Sławomir Neumann w programie "Wydarzenia i opinie" w Polsat News uznał, że choć Koalicja Europejska wybory przegrała, to jednak z takim wynikiem w innych krajach UE byłaby koalicją zwycięską.
Pisaliśmy o licznych krokach podjętych przed wyborami przez koncerny prowadzące media społecznościowe. Jak się okazuje jednak, po wyborach nie jest lepiej. Tylko dziś w nocy usunięto szereg popularnych kont na Twitterze
Cała sprawa zaczęła się w niedzielę w Warszawie, kiedy to Kinga Rusin zaatakowała utytułowaną polską windsurferkę Zogię Klepacką na ulicy krzycząc "Wstyd Wstyd!". Zofia Klepacka nagrała całą sytuację i opisała na Facebooku - Piękna niedziela, dziś wróciłam z Pucharu Europy i z moim tatą spacerkiem wybraliśmy się na wybory oczywiście na śródmieściu w moich rejonach... Niestety prezenterka pewnej tv :) zaatakowała mnie krzycząc z drugiego końca ulicy wstyd - napisała. Kinga Rusin odpowiedziała na Instagramie
Pod koniec minionego tygodnia prezydent Rosji podjął decyzję, która rzuca nieco światła na to dlaczego rosyjskie władze kontestują decyzję Warszawy o przekopaniu Mierzei Wiślanej i tym samym odblokowaniu portu w Elblągu. Do tej pory przyjęło się uważać, że Moskwa obok kwestii natury wojskowej traktuje możliwość ewentualnego wstrzymania ruchu statków przez Cieśninę Pilawską jako jedno z narzędzi presji na Polskę z którego nie zamierzała rezygnować. Ale teraz gołym okiem widać, że może chodzić również o kwestie ekonomiczne.
Janusz Korwin-Mikke nerwowo reaguje na wczorajszą porażkę wyborczą. Konfederacja Korwin Braun Liroy i Narodowcy, w skład której wchodzi lider partii KORWiN w programie WRealu24 w mocnych słowach zaatakował Jarosława Kaczyńskiego.
Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin w rozmowie z RMF FM komentował wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego. Jaka przyszłość czeka rząd Mateusza Morawieckiego?
Tytuł „Człowieka Roku 2018 «Tygodnika Solidarność»” przyznano ks. Ludwikowi Kowalskiemu, proboszczowi parafii pw. św. Brygidy w Gdańsku.
– Osiągnęliśmy pewien sposób stabilności. Po 4 latach trudnych rządów zwiększyliśmy swój potencjał polityczny. Od 30 lat żadna partia nie osiągnęła takiego wyniku. Sporo Polaków się z nami utożsamia, tym samym nie dostrzegając żadnej alternatywy po drugiej stronie – w rozmowie z Telewizją Republika zdradził Jarosław Sellin, wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Wiceminister sprawiedliwości, a wkrótce europoseł PiS - Patryk Jaki w rozmowie z Magdaleną Ogórek przyznał, że wkrótce prokuratura zamierza walczyć z łamaniem prawa w internecie.
– Bez pieniędzy jest bardzo ciężko. Pomysły są, ale na razie jest za wcześnie, żeby o nich mówić. Na jutro zwołuję klub parlamentarny Kukiz ‘15. Dopiero po nim będziemy rozmawiać o szczegółach – w rozmowie z portalem wPolityce.pl porażkę we wczorajszych wyborach ocenia Paweł Kukiz. Przypominamy, że jego ugrupowanie zdobyło zaledwie 3,69 proc. głosów i nie zdobyło żadnego mandatu wyborczego.
– Frekwencja w wyborach do PE – fenomenalnie wysoka, pokazuje, że nasza demokracja się ugruntowuje, pokazuje też dojrzałość naszego społeczeństwa – mówił Prezydent, komentując wynik wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Marcela Zylla, jeden z młodych piłkarzy występujących w reprezentacji do lat 20. w trwających właśnie Mistrzostwach Świata w rozmowie z „Przeglądem Sportowym” przyznał, że nie wie, czy chciałby w przyszłości reprezentować Polskę, czy Niemcy w dorosłej drużynie. Słowa zawodnika wywołały ostre reakcje.
Na specjalnie zwołanej konferencji prasowej szef PKW Sylwester Marciniak podał całościowe, oficjalne wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego ze wszystkich komisji obwodowych.
Niekwestionowanym zwycięzcą wyborów do Parlamentu Europejskiego zostało Prawo i Sprawiedliwość. Partia prowadzona przez Jarosława Kaczyńskiego uzyskała 45,38% głosów. Niektórzy mają ewidentny problem, żeby pogodzić się z tą porażką.
"Jako osoba odpowiedzialna za polski system penitencjarny uprzejmie informuję, że PO kolejny raz zmiażdżyła konkurencje w Aresztach i Zakładach Karnych" - poinformował wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki na Twitterze. Słowa polityka potwierdzają informacje publikowane na oficjalnej stronie PKW.
Według danych PKW z 99,31 proc. obwodowych komisji wyborczych, Prawo i Sprawiedliwość uzyskało poparcie 45,57% głosujących. Druga Koalicja Europejska uzyskała 38,29%. Wyniki wyborów skomentował historyk prof. Sławomir Cenckiewicz, który zwrócił się w mediach społecznościowych do obozu Zjednoczonej Prawicy z dość nieoczekiwanym apelem. Wbił także szpilkę Lechowi Wałęsie.
Publicysta "Tygodnika Solidarność" i portalu Tysol.pl był gościem na antenie TVP Info, gdzie skomentował wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego.
Leszek Jażdżewski, red. naczelny czasopisma "Liberte!", autor głośnego antyklerykalnego wystąpienia na Uniwersytecie Warszawskim skomentował na Twitterze wyniki wyborów. We wpisach publicysty próżno szukać optymizmu.
Ks. Kazimierz Sowa skomentował wyniki wyborów. Kapłan znany ze swojej sympatii do środowisk liberalnych stwierdził m.in, że bardzo mu przykro z powodu zwycięstwa PiS. "Co mnie niepokoi? Łączny wynik PiS, Konfederacji i Kukiza. To ponad 55 proc. i znak, że Polska brunatnieje a populizm ma się dobrze" - pisze duchowny.
Według informacji podanych przez PKW w poniedziałek rano Prawo i Sprawiedliwość wygrywa wybory z wynikiem 45,57 proc. Koalicja Europejska zdobyła natomiast 38,29 proc. głosów. Zwycięstwo Zjednoczonej Prawicy spotkało się z histeryczną reakcją Macieja Stuhra. Dziś odpowiedział mu ks. prof. Dariusz Kowalczyk, jezuita.