko przeczekać kilka tygodni i potem porozmawiać z prezydencją portugalską – twierdzi europoseł PiS Jacek Saryusz-Wolski.
„Ma objawy takie jak męczący kaszel, ale wszystko idzie w dobrym kierunku” – twierdzi dziennik „Super Express”. Były prezydent przebywa obecnie w Wojewódzkim Szpitalu Zakaźnym w Warszawie.
Sądzili, że ulegniemy z powodów finansowych. Powiedziałbym zresztą, że na tle wielu innych, bardzo aroganckich wypowiedzi, Manfred Weber jeszcze się dosyć umiarkował, ale już niektórym europosłom Partii Zielonych wydaje się, że są władcami Unii i świata – stwierdził w rozmowie z portalem Niezalezna.pl europoseł PiS prof. Zdzisław Krasnodębski.
Szwedzka liberalna strategia walki z koronawirusem, polegająca na zaleceniach zamiast zakazów okazała się porażką. Dopiero gdy znacznie wzrosła liczba zakażeń i zgonów, rząd zdecydował się na pierwsze poważne restrykcje. Główny epidemiolog kraju przyznał, że „nie spodziewał się tak złego rozwoju sytuacji”.
To była klasyczna pomyłka, absolutnie nie popierałam kandydatury Zuzanny Rudzińskiej-Bluszcz na Rzecznika Praw Obywatelskich – powiedziała posłanka PiS Małgorzata Wassermann, która jako jedyna w klubie zagłosowała za powołaniem jej na nowego RPO.
37,2 proc. respondentów stwierdziło, że rząd „bardo źle” radzi sobie z drugą falą epidemii koronawirusa w Polsce – wynika z sondażu przeprowadzonego przez pracownię SW Research na zlecenie rp.pl.
Krwawy ubek, odpowiedzialny za represje wobec wielu żołnierzy AK, w tym Danuty Siedzikówny, „Inki” - Józef Bik, vel Bukar, vel Gawerski - zmarł w grudniu 2008 r. w Szwecji. Za „ciężką pracę” w organach komunistycznej bezpieki nigdy nieosądzony, za to z wywalczoną w III RP podwyższoną emeryturą.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze "Tygodnika Solidarność".
Pomnik Czynu Rewolucyjnego w Rzeszowie to jeden z symboli peerelowskiej gigantomanii oraz symbol dominacji marksizmu-leninizmu nad miastem oraz sowietów nad PRL-em. Nie jest wpisany do rejestru zabytków, więc jest możliwe jego wyburzenie. Czego zresztą domaga się Instytut Pamięci Narodowej. Teraz jednak znalazł zaskakujących obrońców. Czy jednak na pewno zaskakujących?
Od jakiegoś czasu trwa nagonka na pamięć i naukę Jana Pawła II, pojawiają się nieudokumentowane zarzuty o to, że był swego rodzaju "patronem" skandali pedofilskich w Kościele Katolickim. Do sprawy odniósł się ks. prof. Dariusz Kowalczyk wykładowca teologii dogmatycznej na Papieskim Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie.