"Polska zdecydowanie potępia uznanie przez Syrię niepodległości i nawiązanie stosunków dyplomatycznych z Abchazją i Ostetią Płd./Regionem Cchinwali oraz uznaje tę decyzję za poważne naruszenie prawa międzynarodowego" - głosi komunikat Ministerstwa Spraw Zagranicznych.
Za naruszenie przepisów ustawy o ochronie zwierząt odpowie przed sądem mężczyzna zatrzymany przez wrocławskich policjantów. W centrum miasta usiłował sprzedawać przechodniom małe pieski, które trzymał w torbie z tworzywa sztucznego. Panująca wysoka temperatura i fakt, że czworonogi znajdowały się w nieodpowiednich warunkach, wzbudził współczucie wśród przechodzących osób. Policjanci zatrzymali mężczyznę do wyjaśnienia, a czworonogami zaopiekował się będący na miejscu inspektor ochrony zwierząt.
"Kierowcy nadal powinni wozić ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu" - ogłasza Ministerstwo Cyfryzacji w oficjalnym komunikacie.
Do tej pory minister energii Krzysztof Tchórzewski sprawował nadzór nad dwoma paliwowymi potentatami. Jak podaje RMF FM, w miniony piątek premier Mateusz Morawiecki cofnął mu pełnomocnictwa do nadzorowania PKN Orlen i Lotosu.
Dorota Wellman w rozmowie z "Faktem" opowiedziała o swojej dolegliwości, która bardzo utrudnia jej codzienne funkcjonowanie.
- "Dla Krakowa", "Kraków atrakcyjnym miejscem do życia i pracy", "Kraków centrum polskiej innowacji", "Krakowscy specjaliści od cyberbezpieczeństwa", "Moje związki z Krakowem" - tylko pobieżna lektura strony internetowej kandydata na prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego może zaskoczyć. I nie byłaby to pierwsza wpadka kandydata Platformy Obywatelskiej.
Pracujemy coraz więcej, głównie w nadziei na podwyżkę i awans. Im dłużej siedzimy w pracy, tym mniej jesteśmy jednak efektywni. Zdecydowana większość pracowników może efektywnie pełnić obowiązki zawodowe przez 6–7 godzin dziennie. Rozwiązaniem może być więc skrócenie czasu pracy ze standardowych 8 godzin. To istotne zwłaszcza dla młodego pokolenia, które stawia na równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Skrócenie dnia pracy może się nie sprawdzić we wszystkich branżach, ale tam, gdzie liczy się efektywność, może okazać się strzałem w dziesiątkę.
Jeśli ktoś jeszcze liczył, że Donald Tusk wykorzysta swoją pozycję wysokiego urzędnika Unii Europejskiej żeby wspomóc polski rząd w walce o korzystny budżet na lata 2021-2027 to wypowiedź Grzegorza Schetyny mogła go rozczarować.
"Samodzielne zarządzanie zdrowiem, autonomiczne eksperymenty, pobieranie własnych biologicznych próbek, stawianie wstępnej diagnozy używając niskonakładowych technik" – to fragment reklamy grupa lewicowych aktywistów Gyne Punk. Warsztaty odbywają się w Poznaniu, gdzie grupa prezentuje jak samodzielnie dokonać aborcję. Pokaz odbywa się w Galerii Miejskiej Arsenał w ramach „Warsztatów z rewolucji”.
Amerykańska firma Ben&Jerry's, która od lat wspiera lobby homoseksualne wraz z organizacjami „Miłość nie wyklucza” oraz Paradą Równości poinformowała, że tęcza wróci na Plac Zbawiciela.
Sondaż przeprowadzony przez CBOS w ostatnich dniach maja pokazuje, że Polacy mają jednoznaczną opinię wobec stacjonowania w naszym kraju żołnierzy wojsk NATO.
Sąd Okręgowy w Olsztynie 30 maja 2018 roku skazał Dominika B. na karę 8 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł również 64 tysiące 800 złotych grzywny i środek karny w postaci ściągnięcia równowartości pieniężnej korzyści majątkowej w kwocie 15 milionów złotych.
Nieprawdą jest, że na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau jest zakaz wykonywania polskiego hymnu i odprawiania mszy świętej - odpowiada na pytania opublikowane na Tysol.pl przez Joannę Płotnicką oficjalny profil Muzeum Auschwitz. Odpowiedź jest o tyle dziwna, że zadawane Muzeum pytania nie dotyczą całości Muzeum, tylko zakazu śpiewania hymnu i odprawiania mszy świętej pod Ścianą Straceń/Śmierci przy Bloku 11
Holiszów - niewielka miejscowość w Czechach, w której podczas wojny znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny, w którym przebywało ok. tysiąca więźniarek Żydówek, Polek, Francuzek, Belgijek i Holenderek. 5 maja 1945 roku wszystkie miały zostać poddane eksterminacji. Tego samego dnia Brygada Świętokrzyska NSZ uratowała je od pewnej śmierci wyzwalając obóz. Teraz nasi południowi sąsiedzi przygotowali film dokumentalny o tych wydarzeniach.
W przestrzeni publicznej powraca temat repolonizacji mediów. – W żadnym dużym kraju Europy zachodniej nie ma sytuacji, że zdecydowana większość mediów jest w rękach obcego, zewnętrznego kapitału, jak ma to miejsce w Polsce. Jest to przykład pewnej abdykacji państwa – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl Ryszard Czarnecki.
Polski PLL LOT i izraelski El Al podpisały dzisiaj porozumienie o współpracy. Dotyczy one m.in. współpracy sprzedażowej, wspólnych operacji i szkoleniu personelu oraz dzieleniu lotów. Dzięki temu pasażer LOT będzie mógł korzystać z wielu tras El Al na podstawie biletu kupionego w polskiej spółce. Ma to zacząć działać już od przyszłego sezonu letniego.
5 czerwca w Arkadach Kubickiego odbędzie się uroczysta Gala "5 lat Telewizji Republika".
W niedzielne popołudnie (3 czerwca) na lubuskim odcinku drogi S3 doszło do pożaru samochodu osobowego. Na wyróżnienie zasługuje reakcja kierowców jadących tą drogą, którzy zjeżdżając na bok stworzyli tzw. „korytarz życia”, dzięki czemu służby ratunkowe dojechały szybko na miejsce zdarzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ta sytuacja pokazuje jak ważna jest pomoc i ułatwienie służbom ratunkowym w sprawnym dotarciu do osób, które będą potrzebować pomocy – kierowcy w lubuskim wiedzą jak się zachować.
W jednej z biografii Antoniego Macierewicza pojawiły się stenogramy z podsłuchów SB, które zachowały się w IPN-ie. Wynika z nich, że Macierewicz przeżywał trudne chwile w relacjach z żoną i blisko było do rozwodu. Dzisiaj głos w sprawie zabrał Roman Giertych.
Profesor Andrzej Rzepliński w dość specyficzny sposób w rozmowie z Rzeczpospolitą reklamuje swoją najnowszą książkę.