Jutro 22 września, czwarta niedziela miesiąca. Będzie ona dniem, w którym obowiązuje ograniczenie handlu
Trójmiejska Gazeta Wyborcza na swojej stronie internetowej zorganizowała sondę poparcia dla partii politycznych. To, że wygrywa ją Prawo i Sprawiedliwość, mimo że pośród czytelników Wyborczej, chyba nie jest aż tak dziwne, jak to jaki osiąga wynik!
20 września br. rozpoczęła się emisja monety o nominale 10 zł z wizerunkiem Anny Walentynowicz. Wprowadzenie monety związane jest z 90. rocznicą urodzin wielkiej działaczki Solidarności.
Pracownia Estymator wykonała dla DoRzeczy.pl sondaż poparcia dla partii politycznych
Jacek Prusinowski z Radia Plus opisał w mediach społecznościowych rozmowę, którą odbył z pracownikiem Sejmu.
Premier Mateusz Morawiecki zabrał dziś głos podczas konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.
Lider Koalicji Obywatelskiej, Grzegorz Schetyna przemawiał dziś na konwencji KO w Sosnowcu.
Podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej w Sosnowcu, kandydatka na premiera Małgorzata Kidawa-Błońska, mówiła do zebranych m.in. o kwestiach związanych z podwyższeniem płac.
Min. Michał Dworczyk odniósł się w mediach społecznościowych do odwołania przez lidera Koalicji Obywatelskiej wizyty w Ząbkowicach Śląskich.
Red. Marcin Makowski skomentował trwający właśnie etap kampanii przed wyborami parlamentarnymi.
Pani Barbara Konarska, matka młodego mężczyzny chorującego na autyzm, skomentowała akcję celebrytów "Nie świruj, idź na wybory".
Pomiędzy 18 i 20. listopada 2019 odbędzie się w prestiżowym National Press Club w Waszyngtonie międzynarodowa konferencja historyczna „Poland First to Fight” („Polska stanęła pierwsza do walki”) upamiętniająca 80-rocznicę wybuchu II wojny światowej. Miejsce zostało wybrane nieprzypadkowo, gdyż w National Press Club spotykają się nie tylko dziennikarze amerykańscy, ale też przemawiają głowy państw, premierzy czy szefowie think-tanków.
Najwyraźniej klęska akcji #NieŚwirujIdźNaWybory niczego celebrytów nie nauczyła. Teraz będą nas pouczać w zakresie seksu. Anja Rubik, której wydaje się, że może Polaków o seksie czegoś nauczyć, zorganizowała akcję #CałaPolskaCzytaOSeksie. Filmiki Anja Rubik publikuje na Instagramie i na swojej stronie
Joanna Borowiak posłanka Prawa i Sprawiedliwości publikuje nagranie pochodzące a monitoringu, które pokazuje chwilę, w której zniszczone zostały jej banery wyborcze
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzacym numerze Tygodnika Solidarność
Sąd przyjął pozew Stowarzyszenia Rodzin Żołnierzy Wyklętych, wspieranego przez Redutę Dobrego Imienia przeciwko Joannie Senyszyn o naruszenie dóbr osobistych. Powództwo dotyczy nieprawdziwych, krzywdzących opinii na temat Żołnierzy Wyklętych zamieszczanych przez polityka (polityczkę) (post)komunistycznego SLD w mediach społecznościowych.
Okładka najnowszego numeru "Polityki" - >Rodziny normalne i"nienormalne"< utrzymana jest w kolorystyce różów i czerwieni. Na środku widnieje wielkie serce, w które wpisane są postacie, sądząc z hasła przyświecającego okłądce, symbolizujące różne modele rodziny
- Nie ukrywam, że dzisiejsza obecność tysięcy młodych ludzi w dziesiątkach polskich miast, którzy wyrażają swoją zaniepokojenie zmianami klimatycznymi, to niezwykle ważny głos w debacie publicznej. Zapewniam Was jednocześnie, że jest to głos słyszalny, który noszę głęboko w sercu. Cieszę się również widząc Was zaangażowanych w ochronę środowiska i klimatu. W dobie dzisiejszych czasów, gdzie mamy do czynienia z szybko rozwijającym się przemysłem, postawienie na zrównoważony rozwój z poszanowaniem klimatu jest kluczowe dla przyszłości naszej planety - w liście do strajkującej dziś młodzieży napisał Henryk Kowalczyk, Minister Środowiska.
Niemieccy komentatorzy uważają, że nominacja Małgorzaty Kidawy-Błońskiej jest "kluczem do sukcesu" Koalicji Obywatelskiej.
Kamila Gasiuk-Pihowicz odwiedziła targ w Różanie, gdzie zamierzała prowadzić kampanię wyborczą. Niestety kandydatce KO odbije się ona niezłą czkawką...