– Program „Za życiem” umożliwia rzeczywistą i pełną integrację społeczną osób z niepełnosprawnościami oraz wsparcie psychologiczne, społeczne, funkcjonalne i ekonomiczne ich rodzin. Żaden rząd do tej pory nie stworzył tak rozbudowanego i kompleksowego programu na rzecz osób niepełnosprawnych – mówi Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej w rozmowie z Anną Grabowską.
Szef węgierskiego rządu spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim. Rozmawiali m.in. o chrześcijańskich wartościach Europy.
- Działania ministra Radziwiłła w odpowiedzi na protest lekarzy pokazały, że prowadzi politykę gaszenia pożaru benzyną - powiedziała Maria Ochman, przewodnicząca Krajowego Sekretariatu Ochrony Zdrowia "Solidarności" w rozmowie z reporterem RMF FM.
– Przy ocenie ekologicznych efektów regulacji rzek trzeba porównać koszty dla środowiska z tymi, jakie powoduje budowa autostrady czy torów. Zanim zaczniemy stawiać bariery i przeszkody, warto zastanowić się, czy planowane rozwiązanie nie będzie lepsze i korzystniejsze od innych – mówi w rozmowie z Andrzejem Berezowskim Krzysztof Dośla, Przewodniczący Zarządu Regionu Gdańskiego i członek Rady Krajowej Sekcji Morskiej Marynarzy i Rybaków „S”.
Reforma sądownictwa oraz rządowy program 500 plus to krajowe wydarzenia, które Polacy uznali za najważniejsze w minionym 2017 roku.
- Przede wszystkim Ryszard nie ma zaufania do mnie i do tego, w jakim kierunku poprowadzę Nowoczesną. Chciałabym uspokoić wyborców: zdecydowanie wartości liberalne są dla mnie najważniejsze, przypominam, że jestem współautorem programu partii, warto, żeby Ryszard o tym pamiętał - powiedziała przewodnicząca Nowoczesnej Katarzyna Lubnauer.
Trwa ceremonia oficjalnego powitania premiera Mateusza Morawieckiego przez premiera Węgier Viktora Orbána. Polski premier przybył w środę rano z jednodniową wizytą do Budapesztu.
- Wszyscy wiedzą, że procedura użycia słynnego artykułu 7 została wymyślona przeciwko Węgrom, jak również to, że Parlament Europejski przegłosował aż sześć krytycznych rezolucji wzywających ten kraj do przestrzegania zasad demokracji i praworządności. Sytuacja, w której na unijnej scenie pojawia się nowy "chory człowiek Europy" jest dla Orbána prezentem, o którym mógł tylko marzyć. - pisze dla "Super Expressu" Leszek Miller.
- Otrzymaliśmy rewolucyjne narzędzie, które ma przede wszystkim chronić dziec - mówił w Polskim Radiu wiceminister sprawiedliwości Michał Woś o powstałym Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym. Polityk odniósł się dodatkowo do zatrzymania mężczyzny w jednym z miast województwa małopolskiego, gdzie rodzice za pomocą rejestru zidentyfikowali pedofila. – Czekamy na potwierdzenie tej informacji, ale jeżeli okaże się to prawdą, to pokaże to, że rejestr działa – dodał.
– Nie było to zderzenie z brzozą. To są rzeczy, które się ukazały już po 10 kwietnia. Tą bardzo istotną sprawę przekazaliśmy w komunikacie z sierpnia ubiegłego roku – powiedział przewodniczący podkomisji ds. ponownego zbadania wypadku lotniczego prof. Kazimierz Nowaczyk, który był gościem red. Doroty Kani w programie "Koniec Systemu" w Telewizji Republika.
- To chyba nasza wspólna cecha, że obie jesteśmy bojowe – tak nas wychowali rodzice. Ojciec uczył nas patriotyzmu, odwagi cywilnej. Ja podziwiam moja siostrę, ona w jakimś sensie wykazuje się ogromną odwagą, hejt na nią jest ogromny, współczuję jej z tego powodu, ale ona sobie z tym radzi - powiedziała w porannej rozmowie RMF FM siostra prof. Krystyny Pawłowicz i była działaczka KOD, Elżbieta Pawłowicz. Odniosła się też do organizowanej przez siebie zbiórki na rzecz Mateusza Kijowskiego
1 stycznia 2018 roku celnicy zostali włączeni do systemu emerytur mundurowych. Oznacza to, że będą mogli przejść na emeryturę w wieku 55 lat.
Rząd postanowił wykorzystać boom w lotnictwie i zainwestować w nową spółkę 1,2 mld zł. Premier Morawiecki powołał właśnie Polską Grupę Lotniczą. Zostaną kupione samoloty, które mają być leasingowane innym przewoźnikom. Prezesem PGL został szef PLL LOT Rafał Milczarski.
Uruchomienie wobec Polski art. 7 Traktatu o Unii Europejskiej to kolejne działania wymierzone w nasz kraj. Nie zasłużyliśmy na to, ale trzeba stawić czoła Komisji Europejskiej. Zwłaszcza, że ani Polska, ani zachód Europy w tym sporze nie ma zamiaru się zatrzymać.
Donald Trump nie przestraszył się, jak widać, gróźb przywódcy Korei Północnej Kim Dzong Una. Ripostował na Twitterze: "
- Myśmy o to walczyli przez dekady. Naprawdę długo o to walczyliśmy. I teraz chcą nam to wszystko odebrać i zniszczyć. To jest dyktatura, Wtedy jest dyktatura a nie demokracja. Ale nie pozwolimy na to! - pokrzykuje w niemieckiej telewizji publicznej europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Maria Barbara Gräfin von Thun und Hohenstein
Polska przypomina białą plamę na mapie śródlądowych wodnych szlaków transportowych. Powoli jednak dołączamy do pozostałych krajów Grupy Wyszehradzkiej, które zdecydowanie wcześniej obudziły się z transportowego letargu.
20 grudnia 2017 roku w Gdańsku zmarł Maciej Miatkowski. Ledwie kilka dni wcześniej – 15 grudnia – został odznaczony przez prezesa IPN Jarosława Szarka Krzyżem Wolności i Solidarności. Był zasłużonym działaczem „S” w Stoczni Gdańskiej, kombatantem Grudnia '70, członkiem Wolnych Związków Zawodowych Wybrzeża.
- Sympatyczny Pan Marszałek Senior niestety,świątecznie rozbija elektorat PIS swymi opiniami odmiennymi od stanowiska partii rządzącej,podważając do nas zaufanie wyborców we wszystkich możliwych mediach - pisze poseł Krystyna Pawłowicz
Obchodzimy dzisiaj 79 rocznicę śmierci współtwórcy polskiej niepodległości, publicysty, posła, ministra spraw zagranicznych, myśliciela, działacza niepodległościowego, współtwórcy Narodowej Demokracji Romana Dmowskiego. Z te okazji prof. Sławomir Cenckiewicz opublikował fragment swojego "Alfabetu"