Wczoraj media informowały, że Komisja Europejska wstrzymuje się ze skargą na Polskę do Trybunały Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie zmian w Sądzie Najwyższym. W rozmowie z portalem wpolityce.pl prof. Genowefa Grabowska, poseł PiS do Parlamentu Europejskiego tłumaczy powody tej decyzji.
- Wizyta Andrzeja Dudy jest ważna ponieważ uniemożliwia hermetyczny kordon sanitarny lewactwa wobec Polski. Europa konsekwentnie nakłąaa na Polskę międzynarodowy mobbing (...) żeby nas przygiąć do ziemi od dłuższego czasu rozwijana jest w całej Europie, ale z wielkim nasileniem właśnie w kierunku Polski, kampania antykatolicka (...) Polska bez katolicyzmu to zupa bez pieprzu i soli (...) Polak gdy wyzbywa się dziedzictwa katolickiego (...) to Polak który szybko staje się mierzwą świata - mówił w Komentarzu Tygodnia Witold Gadowski
Przez długi czas sądziłem, że chamstwo i agresja są udziałem jedynie ekstremalnych grup społecznych, takich jak KOD czy Antifa. Jednak kiedy parę dni temu w trakcie uroczystości państwowych spoliczkowana została jedna z członkiń KOD (pomijam tu zupełnie, że owa pani przez długie tygodnie czekała z utęsknieniem na taki obrót spraw, by móc nabić punkty procentowe swojemu ugrupowaniu), z przerażeniem skonstatowałem, że prorządowi wyborcy niczym nie różnią się od swoich lustrzanych odbić po drugiej stronie.
Hyperloop to technologia zaprezentowana przez Elona Muska w 2013 roku. W dużym uproszczeniu jest to połączenie pociągu i samolotu. W próżniowym tunelu kapsuła podróżna ma się poruszać z szybkością zbliżoną do szybkości dźwięku. Polscy inżynierowie postawili tę ideę urzeczywistnić. Już w maju tego roku pierwszy polski prototyp pojazdu Hyperloop (w polskiej wersji nazywany Hyper Poland) był w centrum uwagi na CUBE Tech Fair w Berlinie. Dzisiaj wiadomo już, że pierwszy fragment toru do testów powstanie pod Łodzią na przełomie 2019 i 2020 roku
Białystok zapłacił 6,5 mln zł prawnikom, by wynegocjowali ugodę, wg której miasto otrzymało od nierzetelnego francuskiego wykonawcy 50 mln zł MNIEJ, niż wcześniej zasądził sąd? - Miasto zrzekło się ok. 50 milionów złotych - mówi jeden z rozmówców reporterów Magazynu Śledczego Anity Gargas
Dziś na warszawskiej Pradze odbył się koncert, który był premierą piosenki wyborczej Patryka Jakiego.
Dzisiejszym gościem Telewizji Republika był dr Ryszard Żółtaniecki, politolog i były dyplomata. – Świat się przyzwyczaił do tego, że Stany Zjednoczone za własne pieniądze dbają o ład globalny. Prezydent Trump jest pierwszym, który mówi temu "dość" – powiedział dr Żółtaniecki.
– Udało się wywołać także w amerykańskiej opinii publicznej, dyskusję nad dwoma tematami, które wybrzmiały bardzo silnie i podczas rozmów Pana Prezydenta z Prezydentem Trumpem, ale potem także publicznie – powiedział podczas specjalnej konferencji prasowej Krzysztof Szczerski, Szef Gabinetu Prezydenta RP.
Po sobotnim meczu piłki nożnej płoccy policjanci zatrzymali 10 osób, które uczestniczyły w bójce na stadionie. Wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzut udziału w bójce. Grozi im do 3 lat więzienia.
W środę 19 września przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się proces z powództwa Komitetu Obrony Demokracji przeciwko NSZZ „Solidarność” za twierdzenie, że w szeregach KOD są m.in. byli funkcjonariusze SB i Wojskowych Służb Informacyjnych. Do sądu przybyła kilkudziesięcioosobowa grupa działaczy Solidarności, jednak na salę wpuszczono jedynie 15-osobową delegację. Ze strony "S" w sądzie stawił się zastępca KK NSZZ "Solidarność, Bogdan Biś. Sąd odroczył ogłoszenie wyroku do 3 października.
