Po dzisiejszych protestach ruchu żółtych kamizelek w Brukseli, w sieci pojawiły się materiały obrazujące masowe zatrzymania manifestujących.
„Strategia (gr. strategos) - jest to kierunek i zakres działania, który państwo zamierza przyjąć w długim terminie, aby osiągnąć swoje cele i zyskać przewagę polityczną. Strategia ma na celu zaadoptowanie państwa i jego działań do zmian zachodzących w jego środowisku polityczno i militarnym oraz naukowym w taki sposób, aby zapewnić mu długotrwałe przetrwanie i rozwój. Strategia polityczno - militarna to nauka o używaniu metod siłowych (bezpośrednio lub pośrednio) w celu realizacji interesów politycznych. Bada dostępne środki polityczno - militarne oraz koncepcje opisujące użycie tych środków w operacjach wojskowych.”
Ojciec Dariusz Kowalczyk, polski jezuita, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie, przybliżył arkana dogmatu o Niepokalanym Poczęciu Maryi. Prawda ta funkcjonowała w kulcie co najmniej od XV w., jednak uroczyście potwierdzona przez Watykan została w połowie XIX w.
Jutro 9 grudnia, druga niedziela miesiąca. Będzie ona dniem, w którym obowiązuje ograniczenie handlu.
Poseł Marek Jakubiak zabrał głos w sprawie reparacji wojennych, których Polska nie otrzymała od Niemiec.
Dziś kolejny weekend protestów ruchu tzw. żółtych kamizelek, zrzeszającego francuską klasę średnią, niezadowoloną ze stale pogarszających się warunków bytowych. We Francji do ochrony zaangażowanych jest prawie 90 tys. policjanów, z czego 8 tys. w samym Paryżu.
Przewodnicząca Nowoczesnej, podczas dzisiejszej Rady Krajowej partii, która odbywa się w Warszawie w ostrych słowach wypowiedziała się na temat spób, które w ostatnich dniach opuściły ugrupowanie zmieniając barwy partyjne.
Prezes Prawa i Sprawiedliwości, po informacji o śmierci Jolanty Szczypinskiej, wspomina ją w ciepłych słowach.
Szef Gabinetu Prezydenta RP w dniach 9-12 grudnia br. składa wizytę w Stanach Zjednoczonych. Prof. Szczerski uda się do Nowego Jorku i Waszyngtonu.
Prezes Fundacji Polskiego Państwa Podziemnego - Sławomir Pocztarski "Bóbr" - mówił w Radiu WNET o życiu, potrzebach i problemach żyjących jeszcze ośmiuset powstańców oraz o losach młodych Polaków, którym dane było walczyć o niepodległość ojczyzny w trakcie niemieckiej i sowieckiej okupacji.
Marszałek Sejmu przypomniał dziś o 27. rocznicy rozpadu Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich.
Dyrektor WBI Sławomir Cenckiewicz podziękował za pośrednictwem mediów społecznościowych za cofnięcie przez NSA procesu dekomunizacji ulic w Warszawie.
Prezydent Trump nie słynie z języka przesadnie dyplomatycznego, tym razem jednak jego tweet dotyczący byłego współpracownika prezydenta, wywołał falę reakcji.
Wicepremier Gowin podczas rozmowy z Krzysztofem Ziemcem ustosunkował się m.in. do kontrowersyjnej sprawy odkładania na czas nieokreślony prac nad projektem ustawy zakazującej aborcji w pobudek eugenicznych.
Ten i inne rysunki znajdziesz w najnowszym numerze Tygodnika Solidarność
Na stronie stronie internetowej „AUSCHWITZ-BIRKENAU BYŁY NIEMIECKI NAZISTOWSKI OBÓZ KONCENTRACYJNY I ZAGŁADY” czytamy:\n\n„Wizyta w autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym. Jednak osoby, które nie mogą odwiedzić byłego obozu Auschwitz, mają możliwość zapoznania się z jego historią dzięki edukacji prowadzonej przez Internet. Na naszej stronie dostępne są następujące lekcje:\n \n Auschwitz – obóz koncentracyjny i zagłady\n Pierwsze transporty Polaków do Auschwitz\n Deportacje Żydów z Węgier do Auschwitz\n Romowie w Auschwitz\n Z Powstańczej Warszawy do Auschwitz\n Sonderkommando\n Ruch oporu w KL Auschwitz\n Ucieczki z KL Auschwitz\n Ewakuacja i wyzwolenie KL Auschwitz\n Lekcja przygotowującą do zwiedzania Miejsca Pamięci Auschwitz
Platforma Obywatelska - Koalicja Obywatelska, tak brzmi rozwinięcie nazwy nowego klubu sejmowego powstałego po rozpadzie Nowoczesnej. W skrócie PO-KO. Zdaje się, ze twórcy tej nazwy nie przewidzieli pewnego potencjału satyrycznego tkwiącego w tej nazwie
Przełom grudnia 1944 r. i stycznia 1945 r. to dwa wielkie ciosy zadane polskiej, kresowej partyzantce. Najpierw, 3 grudnia 1944 r. ginie w okolicy wsi Jeremicze dowódca oddziałów na Nowogródczyźnie - podporucznik Armii Krajowej Czesław Zajączkowski, ps. „Ragner”. Jego niespełna 30-osobowy oddział został otoczony przez trzy pierścienie NKWD - 1410 ludzi, 3 czołgi, 8 ciężkich karabinów maszynowych, 58 ręcznych karabinów maszynowych, 100 automatów, 140 rewolwerów i 1110 karabinów. Transport zabezpieczało 25 samochodów.
- Z wielkim żalem przyjąłem smutną wiadomość o śmierci Antoniego Głódzia brata abp Sławoja Leszka Głódzia, którego znałem osobiście. Zarówno Jego Ekscelencji Arcybiskupowi Głódziowi, jak i pogrążonej w smutku Rodzinie, składam najszczersze kondolencje - mówi Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność Piotr Duda przebywający obecnie na Konferencji Międzynarodowej Konfederacji Związków Zawodowych w Kopenhadze
- 3 lata temu zapadłem na chorobę "depresja patriotyczna", cierpieliśmy z żoną oboje na nią przez 3 lata, i po 3 latach organizm zapragnął jakiegoś bodźca pozytywnego, i mamy, nadzieja w nas wstąpiła, jesteśmy pewni, że PiS przegra, za naszego życia jeszcze - w rozmowie z Onetem powiedział Jacek Fedorowicz. W mocnych słowach skomentował to Jacek Fedorowicz.