Prezentujemy fragment wideo przepięknej homilii abpa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego, wygłoszonej wczoraj w Bazylice Mariackiej.
Słowa abp. Marka Jędraszewskiego o "tęczowej zarazie" wywołały w mediach prawdziwą burzę. Na duchownego wylała się fala hejtu, a lewicowi komentatorzy prześcigają się w publikowaniu opinii, które mogą dotknąć i obrazić arcybiskupa. Głos w obronie kapłana zabrał m.in redaktor naczelny portalu Tysol.pl, Cezary Krysztopa. Chcieliśmy w tym miejscu także głośno przypomnieć, że abp Marek Jędraszewski został wybrany Człowiekiem Roku 2018 "Tygodnika Solidarność".
Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy świętej 1 sierpnia odprawianej w Bazylice Mariackiej ostrzegał przed nowym zagrożeniem. Podczas homilii hierarcha mówił o "tęczowej zarazie". Słowa wywołały duże poruszenie, a na arcybiskupa wylała się fala krytyki. Krystyna Pawłowicz zabrała głos i publicznie podziękowała duchownemu.
Niemiecki pisarz Jobst Bittner będzie prelegentem podczas Konferencji Przyjaźni Polsko-Niemieckiej, którą w Gdańsku organizuje Fundacja Pojednanie. Wydarzenie swym patronatem objęła Aleksandra Dulkiewicz. Na profilu Bittnera na Facebooku opublikowano video, w którym pisarz zaprasza do wzięcia udziału w konferencji. Uwagę odbiorców zwracają jednak kontrowersyjne słowa, jakie padły na nagraniu.
Zdaniem Agaty Szcześniak, publicystki lewicowego portalu Oko.press Powstanie Warszawskie wystąpiło przeciwko m.in upodleniu ludzi z powodu pochodzenia, narodowości i... orientacji. Publicystce ostro odpowiedzieli internauci, udzielając przy okazji lekcji historii.
"YouTube blokuje wSensie.tv za straszną mowę nienawiści. Nienawistne zdanie brzmiało "Pismo Święte potępia homoseksualizm" - informuje portal wSensie.pl na Facebooku i zapowiada batalię prawną z serwisem.
Arcybiskup Marek Jędraszewski podczas mszy świętej 1 sierpnia odprawianej w Bazylice Mariackiej ostrzegał przed nowym zagrożeniem. Podczas homilii hierarcha mówił o "tęczowej zarazie". Słowa wywołały duże poruszenie.
W 75. Rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Warszawiacy zaśpiewali zakazane piosenki. Nad ich głowami powiewały biało-czerwone flagi, Symbole Polski Walczącej można było dostrzec na piersiach ludzi o niekoniecznie słowiańskiej urodzie. Powstańcy byli nagradzani głośnymi brawami i okrzykami "Cześć i Chwała Bohaterom". Wszyscy, wraz z prezydentem Andrzejem Dudą i premierem Mateuszem Morawieckim śpiewali Pałacyk Michla, Chłopców z AK czy Warszawskie Dzieci.
Doceniając wkład teoretyków marksizmu i psychoanalizy w budowanie składów amunicji dla seksrewolucjonistów, oddajmy też należny hołd innym myślicielom inżynierii społecznej, szczególnie adeptom kontroli tłumu. Jedną sprawą jest uwieść tzw. intelektualistów postępowych. Inną zupełnie jest wkraść się w serca i mózgi zwykłych ludzi. Zdrowy rozsądek, którego mędrkom intelektualnym często brakuje, zwykle działa bardzo dobrze jako antidotum na fanaberie utopijne wśród normalnych ludzi.
O Powstaniu Warszawskim jako elemencie akcji „Burza”, stosunku Naczelnego Wodza do walk i o tym, jakie miejsce powinno być symbolem zrywu sierpnia ’44 – z prof. Wiesławem Wysockim z UKSW rozmawia Mateusz Kosiński.
Dziś 75. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Z Januszem Bełzą, wczoraj odznaczonym przez Prezydenta Andrzeja Dudę Medalem Stulecia Odzyskania Niepodległości za zasługi dla Niepodległej rozmawiali Mateusz Kosiński i Julia Gałązka.
– Dziś wspólnie chylimy czoła przed Powstańcami Warszawy, bohaterami tamtych dni sprzed 75 lat. Jesteśmy im wdzięczni za wolność – wielki dar, z którego dzisiaj możemy się cieszyć i z którego korzystać – mówił minister Jacek Czaputowicz podczas spotkania z młodzieżą w Muzeum Powstania Warszawskiego. Uczestniczył w nim również minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas.
Jak co roku na warszawską Wisłę w trakcie "Godziny W." wypłynęło kilkadziesiąt jednostek pływających. Na miejscu obecny był nasz fotoreporter Marcin Żegliński.
Trwa Marsz Powstania Warszawskiego, organizowany przez środowiska narodowe. Niestety nie obyło się bez prowokacji środowisk LGBT. Organizatorzy apelują o spokój...
Mężczyzna, który pobił lewicowego działacza Przemysława Witkowskiego we Wrocławiu za jego krytykę napisów na murach, które krytykowały ideologię LGBT został aresztowany.
To może być niespodziewany transfer. Jak informuje portal TVP.info na listach PSL-UED ma wystartować Roman Giertych, wicepremiera w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego były lider Ligii Polskiej Rodzin i Młodzieży Wszechpolskiej.
Miał 36 lat, gdy został komendantem powstańczego szpitala polowego batalionu NOW-AK „Harnaś”. Przez miesiąc, w skrajnie trudnych warunkach, kierował jego pracami. Po zniszczeniu kamienicy przy ul. Konopczyńskiego i zajęciu dzielnicy przez Niemców przeprowadził udaną ewakuację placówki, ratując życie szczupłego personelu i 180 pacjentów.
Tradycyjnie, nie tylko w Warszawie, ale w całej Polsce stanęliśmy by uczcić bohaterskich Powstańców Warszawy. Zapraszamy na przegląd materiałów wideo.
Miasto Gdańsk organizuje alternatywne, wobec państwowych, uroczystości wybuchu II wojny światowej. Jak opisywali organizatorzy – jednym z elementów miał być „radosny Marsz Życia”. Dziennikarz Cezary Gmyz zauważył, że jego jednym z organizatorów miał być Andrzej Gąsiorowski, który znany jest z afery „Arb-B”.
Wzruszające nagranie. Harcerze śpiewają Powstańcom w Domu Kombatanta. To się nazywa łączność między pokoleniami! Warto zobaczyć.