Prezydent do problemów młodego Brytyjczyka odniósł się na Twitterze.
„Wolność religijna. Wybrane zagadnienia” – pod takim tytułem odbyła się 24 kwietnia 2018 r. w Warszawie konferencja prasowa poświęcona współczesnym zagrożeniom dla wolności religii oraz wolności sumienia, szczególnie w przestrzeni publicznej.
Dziś kolejna odsłona wyjaśniania warszawskiej afery.
Funkcjonariusze z Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Białymstoku oraz Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Olsztynie biorą udział w dzisiejszej operacji wymierzonej w międzynarodową zorganizowaną grupę przestępczą zajmującą się wystawianiem fałszywych faktur oraz praniem brudnych pieniędzy.
Półfinałowy mecz Ligi Mistrzów między Liverpoolem a Romą przyniósł emocje nie tylko na boisku. Przed meczem doszło do bójki kibiców, jeden z nich walczy o życie.
Jak informują czujni użytkownicy Twittera pod Sejmem pojawiły się taczki z naklejonymi twarzami polityków rządu PiS-u i "zmodyfikowana" powstańcza kotwica. Czy może to oznaczać powrót protestów pod Sejmem?
Wczoraj amerykański kongres zdecydował o przyjęciu ustawy 447 dotyczącej roszczeń narodu żydowskiego. – Należałoby jasno stwierdzić, że ta ustawa Polski nie powinna dotyczyć. Byliśmy jedynym narodem, który narażał się na śmierć, broniąc swoich żydowskich przyjaciół. Chociażby dlatego ta ustawa nie powinna nas dotyczyć – powiedział na antenie Telewizji Republika Antoni Macierewicz.
Polski Twitter mocno zareagował na przyjęcie ustawy 447 przez amerykańską izbę reprezentantów.
– Polska polityka jest nakierowana na błysk i na myślenie na 2-3 dni do przodu. Nie ma myślenia strategicznego. Liderzy polityczni obawiają się, że ktoś może im zabrać władzę. Liderzy bardzo często otaczają się postaciami miernymi – mówi Michał Majewski, dziennikarz, autor książki „Tak to się robi w polityce”, w rozmowie z Bartoszem Boruciakiem.
- Izba Reprezentantów przyjęła ustawę JUST Act (S.447), która zobowiązuje Departament Stanu do formalnego informowania Kongresu, które kraje ociągają się z restytucją mienia - pisze Marek Wałkuski korespondent Polskiego Radia w Waszyngtonie
- Jest to akcja w ramach szerszego projektu, jaki jest prowadzony w Polsce i nie tylko, w ramach akcji #GermanDeathCamps. Polska jest oskarżana o niemieckie zbrodnie. Relatywizuje się zbrodnie niemieckie. Najpierw odrestaurowano termin bezpaństwowych "nazistów". W związku z tym ta antypolska narracja, która swoją genezę ma chyba w Stanach Zjednoczonych, sprawnie tutaj funkcjonuje ta mistyfikacja, która oskarża nas o współudział w Holocauście - mówi Arkadiusz Cimoch
- Sędzia wydaje wyrok: nie wolno zawieźć Alfiego do Włoch na leczenie - relacjonuje sprawę Alfiego Evansa znany podróżnik Wojciech Cejrowski
„Ile czasu można siedzieć w ubikacji?” – pyta Żona nie po raz pierwszy i zapewne nie ostatni, doskonale wiedząc, że nie odpowiem, zbrojny w drzwi zamknięte na kluczyk i oczywiste prawo do chwili spokoju w przybytku, do którego (podobno, bo przecież mnie przy tym nie było) nawet królowie chodzili piechotą. W końcu nawet Żony muszą zrozumieć, że są pewne aspekty człowieczeństwa, które da się uskutecznić wyłącznie w samotności.
Młodzi ludzie skupieni wokół akcji #RespectUs robią w zakresie promocji polskiej historii i polskiej polityki historycznej oraz polskiej racji stanu więcej niż instytucje państwa, dysponując daleko mniejszymi środkami. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć ich pracę
Waldemar Biniecki, polonijny publicysta współpracujący z portalem tysol.pl, udzielił wywiadu dla TV Republika.
O przyczynach spektakularnego wystąpienia ze stowarzyszenia sędziów Iustitia, środowiskowym ostracyzmie, doświadczeniu zawodowym i sensie zmian w wymiarze sprawiedliwości z sędzią Arkadiuszem Cichockim, prezesem Sądu Okręgowego w Gliwicach, rozmawia Przemysław Jarasz.
W kwietniu 1943 r., podczas powstania w getcie warszawskim, syjoniści rewizjoniści – jedyna antymarksistowska i propolska orientacja w żydowskim podziemiu zbrojnym – wywiesili dwie flagi: polską biało-czerwoną i żydowską niebiesko-białą. Odniósł się do nich Jȕrgen Stroop w swoim sławetnym raporcie ze zniszczenia dzielnicy żydowskiej. Warszawiacy widzieli je, informacja o nich trafiła do polskiej prasy podziemnej, wieści poszły w świat.
- Szokujące było zachowanie oskarżycieli, którzy sprawiali wrażenie zupełnie nieprzygotowanych. Nawet, gdyby nie chciało im się dotrzeć z jakichś powodów do dokumentów, które od lat są w prokuraturze, to była masa publikacji prasowych - powiedział o wczorajszym przesłuchaniu Donalda Tuska Witold Waszczykowski.
Zarzut narażenia dziecka na utratę życia lub zdrowia usłyszała kobieta, której 5-letni syn na dworcu w Częstochowie wpadł w szczelinę między odjeżdżającym pociągiem a peronem. Na szczęście maszynista w porę zahamował i chłopcu nic się nie stało - informuje RMF.
- Krucyfiksy mają w przyszłości wisieć we wszystkich urzędach Bawarii. Decyzja została podjęta przez rząd stanowy - informuje niemiecki Spiegel.