Nie tyko Tomasz Rzymkowski opuszcza klub Kukiz'15. Wczoraj decyzję o odejściu z klubu podjął Jerzy Jachnik. Do końca kadencji ma zostać posłem niezależnym. "Nie sprzedaję się nigdzie" - dodał.
"Naszym celem nie jest ratowanie czegokolwiek w Europie przed Sowietami. Najlepiej byłoby, gdyby Stalin zajął Europę do kanału La Manche, to wtedy będzie tam nareszcie spokój."\nFranklin Delano Roosevelt
– Niemcom trudno pojąć fenomen Powstania, ponieważ niewiele wiedzą o okupacji Polski w czasie II wojny światowej. Po drugie ze względu na system wychowania nie rozumieją np. słowa „patriotyzm”. Dla nich, wychowanych przez pokolenie '68, obchody Powstania to odradzanie się nacjonalizmu – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem historyk, ekspert ds. stosunków polsko-niemieckich, dr Piotr Łysakowski.
- tak donoszą media i publikacje zamieszczone na portalu internetowym należącym do miasta Gdańsk, władze Gdańska zapowiedziały, że z okazji obchodów rocznicy wybuchu II wojny światowej na 1 września planowany jest marsz z „gośćmi z Niemiec, którzy chcą wziąć odpowiedzialność za winy swoich przodków”, następnie zorganizowane zostaną „wspólne radosne tańce i degustacja charakterystycznych potraw i wspólne przeżywanie rocznicy” - czytamy w oświadczeniu Reduty Dobrego Imienia ws. planów obchodów rocznicy wybuchu II WŚ w Gdańsku.
– Chcę podziękować Powstańcom za przesłanie, w którym mówią: dzisiaj o te wartości, za które oddawaliśmy życie, nie trzeba walczyć, ale waszym wielkim obowiązkiem jest budować kraj tak, by trwały. W oczywisty sposób rozumiemy, że tę najważniejszą wartością jest wolna, suwerenna i niepodległa Polska. My tej wartości nigdy nie zatracimy, przyrzekam Wam to – mówił Prezydent podczas Apelu Pamięci przed pomnikiem Powstania Warszawskiego.
- Odrywanie Gdańska od Polski, stare niemieckie sztuczki. Teraz będziemy wspólnie świętować rocznicę wybuchu II wojny światowe? To już nie ma morderców, którzy wtedy wpadli i mordowali obrońców Poczty Gdańskiej i Westerplatte? - mówi w cotygodniowym felietonie Witold Gadowski.
Jak ujawnił portal Money.pl jutro (w czwartek) premier landu Meklemburgia-Pomorze Przednie pani Manuela Schwesig ma konferować z marszałkiem województwa zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem, politykiem Platformy Obywatelskiej. Tematem spotkania ma być zrodzona w Niemczech koncepcja połączenia Szczecina z miastami Passewalk i Schwedt w jedną polsko-niemiecką „szczecińską metropolię”. Popularny w północnych Niemczech dziennik Nordkurier uważa ten projekt za świetne rozwiązanie bowiem lokalni mieszkańcy twierdzą, że są zapomniani przez administrację w Berlinie i lekceważeni przez urzędników w stolicy swego landu, Schwerinie, który leży w odległej zachodniej części regionu. Natomiast do Szczecina jest blisko i wygodnie, a więc lepiej by było, aby tam były regionalne urzędy i instytucje. Problem tylko w tym, że Szczecin leży w innym państwie, ale przecież oba państwa są w jednej Unii Europejskiej, działa układ z Schengen i chyba samorządy potrafią znaleźć jakieś rozwiązanie. Zwłaszcza, że koszty mogłyby ponieść władze centralne w Berlinie oraz lokalne w Meklemburgii i Brandenburgii.
Zapewne każdy zna klocki lego. Wiele kolorów, kształtów i – co najważniejsze – za każdym razem może powstać inna budowla. Zupełnie, jak z polską opozycją, która szuka sposobu na wygranie ze Zjednoczoną Prawicą. Jak im idzie? Na razie mizernie.
Długo rozmawiałem z moim przyjacielem z południa Stanów Zjednoczonych. Rozmowa była bardzo żywa, a ożywiła się jeszcze bardziej, kiedy zaczęliśmy analizować sytuację kolejnej wygranej obozu dobrej zmiany jesienią tego roku, czego jesteśmy bardziej niż pewni. Obaj aktywnie włączyliśmy się w ubiegłe kampanie wyborcze, głosując na ten obóz. Teraz najprawdopodobniej zrobimy to samo, jednak bez większego entuzjazmu, bowiem Polonia amerykańska nie znalazła się w obszarze zainteresowania rządów dobrej zmiany.
