Andrzej Duda podpisał wczoraj aż siedemnaście ustaw m.in. nowelizację ustawy o przebudowie i modernizacji technicznej oraz finansowaniu Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej i ustawę o zmianie ustawy o funkcjonowaniu górnictwa węgla kamiennego.
– Helsińska Fundacja Praw Człowieka zaprasza na warsztaty dla sędziów i adwokatów, które odbędą się 14 grudnia w ramach Kongresu Praw Obywatelskich, organizowanego przez Rzecznika Praw Obywatelskich – czytamy na stronie fundacji, która jak sama podaje na swojej stronie internetowej jest wspierana przez Open Society Foundations założoną przez George'a Sorosa.
Gościem Polskiego Radia 24 w audycji 24 Pytania był dziś Jacek Sasin, poseł PiS i szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. - Kłamstwo powtórzone wiele razy staje się prawdą. Media mainstreamowe działają jak tuby propagandowe, a opozycja to wykorzystuje. Stąd takie bzdurne i wydumane tezy jak np. POLEXIT - stwierdził na antenie Sasin.
- Trwa wyścig z czasem w Sejmie, żeby służby mundurowe nie utraciły prawa do przeprowadzania kontroli osobistej. Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego obecne przepisy wygasają za 10 dni, a Sejm pracuje nad nowymi dopiero od wczoraj - alarmuje rmf24.pl.
„Dziś my, weterani walk o niepodległość naszej Ojczyzny i represjonowani za wierność Polsce przez niemieckich, sowieckich i rodzimych zbrodniarzy komunistycznych, zwrócimy się z gorącym apelem do pana Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy, do pani Ewy Malinowskiej-Grupińskiej, przewodniczącej Rady Miasta i wszystkich radny o nieprzywracanie nazw ulic i obiektów, które w jakikolwiek sposób upamiętniają osoby, organizacje, miejsca i wydarzenia propagujące zbrodniczy system totalitarny, jakim był komunizm” – mówił \nsędzia Bogusław Nizieński, żołnierz Armii Krajowej i jej największego kontynuatora w czasie okupacji sowieckiej po 1945 r. – Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość.
Po spotkaniu z polskim ministrem spraw zagranicznych Jackiem Czaputowiczem, który podnosił kwestię reparacji, minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas uznał sprawę za zamkniętą. Sprawę skomentował szef parlamentarnego zespołu szacującego straty poniesione przez Polskę w wyniku niemieckiej agresji Arkadiusz Mularczyk
Tajemnicze samobójstwa, bestialskie mordy, porwania, tortury, czyli prawdziwe oblicze stanu wojennego oraz reżimu Jaruzelskiego i Kiszczaka. W najnowszym odcinku „Magazynu śledczego Anity Gargas” nieznane szerokiej opinii publicznej dramatyczne relacje represjonowanych działaczy podziemia antykomunistycznego. Czy zaszczuta przez SB opozycjonistka znaleziona martwa pod szpitalnym oknem rzeczywiście popełniła samobójstwo? Jakimi metodami działała „Anty-solidarność”, grupa specjalna SB, której członkowie dopuścili się serii porwań aktywistów podziemia w Toruniu? Kim byli tzw. „eNkarze” rozpracowujący środowiska opozycyjne? Dlaczego ofiary brutalności esbeków nie mogły liczyć na wykrycie i ukaranie swoich oprawców w III RP?
Dziś 13 grudnia, 37 lat po ogłoszeniu stanu wojennego, Rada Warszawy przegłosowało powrót komunistycznych patronów na warszawskie ulice usuniętych na mocy ustawy dekomunizacyjnej. Sprawę skomentował radny Warszawy Sebastian Kaleta
- W tej chwili pan Szczerba z panem Kijowskim i około setką „obrońców demokracji”, w żółtych kamizelkach ruszają spod (Nomen omen) Palmy pod siedzibę PIS walczyć z „reżimem” - pisze na Twitterze Joachim Brudziński.
Swoje kariery zaczynali w PRL-u – dzięki postawionym rodzicom lub prężnej i chętnej pracy na rzecz budowy i utrwalania socjalizmu. Dzisiaj rozbiegli się po europejskich salonach i walczą o powrót starego porządku.
Rada Warszawy postanowiła o zmniejszeniu bonifikaty na koszty przekształcenia wieczystego użytkowania w prawo własności z wysokości 98-99% do max 60%. Jest to tym bardziej zaskakujące, że wysokość bonifikaty podniesiono niedługo przed wyborami. Komentarze pod materiałem na tvnwarszawa.tvn24.pl nie pozostawiają wątpliwości co do opinii użytkowników strony zdawałoby się skupiającej raczej zwolenników Trzaskowskiego i jego formacji politycznej
Wśród poszkodowanych we wtorkowym zamachu w Strasburgu jest Polak - pochodzący z Katowic dziennikarz Bartosz N. Jego stan jest krytyczny.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowało konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Zwycięskie prace jednak nie do końca wprowadzają w „świąteczny” klimat. Jedna z nich przedstawia na przykład szkielet ryby w kształcie choinki
- Stan wojenny w równym stopniu zaskoczył światową opinię publiczną, co Polaków. Czołgi na ulicach Warszawy znalazły się na okładkach największych tytułów prasowych Europy. Przy okazji decyzji junty gen. Jaruzelskiego na Zachodzie powróciło pytanie, czym jest Solidarność i jak odczytywać jej aktywność w komunistycznej Polsce - pisze na łamach najnowszego "TS" red. Jakub Pacan.
- Od rana czytam artykuły związane z kolejną rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce i nie mogę wyjść z podziwu, że nadal jest maglowana sprawa: "wejdą nie wejdą" - którą wylansowali na początku lat 90. tow. Wojciech i Czesław. Tak się składa, że jestem autorem biografii o Jaruzelskim ale też książki o agresji na Czechosłowację wojsk UW pod tytułem "Kryptonim Dunaj". - pisze historyk dr Lech Kowalski były oficer LWP
Marcin Mastalerek był już posłem i rzecznik prasowym PiS. Był także dyrektorem ds. komunikacji korporacyjnej w Orlenie. Teraz objął funkcję wiceprezesa spółki Ekstraklasa SA zarządzającej piłkarską Lotto Ekstraklasą.
- Terroryzm nie jest we Francji zjawiskiem obcym, nie przychodzi z zewnątrz. Jest własnego chowu - twierdzi Michaela Wiegel, dziennikarka Frankfurter Allgemeine Zeitung.
Najpiękniejsze kolędy z różnych stron świata - bożonarodzeniowe utwory z Polski, Armenii, kompozycje serbskie, norweskie, niemieckie, angielskie, irlandzkie, z krajów arabskich, baskijskie, cejlońskie, ukraińskie, hebrajskie, a nawet etiopskie czy te stworzone przez kanadyjskich Indian. W polskich wersjach językowych i nowych, współczesnych aranżacja.
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego zorganizowało konkurs na kartkę bożonarodzeniową. Zwycięskie pracy jednak nie do końca wprowadzają w „świąteczny” klimat…
– Dlaczego odszedł wcześniej Jarosław Gowin, wielu polityków? Bo partia stawała się niczym partia komunistyczna: jednego nurtu, jednego człowieka, jednego poglądu – mówi w wywiadzie dla TVP Info Norbert Wojnarowski, były poseł PO, który z partii odszedł w 2015 roku.