Na pograniczu litewsko-polskim zakończyły się międzynarodowe ćwiczenia wojsk NATO. Żołnierze trenowali manewry na wypadek ataku Rosji. W treningu wzięło udział około 1500 żołnierzy.
Takie pytanie zadaje Maciej Maciej Chudkiewicz. Tematem numeru jest nadobywatel polityk. „Klasa polityczna od zawsze doskonale radzi sobie w każdych warunkach. Także dziś, w czasach wolności gospodarczej i ogólnego dobrobytu, na polityków czeka jeszcze większa wolność i jeszcze więcej dobrobytu niż dla nas wszystkich” – pisze autor.
Pod koniec tygodnia świat obiegła informacja o tym, że do Papierskiej Akademii Pro Vita powołany został na członka anglikański teolog, który nie kryje się ze swoim poparciem dla aborcji, prof. Nigel Biggar. Wiadomość ta odbiła się silnym echem w środowiskach katolickich.
8 czerwca Rada m. st. Warszawy przyjęła projekt o finansowaniu ze środków publicznych zabiegów in vitro. Na informację tę zareagował ks. Wojciech Sadłoń SAC, dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego, będący także członkiem komisji w Urzędzie m.st. Warszawy przyznającej stypendia im. Jana Pawła II dla najzdolniejszej młodzieży.
Samuel Pereira, dziennikarz TVP Info, pisze o swoich doświadczeniach z prokuraturą, która nie wszczęła postępowania w sprawie zniesławienia Pereiry przez hejterską stronę "Sok z buraka"
Zapraszamy na cykl rekolekcji w nurcie duchowości ignacjańskiej zatytułowanych "3 minuty z Loyoli". Dziewiąty odcinek skupia się wokół nauki św. Ignacego: "Ci, co tylko wolą są posłuszni, rozum ich zaś jest przeciwny, są w zakonie jedną tylko nogą."
W programie "Woronicza 17", Joachim Brudziński (PiS) skomentował zachowanie Donalda Tuska w sprawie przemówienia Beaty Szydło w Auschwitz.
Na swoim koncie twitterowym Tomasz Lis wyraża się w sposób obraźliwy na temat Prezydenta i polskich obywateli, którzy mają inne zapatrywania polityczne niż sam dziennikarz. Szybko zareagowali internauci, do dyskusji włączył się profesor prawa.
Rozesłanie Dwunastu. Komentarz o. Konrada Małysa, tynieckiego benedyktyna.
Nowy rysunek Cezarego Krysztopy
- Chyba jeszcze go nie mogą skazać, z tego powodu, że jeszcze nie mają sądów, to znaczy, że reforma Ziobry dopiero jest omawiana, tak? Jeszcze nie została przepchnięta przez sejm - mówi Wojciech Maziarski redaktor Gazety Wyborczej w rozmowie z Tomaszem Nałęczem
- Nie wolno było ruszać paliw, myśmy alarmowali za poprzedniej władzy, że te paliwa są sprzedawane bez VAT, to nie wolno było tego ruszać - mówił Sławomir Siwy ze związku zawodowego celników i co daje niejakie pojęcie jak za czasów koalicji PO-PSL zwalczano mafię paliwową i wyłudzenia VATu
Rafał Ziemkiewicz jest utalentowanym publicystą nazywającym siebie „nowoczesnym endekiem”. Narodowa Demokracja była wielką partią zasłużoną dla niepodległej Polski – ostatnim oddziałem narodowców były przecież Narodowe Siły Zbrojne. Wielkim przywódcą narodowców był Roman Dmowski autor ważnych opracowań („Myśli nowoczesnego Polaka”) i oponent innego wybitnego Polaka Józefa Piłsudskiego. Obóz zwolenników Dmowskiego był w sporze z obozem Piłsudskiego. „Dmowszczacy” i „Piłsudczycy” skakali sobie do oczu, obrzucali się oskarżeniami, inwektywami. Charakterystyczne, że nigdy nie atakowali się Dmowski i Piłsudski. Odnosili się do siebie z szacunkiem i pewnym wyczuwalnym respektem.
Dziś Kościół wspomina św. br. Alberta, Adama Chmielowskiego, który z miłości do najuboższych porzucił karierę artystyczną i uprzywilejowany status społeczny, by im służyć. Dla eKAI Liliana Leda rozmawiała z przełożonym generalnym braci albertynów, prowadzących ośrodek dla bezdomnych, którego założycielem był św. Albert.
W Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu spotkali się dawni członkowie i sympatycy Solidarności Walczącej. Wręczone zostały Krzyże Solidarności Walczącej.
Europoseł z ramienia Platformy Obywatelskiej, Janusz Lewandowski, w przeszłości współtwórca tzw. Programu Powszechnej Prywatyzacji i minister przekształceń własnościowych, postanowił zabrać głos w sprawie przemówienia premier Beaty Szydło w Auschwitz. Artykuł zatytułował: "Jeszcze trochę i świat uwierzy w „polskie obozy zagłady”".
W mieście Medellin w Kolumbii po raz pierwszy doszło do zawarcia tzw. małżeństwa poliamorycznego. W tym wypadku jest to związek trzech mężczyzn. Został on poświadczony notarialnie tydzień temu.
Zapraszamy na cykl rekolekcji w nurcie duchowości ignacjańskiej zatytułowanych "3 minuty z Loyoli". Dziewiąty odcinek skupia się wokół nauki św. Ignacego: "Wyżej należy cenić zaparcie się własnej woli, niż wskrzeszanie umarłych.".
Ksiądz Henryk Zieliński, redaktor naczelny katolickiego pisma "Idziemy", odniósł się w telewizji do cytowania przez GW fragmentów Ewangelii, które według tego medium przemawiają za koniecznością przyjęcia do Polski muzułmańskich imigrantów.
W programie "Salon dziennikarski" głos w sprawie wystąpienia Beaty Szydło w Auschwitz i reakcji Donalda Tuska zabrał psycholog, socjolog i wydawca Tadeusz Zysk.