"Sierpień dziś w mieście rozgorzał, na piętrach, dachach, w piwnicach..." - to słowa wiersza Edwarda Chudzyńskiego. Album zespołu fabryka, to 12 muzycznych interpretacji wierszy poetów pokolenia Kolumbów i hołd złożony bohaterom Powstania Warszawskiego.
Niedługo po tym jak rozczarowna kształtem list prezydent Łodzi Hanna Zdanowska zapowiedziała odejście ze sztabu KO, o swojej decyzji o rezygnazji z kandydowania z list KO poinformowała również Iwona Hartwich - Podczas rozmów, na które zostałam zaproszona przez poważnego polityka Platformy Obywatelskiej otrzymałam propozycję startu w wyborach z miejsca 3, na które się zgodziłam. Dzisiaj dowiedziałam się, że mam startować z miejsca nr 7 (...) Cała sytuacja jest dla mnie bardzo przykra i czuję się oszukana - napisała Hartwich.
Mężczyzna, który pobił lewicowego działacza Przemysława Witkowskiego we Wrocławiu za jego krytykę homofobicznych napisów został złapany przez policję. Zatrzymany 28. latek już usłyszał zarzuty - pisze Onet.pl.
Urodzony 14 kwietnia 1914 roku kpt. Ryszard Białous ps. "Jerzy" dowódca batalionu "Zośka" został pochowany na Powązkach w kwaterze swoich żołnierzy. Czasów wojny odznaczony Krzyżem Srebrnym Orderu Virtuti Militari Podczas uroczystości został odznaczony i mianowany na stopień pułkownika
5.08.2019 r. o godzinie 10.00 w Parku przy Cmentarzu Powstańców Warszawy (który znajduje się na Woli) zostanie odsłonięty pomnik poświęcony Powstańcom i Ludności Cywilnej Warszawy, którzy zostali wywiezieni do obozów koncentracyjnych gdzie zostali zamordowani - Na uroczystość odsłonięcia zapraszamy członków klubu, kombatantów, rodziny pomordowanych w obozach koncentracyjnych i wszystkich sympatyków chcących oddać hołd pomordowanym.Odtąd Ludzie Ci będą wreszcie mieli symboliczne miejsce spoczynku (o czym będzie informował napis na pomniku) Liczymy na Państwa niezawodne przybycie i poinformowanie o tym swoich rodzin, przyjaciół i znajomych - pisze Klub Byłych Więźniów Politycznych Obozów Koncentracyjnych Mauthausen-Gusen
W Holandii wchodzi w życie zakaz noszenia w miejscach publicznych islamskiej burki i wszelkiego rodzaju nakryć głowy zasłaniających twarz. Prawo przewiduje jednak "pewne wyjątki".
"Patriotyzm, heroiczna walka o wolność i wielkie poświęcenie Bohaterów Powstania Warszawskiego budzą najwyższy szacunek" - napisała na Twitterze ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher.
– Gdzie indziej może przylecieć Donald Trump? Tylko tutaj jest tak entuzjastycznie witany przez polityków. Trzeba zauważyć, że to jest prezydent, który mniej przywiązuje wagi do praworządności, a więcej do biznesu, handlu bronią - mówi portalowi tvp.info.pl poseł Nowoczesnej o trzydniowej wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa do Polski z okazji 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Nie on jedyny.
Politycy PO-KO broni „radosnego pochodu, tańców i świętowania” 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, które się maja odbyć w Gdańsku pod patronatem prezydent Aleksandry Dulkiewicz - podaje portal TVP Info.
Nie chcę się pastwić nad panią prezydent, w dużym skrócie powiem tylko tak: jeżeli ktoś chce zaszkodzić polsko-niemieckiemu pojednaniu, to niech robi właśnie dalej tak, jak pani prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz – mówi w rozmowie z Jakubem Pacanem dr Piotr Łysakowski przez wiele lat zaangażowany w sprawy dialogu polsko-niemieckiego.
Redaktor naczelny Do Rzeczy Paweł Lisicki prowadzi w raz z redaktorem naczelnym telewizji wSensie.pl Markiem Miśko, cykl programów pod wspólnym tytułem "Wierzę". Program poświęcony ideologii LGBT, w kontekście nauczania Kościoła katolickiego, został usunięty przez YouTube