Przewodniczący Komisji Krajowej Piotr Duda o obradach Komisji Krajowej w Olsztynie, stanie negocjacji z rządem, dekarbonizacji, płacy minimalnej i podwyżkach dla sfery finansów publicznych w audycji Poranne Pytania Radia Olsztyn. Audycję prowadził Krzysztof Kaszubowski.
Poniżej prezentujemy stanowisko Zarządu Regionu Środkowo-Wschodniego NSZZ "Solidarność" w sprawie ataków na Kościół katolicki w Polsce.
Corocznie przyznawana przez Zarząd Regionu Gorzowskiego NSZZ "Solidarność" nagroda „Feniks” trafiła w tym roku do rąk: dyrektora gorzowskiej elektrociepłowni Mirosława Rawy, szefa Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów Jerzego Morawca oraz pracownika szczecińskiego oddziału IPN Jarosława Palickiego. Nagrody, przyznawane od 2008 roku stosowną uchwałą, trafiają do osób, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju Związku, a także wzrostu jego znaczenia.
Nikt tak nie wspiera wartości chrześcijańskich jak „Solidarność” – powiedział Arcybiskup Metropolita Warmiński Józef Górzyński na otwarcie posiedzenia Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, które 26 czerwca po raz pierwszy w historii Związku odbyło się w Olsztynie. Dyskusję zdominował temat przyszłorocznego budżetu, w tym podwyżek w sferze finansów publicznych i płacy minimalnej oraz temat polskiej polityki wobec zmian klimatu.
Wydarzeniu towarzyszyć będzie wiele atrakcji.
Pod hasłem "Zaczęło się w Radomiu" odbyły się dziś obchody 43. rocznicy robotniczego zrywu. W obchodach wzięli udział premier Mateusz Morawiecki, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarność Tadeusz Majchrowicz, przewodniczący NSZZ Solidarność Ziemi Radomskiej Zdzisław Maszkiewicz, licznie zebrani mieszkańcy Radomia, związkowcy, uczestnicy tamtych wydarzeń. Zapraszamy na fotoreportaż autorstwa T. Gutrego.
– Samo nazywanie tego co zdarzyło się w Radomiu w 1976 r. „wydarzeniami” umniejsza ich znaczenie. Komuniści tak nazywali poszczególne etapy walki o wolność, żeby nie wybrzmiewała z nich groza sytuacji tamtych czasów – podczas dzisiejszych obchodów rocznicy bohaterskiego zrywu robotników w 1976 r. w Radomiu przemawiał premier Mateusz Morawiecki.
Podczas dzisiejszych obchodów robotniczego zrywu w Radomiu w 1976 r. uczestniczył wiceprzewodniczący Komisji Krajowej NSZZ Solidarność – Tadeusz Majchrowicz, który rozmawiał z naszym dziennikarzem, Mateuszem Kosińskim.
W poniedziałek 24 czerwca historycznej Sali BHP odbyła się uroczysta prezentacja znaczka z portretem legendarnej opozycjonistki Anny Walentynowicz. Po uroczystości prezes Instytutu Pamięci Narodowej dr Jarosław Szarek rozmawiał z naszym reporterem.
W sali Akwen Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” odbyło się spotkanie informacyjne zarządów Orlenu i Lotosu ze stroną społeczną. Tematem były plany połączenia obydwu spółek.
W poniedziałek 24 czerwca historycznej Sali BHP odbyła się uroczysta prezentacja znaczka z portretem legendarnej opozycjonistki Anny Walentynowicz. Na wydarzeniu obecny był jeden z założycieli Wolnych Związków Zawodowych Krzysztof Wyszkowski, który znalazł czas na rozmowę z naszym reporterem.
Obchody odbędą się w niedzielę 30 czerwca. Poniżej szczegółowy harmonogram uroczystości.
Zarząd Regionu NSZZ „Solidarność” Ziemia Radomska serdecznie zaprasza wszystkich członków i sympatyków Związku wraz z rodzinami do udziału w uroczystościach 43.rocznicy Radomskiego Czerwca’76, które odbędą się 25.06.2019 r. o godz. 18.00 pod Pomnikiem Radomskiego Czerwca’76.
Portret Anny Walentynowicz widnieje na najnowszym znaczku Poczty Polskiej, który trafił do obiegu 24 czerwca br. W historycznej Sali BHP z udziałem rodziny dawnej opozycjonistki, a także przedstawicieli rządu, IPN-u i Poczty Polskiej odbyła się dziś uroczysta prezentacja. Rok 2019 - zgodnie z decyzją Sejmu - jest rokiem Anny Walentynowicz.
– Dziękuje, że przybyliście bronić swojej firmy, swoich miejsc pracy i interesów naszego regionu – powiedział rozpoczynając pikietę Sławomir Kozłowski, przewodniczący ZOK NSZZ Solidarność JSW SA. Demonstracja górników z Jastrzębskiej Spółki Węglowej odbyła się 24 czerwca przed siedzibą Prawa i Sprawiedliwości.
I wszystko już jasne! Za sprawą SPC puchar za zwycięstwo w generalnej klasyfikacji XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego NSZZ „Solidarność” trafi do Warszawy. Ale jak do tego doszło?
Dziś drugi dzień XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego. O tym jak przebiega rywalizacja, jaka jest geneza tej imprezy, ale i o wyzwaniach, które stoją przed solidarnościowymi spożywcami w nadchodzących miesiącach, w tym o zbliżającym się spotkaniu z Ministrem Rolnictwa – Janem Krzysztofem Ardanowskim, z organizatorami rozmawiał Mateusz Kosiński.
Podczas XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego, która odbywa się w Ostrowie Pieckowski w okolicach Mrągowa gośćmi honorowymi są chorwaccy przyjaciele Solidarności – przyjezdni ze związku zawodowego PPDIV-a z firmy Jamnica. O problemach chorwackiego świata pracy, relacjach z Solidarnością i chorwackim odbiorze projektu Trójmorza z Nikoliną Dasanović, Josipem Jurmanoviciem, Dubravko Dasoviciem i Dragicą Galović rozmawiał Mateusz Kosiński.
– W sporcie jest tak, że wielu bierze udział w rywalizacji, ale zwycięzcami są nieliczni. Dziś wszyscy jesteście zwycięzcami, bo jesteście z nami na Spartakiadzie Spożywców. Dziękuję Wam za to! – uczestników XXIII Spartakiady Przemysłu Spożywczego przywitał Przewodniczący Sekretariatu Zbigniew Sikorski.
Dziś rano w Ostrowie Pieckowskim pod Morągiem rozpoczęła się XXIII Międzynarodowa Spartakiada Przemysłu Spożywczego. W dwudniowych zawodach weźmie udział blisko 350 uczestników z 17 zakładów pracy.