Amerykańska firma Ben&Jerry's, która od lat wspiera lobby homoseksualne wraz z organizacjami „Miłość nie wyklucza” oraz Paradą Równości poinformowała, że tęcza wróci na Plac Zbawiciela.
Sondaż przeprowadzony przez CBOS w ostatnich dniach maja pokazuje, że Polacy mają jednoznaczną opinię wobec stacjonowania w naszym kraju żołnierzy wojsk NATO.
Sąd Okręgowy w Olsztynie 30 maja 2018 roku skazał Dominika B. na karę 8 lat pozbawienia wolności. Sąd orzekł również 64 tysiące 800 złotych grzywny i środek karny w postaci ściągnięcia równowartości pieniężnej korzyści majątkowej w kwocie 15 milionów złotych.
Nieprawdą jest, że na terenie Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau jest zakaz wykonywania polskiego hymnu i odprawiania mszy świętej - odpowiada na pytania opublikowane na Tysol.pl przez Joannę Płotnicką oficjalny profil Muzeum Auschwitz. Odpowiedź jest o tyle dziwna, że zadawane Muzeum pytania nie dotyczą całości Muzeum, tylko zakazu śpiewania hymnu i odprawiania mszy świętej pod Ścianą Straceń/Śmierci przy Bloku 11
Holiszów - niewielka miejscowość w Czechach, w której podczas wojny znajdował się niemiecki obóz koncentracyjny, w którym przebywało ok. tysiąca więźniarek Żydówek, Polek, Francuzek, Belgijek i Holenderek. 5 maja 1945 roku wszystkie miały zostać poddane eksterminacji. Tego samego dnia Brygada Świętokrzyska NSZ uratowała je od pewnej śmierci wyzwalając obóz. Teraz nasi południowi sąsiedzi przygotowali film dokumentalny o tych wydarzeniach.
W przestrzeni publicznej powraca temat repolonizacji mediów. – W żadnym dużym kraju Europy zachodniej nie ma sytuacji, że zdecydowana większość mediów jest w rękach obcego, zewnętrznego kapitału, jak ma to miejsce w Polsce. Jest to przykład pewnej abdykacji państwa – mówi w rozmowie z DoRzeczy.pl Ryszard Czarnecki.
Polski PLL LOT i izraelski El Al podpisały dzisiaj porozumienie o współpracy. Dotyczy one m.in. współpracy sprzedażowej, wspólnych operacji i szkoleniu personelu oraz dzieleniu lotów. Dzięki temu pasażer LOT będzie mógł korzystać z wielu tras El Al na podstawie biletu kupionego w polskiej spółce. Ma to zacząć działać już od przyszłego sezonu letniego.
5 czerwca w Arkadach Kubickiego odbędzie się uroczysta Gala "5 lat Telewizji Republika".
W niedzielne popołudnie (3 czerwca) na lubuskim odcinku drogi S3 doszło do pożaru samochodu osobowego. Na wyróżnienie zasługuje reakcja kierowców jadących tą drogą, którzy zjeżdżając na bok stworzyli tzw. „korytarz życia”, dzięki czemu służby ratunkowe dojechały szybko na miejsce zdarzenia. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Ta sytuacja pokazuje jak ważna jest pomoc i ułatwienie służbom ratunkowym w sprawnym dotarciu do osób, które będą potrzebować pomocy – kierowcy w lubuskim wiedzą jak się zachować.
W jednej z biografii Antoniego Macierewicza pojawiły się stenogramy z podsłuchów SB, które zachowały się w IPN-ie. Wynika z nich, że Macierewicz przeżywał trudne chwile w relacjach z żoną i blisko było do rozwodu. Dzisiaj głos w sprawie zabrał Roman Giertych.
Profesor Andrzej Rzepliński w dość specyficzny sposób w rozmowie z Rzeczpospolitą reklamuje swoją najnowszą książkę.
Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu złożył wniosek o umorzenie postępowania prowadzonego przeciwko Sebastianowi K. oraz orzeczenie wobec niego środka zabezpieczającego w postaci pobytu w zakładzie psychiatrycznym. Został on złożony do Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Sebastian K. jest sprawcą podpalenia lokalu Biura Poselskiego Beaty Kempy
5 czerwca 2018 roku Mariusz Błaszczak minister obrony narodowej ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację programu pod hasłem Wdzięczni Bohaterom. Jest skierowany do organizacji pozarządowych oraz podmiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie. Ministerstwo Obrony Narodowej przeznaczy na jego realizację łącznie 3 mln zł
Dziś po południu komisja ustawodawcza ma rozpatrzyć projekty uchwał PiS-u i Kukiz’15 w sprawie powołania komisji śledczej do spraw wyłudzeń VAT. Pojawiły się pierwsze przecieki w sprawie obsady osobowej komisji.
Portal Onet zarzucił polskiemu rządowi nieudolność w kwestii negocjacji ze stroną amerykańską w sprawie stworzenia w naszym kraju stałych baz. Amerykanie mieli zbyt późno oficjalnie dowiedzieć się o propozycji. Portal TVP.info twierdzi, że informacje Onetu nie są prawdziwe, a rząd USA został poinformowany jeszcze gdy szefem MON był Antoni Macierewicz.
Konie już w blokach „Proszę państwa! Bomba w górę i ruuuuszyły!” – tymi charakterystycznymi słowami wita kibiców spiker wyścigów konnych na warszawskim Służewcu. Tej wiosny, poza tradycyjnymi warszawskimi gonitwami, ruszył też wyścig po fotel prezydenta Warszawy. Oficjalnie samorządowa kampania wyborcza zacznie się wraz z dniem zarządzenia wyborów – termin wciąż jest nieznany, ale za to już poznaliśmy jej głównych aktorów.
Od 18 maja 2018r. na otwartych łamach Tysol.pl trwa gorąca dyskusja o polskich śladach w Muzeum KL Auschwitz. Zbliża się 14 czerwca Narodowy Dzień Pamięci Polskich Ofiar Niemieckich Obozów. O taką pełną nazwę walczyli byli polscy więźniowie i ich przyjaciele zrzeszeni w CHSRO, pomysłodawcy i organizatorzy obchodów tego narodowego święta. W tym roku podobnie jak w poprzednim z organizacji wykluczeni. Wielu Polaków również dzięki nagłośnieniu tej sprawy ostatnio w internecie deklaruje, że w to święto zamierza odwiedzić teren byłego obozu KL Auschwitz. Dziś dotarła do mnie wiadomość: „Nas dyrekcja Muzeum Auschwitz ignoruje, ale może odpowie redakcji Tysol.pl na proste pytanie Tak lub NIE...
– Warszawa się rozwija, ale robi to za wolno; miasto z takim budżetem i takimi aspiracjami musi sobie stawiać wysoko poprzeczkę – mówi Patryk Jaki, kandydat PiS na prezydenta Warszawy, w rozmowie z Mateuszem Kosińskim.
Na oczach sąsiadów w Trzebnicy rozegrała się dramatyczna sytuacja. Napastnik wielokrotnie pchnął nożem swoją partnerkę, po czym sam podciął sobie gardło. Sprawca i ofiara mieli kilkumiesięczne dziecko.
Wystawa „Pancerne skrzydła” na Przystanku Historia – Warszawa, 5 czerwca – 28 lipca 2018. Uroczystego otwarcia wystawy dokonają 4 czerwca 2018 r., o godz. 18:00, Geert Bourgeois, minister-prezydent rządu Flandrii, prof. dr hab. Piotr Gliński, wiceprezes Rady Ministrów, minister kultury i dziedzictwa narodowego, oraz dr Jarosław Szarek, prezes Instytutu Pamięci Narodowej. Obecni będą również Yves Vantens, generalny przedstawiciel Rządu Flandrii oraz weterani 1 Dywizji Pancernej.