W Świebodzicach doszło dziś rano do zawalenia dwóch pięter kamienicy. Na razie wydobyto trzy ofiary śmiertelne, akcja ratownicza trwa.
Prof. Jan Szyszko o rozwoju geotermii w Polsce: „Geotermia to nasza wielka szansa i przyszłość” – powiedział minister środowiska prof. Jan Szyszko podczas konferencji prasowej, w której udział wzięli również prof. Mariusz Orion Jędrysek, wiceminister środowiska, Główny Geolog Kraju i Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Surowcowej Państwa oraz Kazimierz Kujda, prezes NFOŚiGW.
Kiedy rozeszła się wieść o połączeniu Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku z Muzeum Westerplatte i Wojny 1939 niemieckojęzyczne media zaczęły ten fakt szeroko komentować. Szwajcarski dziennik "Neue Züricher Zeitung" piórem Andreasa Breitensteina podsumował działania Polaków w artykule "Taktyczny ostrzał Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku: Zamiłowanie do stanów wyjątkowych".
Podczas debaty związanej z wotum nieufności wobec obecnego rządu, głos na mównicy zabrała Anna Siarkowska z koła poselskiego Republikanie. Krok po kroku podsumowywała postulaty wnioskodawców, ze szczególnym naciskiem na osobę kandydata na premiera, Pana Grzegorza Schetynę.
- Pokazać ci k... jak się podcina gardło? Tobie k... podetnę - krzyczeli dwaj "mężczyźni, którzy zareagowali nerwowo na widok ekipy TVP w Poznaniu
Na samych przekrętach na VAT-cie i na mafii paliwowej było 50 miliardów strat, więc stąd weźmiecie te 50 miliardów więcej do budżetu - mówił w TVP info poseł Marcin Horał [PiS] odnosząc się do polityki gospodarczej za rządów Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego
- Kiedy piszę o zagrożeniach dla bezpieczeństwa Polski ze strony Rosji zawsze odzywają się jej obrońcy twierdzący, że Kreml żadnych zamiarów wrogich wobec Polski, a zwłaszcza wojennych, nie ma („po co Rosja mieliby zajmować Polskę, do czego niby ona jest jej potrzebna”) - pisze Romuald Szeremietiew były wiceminister obrony i ekspert do spraw bezpieczeństwa i wojskowości
Dożywotnie pozbawienie wolności – taki wyrok usłyszał 22-letni Syryjczyk, który w lipcu zeszłego roku w niemieckim mieście Reutlingen zabił swoją polską przyjaciółkę. Sąd uznał zbrodnię za „bardzo ciężką”.
Ponad 1000 osób pokrzywdzonych w związku z nielegalnym obrotem lekami i suplementami diety. Wrocławscy policjanci w tej sprawie zatrzymali dwie osoby. Funkcjonariusze w trakcie akcji zabezpieczyli 50 tysięcy tabletek gotowych do sprzedaży. Ponadto zabezpieczyli maszyny do produkcji, opakowania, etykiety, hologramy oraz półprodukty w postaci substancji chemicznych. Zatrzymane osoby już usłyszały zarzuty, a jedna z nich została tymczasowo aresztowana na okres 3 miesięcy.
W związku z tragicznymi wydarzeniami Prezydent Andrzej Duda wystosował depeszę kondolencyjną do Króla Szwecji Karola XVI Gustawa
Na cmentarzu wojennym w Katyniu, gdzie w czasie drugiej wojny światowej NKWD mordowało polskich oficerów, stanęła tablica opowiadająca o jeńcach Armii Czerwonej zamęczonych w polskiej niewoli. Ich liczbę kilkukrotnie zawyżono.
Lech Wałęsa opublikował na swoim Facebooku list od Marii Kiszczak. Wdowa po byłym szefie komunistycznej bezpieki wyraża w nim wsparcie dla byłego prezydenta i chwali transformację. "Podjął Pan odpowiednie działania zmierzające do zmiany ustroju" – pisze.
"Ministerstwo Spraw Zagranicznych z zaniepokojeniem przyjęło doniesienia o tragicznym zdarzeniu w centrum Sztokholmu, gdzie ciężarówka wjechała w tłum ludzi" – czytamy w komunikacie resortu, który opublikowano w związku z zamachem terrorystycznym w Szwecji.
Jak podaje BBC News oraz szwedzkie media rozpędzona ciężarówka staranowała ludzi wjeżdżając w centru handlowe. Nie żyją co najmniej 3 osoby.
Najnowszy sondaż poparcia dla partii politycznych opublikował CBOS. PiS - 37% (bez zmian), PO - 26% (+7%), Kukiz'15 - 9% (bez zmian), Nowoczesna 5% (spadek o 3%)
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych S.A. wydała oświadczenie w sprawie artykułu opublikowanego w dzienniku "Fakt"::
Polki zakładają własne firmy przede wszystkim z chęci przejścia „na swoje” i rozwoju osobistego, a nie trudnej sytuacji zawodowej, w której się znalazły - wynika z ogłoszonego w środę raportu przygotowanego przez ośrodek badawczy DELab Uniwersytetu Warszawskiego na zlecenie Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet.
Polskie miasta się wyludniają. Obecnie niespełna 61 proc. Polaków mieszka w miastach, a ośrodków powyżej 100 tys. mieszkańców jest mniej niż było - powiedziała PAP geograf prof. Daniela Szymańska z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Ogłoszenie blisko 190 przetargów na kolei o wartości ok. 6 mld zł oraz podpisanie prawie 300 umów za prawie 26 mld zł zaplanowano do końca tego roku - poinformowało w piątkowym komunikacie Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.
- Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni - mówił w sejmie odpowiadając Grzegorzowi Schetynie Jarosław Kaczyński podczas debaty o wniosku o wotum nieufności w sejmie