Minister zdrowia zapowiada wzrost najniższych wynagrodzeń pracowników medycznych Wiadomości
Minister zdrowia zapowiada wzrost najniższych wynagrodzeń pracowników medycznych

Konstanty Radziwilł, minister zdrowia, zapowiedział, że od lipca 2017 roku minimalne wynagrodzenia pracowników medycznych będą wzrastać stopniowo do 2021 roku.

Sezonowe ożywienie handlu zagranicznego Wiadomości
Sezonowe ożywienie handlu zagranicznego

Zdaniem Ministerstwa Rozwoju ożywienie w handlu zagranicznym w Polsce, odnotowane w styczniu 2017 roku, ma charakter sezonowy.

Przemysł potrzebuje ludzi do pracy Wiadomości
Przemysł potrzebuje ludzi do pracy

Ponad 20 tys. wolnych miejsc pracy było w przetwórstwie przemysłowym na koniec 2016 roku. Według Głównego Urzędu Statystycznego pod koniec ubiegłego roku ogółem brakowało blisko 78 tys. rąk do pracy. W tym samym okresie w 2015 roku liczba wolnych miejsc pracy była niższa o 22 proc. i wynosiła 14 tys.

Polska w światowej czołówce producentów mebli Wiadomości
Polska w światowej czołówce producentów mebli

42,45 mld zł - tyle w 2016 roku szacunkowo wyniosła wartość produkcji mebli w Polsce. Tym samym jesteśmy szóstym producentem i czwartym eksporterem mebli na świecie.

W 2030 r. krajowy sektor kosmiczny ma skutecznie konkurować na rynku UE Wiadomości
W 2030 r. krajowy sektor kosmiczny ma skutecznie konkurować na rynku UE

Wdrożenie Polskiej Strategii Kosmicznej sprawi, że w 2030 roku krajowy sektor kosmiczny będzie mógł skutecznie konkurować na europejskim rynku, a jego obroty wyniosą co najmniej 3 proc. ogólnych obrotów unijnego rynku kosmicznego - poinformował w czwartek resort rozwoju.

Nasz wywiad z prezesem Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.Frankowiczom na pomoc już nikt nie spieszy Wiadomości
Nasz wywiad z prezesem Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu.Frankowiczom na pomoc już nikt nie spieszy

Przed wyborami kandydat na prezydenta Andrzej Duda deklarował daleko idącą pomoc Frankowiczom. W lutym Jarosław Kaczyński stwierdził, że od teraz muszą liczyć tylko na siebie i polskie sądy. O sytuacji Frankowiczów opowiada Arkadiusz Szcześniak, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

UE dofinansuje połączenie gazowe Polska - Słowacja Wiadomości
UE dofinansuje połączenie gazowe Polska - Słowacja

Około 108 mln euro otrzymały spółki Gaz-System i Eustream z Unii Europejskiej na prace budowlane połączenia gazowego Polska – Słowacja. Spółki te są polskim i słowackim operatorem systemu przesyłowego.

GUS: Wzrost produkcji przemysłowej Wiadomości
GUS: Wzrost produkcji przemysłowej

W 30 z 34 działów produkcji przemysłowej w styczniu 2017 roku odnotowano wzrost. Najnowsze dane przedstawił Główny Urząd Statystyczny.

Amazon zainwestuje w Polsce. Utworzy kolejne centrum logistyczne Wiadomości
Amazon zainwestuje w Polsce. Utworzy kolejne centrum logistyczne

Amerykański koncern Amazon poinformował, że w Sosnowcu (woj. śląskie) wybuduje centrum logistyki. Będzie to piąta taka inwestycja w Polsce.

Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2017 wzrosło w skali roku o 4,5 proc Wiadomości
Przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2017 wzrosło w skali roku o 4,5 proc

GUS poinformował, że przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu 2017 wzrosło w skali roku o 4,5 proc.

Morawiecki: sektor energetyczny będzie częściowo repolonizowany Wiadomości
Morawiecki: sektor energetyczny będzie częściowo repolonizowany

Szukamy szansy, szukamy możliwości, które dadzą nam po niskich kosztach możliwość repolonizacji, np. w branży energetycznej. Ale nie przesądzamy tego, szanujemy prawo własności (...) - powiedział w środę wiceminister

prezes UOKiK uznał klauzule zawarte w umowach kredytowych Raiffeisen Bank Polska za niedozwolone. Wiadomości
prezes UOKiK uznał klauzule zawarte w umowach kredytowych Raiffeisen Bank Polska za niedozwolone.