Policja przesłuchała dziś posłankę Joannę Schmidt. Chodzi o wwiezienie na teren Sejmu w samochodowym bagażniku dwóch Obywateli RP.
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku rozpoczął się w dziś proces z powództwa Komitetu Obronny Demokracji przeciwko NSZZ "Solidarność". - Ten proces jest bardziej im potrzebny, by pokazać że jeszcze istnieją, niż żeby cokolwiek udowodnić, bo szczerze mówiąc tłumów tu nie porwali - mówił przed procesem rzecznik NSZZ Solidarność Marek Lewandowski.
Przed Sądem Okręgowym w Gdańsku odbyła się dziś rozprawa z powództwa Komitetu Obronny Demokracji przeciwko NSZZ "Solidarność". Władze związku zawodowego stwierdziły, że w szeregach KOD są m.in. byli funkcjonariusze SB i Wojskowych Służb Informacyjnych. Sąd postanowił odroczyć ogłoszenie wyroku do 3 października. Sprawę dla portalu Tysol.pl skomentował Bogdan Biś, pierwszy zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Dziękuję za waszą pracę, za to, co robicie dla Polski, województwa śląskiego i Śląska – mówił premier Mateusz Morawiecki do górników podczas spotkania w KWK Ruda Ruch Bielszowice.
W dniu 17 września 2018 r. funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali na terenie województwa śląskiego i małopolskiego kolejne cztery osoby w toczącym się śledztwie dotyczącym wyłudzeń podatku VAT przez urzędników zatrudnionych w Pierwszym Śląskim Urzędzie Skarbowym w Sosnowcu.
- Dobrze, że przyjechaliście upominać się o swoje prawa. Jesteśmy tu z wami, bo jesteśmy solidarni, jesteśmy Solidarność, jesteśmy związkiem dialogu, który negocjuje i rozmawia. Dzisiejsza pikieta jest rodzajem nacisku, jeśli ze strony pracodawcy nie będzie dialogu, to zorganizujemy dużo większy strajk – zapewnił Mirosław Miara, przewodniczący Krajowego Sekretariatu Przemysłu Chemicznego NSZZ Solidarność.
- Po zapoznaniu się z artykułem zamieszczonym w jednym z czołowych tygodników, z przykrością zauważamy, że dziennikarz Piotr Pytlakowski na podstawie zaledwie trzech przykładów wyprowadza tezę o stosowanych rzekomo przez wszystkich policjantów torturach. Ubolewamy, że zaledwie trzy sprawy, które jak sam autor przyznaje nie są jeszcze zakończone, a przedstawione wersje pochodzą od jednej tylko strony, wystarczyły, by rzucać oskarżenia wobec 100 tys. policjantek i policjantów, którzy każdego dnia z narażeniem życia i zdrowia służą obywatelom - Piotrowi Pytlakowskiemu, dziennikarzowi "Polityki" odpowiada polska policja.
Sąd oddalił pozew Platformy Obywatelskiej przeciwko premierowi Mateuszowi Morawieckiemu - poinformował na Twitterze Krzysztof Sobolewski z PiS.
Gwatemala potwierdza swoją wysoką pozycję w zakresie ochrony życia ludzkiego. Aborcja już od wielu lat jest tam zakazana (z gwarancją ratowania życia matki, jeżeli jest zagrożone) przez kodeks karny i Konstytucję. Zamiast uchylać dobre prawo, czego domaga się międzynarodowe lobby aborcyjne, parlamentarzyści Gwatemali dążą do jego udoskonalenia, uchwalając nową ustawę o ochronie życia i rodziny.
- Z gazem jest też bardzo istotna deklaracja, prezydent Trump mówi o ogromnych ilościach amerykańskiego gazu. Żeby ten gaz było gdzie rozprowadzić, to Stany Zjednoczone nie mogą dopuścić do budowy Nord Stream 2, Nord Stream 3, Nord Stream 4. A więc wreszcie po latach pustych stwierdzeń o pakcie Ribbentrop–Mołotow, gazowym, o retorycznym sprzeciwianiu się przez poprzednie ekipy rządowe w Polsce, jesteśmy bliscy zablokowania tego projektu - w radiowych "Sygnałach Dnia" powiedział Bartosz Cichocki, wiceminister spraw zagranicznych.