Prezes UOKiK przedstawił trzy kolejne istotne poglądy w sprawie. Dotyczą one sporów między konsumentami a Raiffeisen Bank Polska o postanowienia umowy kredytu hipotecznego indeksowanego kursem franka szwajcarskiego

Frankowiczom na pomoc już nikt nie spieszy Wiadomości
Frankowiczom na pomoc już nikt nie spieszy

Kandydat na prezydenta Andrzej Duda deklarował daleko idącą pomoc frankowiczom. W lutym Jarosław Kaczyński stwierdził, że muszą liczyć tylko na siebie i polskie sądy. O sytuacji frankowiczów opowiada Arkadiusz Szcześniak, prezes Stowarzyszenia Stop Bankowemu Bezprawiu w rozmowie z Andrzejem Berezowskim.

PE przegłosował stanowisko w sprawie kształtu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 Wiadomości
PE przegłosował stanowisko w sprawie kształtu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2

W środę Parlament Europejski przegłosował stanowisko w sprawie kształtu reformy unijnego systemu pozwoleń na emisję CO2 Jak zaznacza PAP: „Polskim eurodeputowanym udało się złagodzić jego zapisy, by chronić przemysł i energetykę, ale nie wszystkie ich poprawki przeszły.”

Nielegalny handel elektrośmieciami Wiadomości
Nielegalny handel elektrośmieciami

Według czasopisma Ingenieur.de z 15.02.2017 istotnym problemem w krajach Unii Europejskiej jest utylizacja elektrośmieci. Tylko jedna trzecia wytworzonych elektrośmieci jest właściwie utylizowana. Przeważająca większość nie podlega recyklingowi i jest nielegalnie wywożona za granicę lub po prostu wyrzucana.

Karuzela podatkowa w Warszawie Wiadomości
Karuzela podatkowa w Warszawie

Próbę wyłudzenia ponad 318 mln zł VAT udaremnił Pierwszy Urząd Skarbowy Warszawa-Śródmieście. Tzw. karuzelę podatkową tworzyły 3 firmy, które miały hurtowo handlować m.in. produktami spożywczymi i były zarejestrowane w różnych krajach UE - wyjaśnia Ministerstwo Finansów.

Gorsze prognozy dla polskiego PKB. Ministerstwo Finansów komentuje Wiadomości
Gorsze prognozy dla polskiego PKB. Ministerstwo Finansów komentuje

Komisja Europejska obniżyła prognozy Produktu Krajowego Brutto dla Polski na 2018 rok.

Bezrobocie nieznacznie wzrosło Wiadomości
Bezrobocie nieznacznie wzrosło

Do 8,7 proc. wzrosło bezrobocie w styczniu 2017 roku w Polsce. W porównaniu z grudniem 2016 r. różnica ta wynosi 0,4 proc.

Polska, Czechy i Słowacja intensyfikują współpracę w łączeniu szlaku wodnego Odra-Łaba-Dunaj Wiadomości
Polska, Czechy i Słowacja intensyfikują współpracę w łączeniu szlaku wodnego Odra-Łaba-Dunaj

Ministrowie z Polski, Czech i Słowacji podpisali w Warszawie memorandum, które zapowiada przywrócenie pełnej żeglowności na Odrze, Łabie i Dunaju. Ministrowie planują, że do projektu przekonają Komisje Europejską.

Czy nowy szlak wodny Odra-Łaba-Dunaj uderzy w interesy Niemiec? Wiadomości
Czy nowy szlak wodny Odra-Łaba-Dunaj uderzy w interesy Niemiec?

Odpowiedzialni za żeglugę ministrowie państw Grupy Wyszehradzkiej Polski, Republiki Czeskiej i Republiki Słowackiej, podczas międzynarodowej konferencji dotyczącej żeglugi śródlądowej zorganizowanej przez Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej w ramach Prezydencji w Grupie Wyszehradzkiej – V4 podpisali porozumienie przewidujące między innymi współpracę przy budowie szlaku żeglugi rzecznej Odra-Łaba-Dunaj. Po stronie polskiej kluczowa jest tutaj budowa infrastruktury na odcinku Ostrawa-Koźle-Odra. Mogłoby to uderzyć w interesy Niemiec.

Emerytury
Stażowe