Były wicepremier i minister w finansów w rządzie Donalda Tuska Jan Vincent Rostowski był gościem red. Bogdana Rymanowskiego w porannej audycji Radia ZET i deklarował, że jeżeli Platforma wróci do władzy, to tym razem pieniądze na programy społeczne już się znajdą.
Jak informują rosyjskie media, prezydent Rosji Władimir Putin wysłał wiadomość do papieża Franciszka z okazji 10. rocznicy wyboru na głowę Stolicy Apostolskiej.
Zachodni analitycy szacują, że Ukraina straciła dotąd w wojnie z Rosją około 120 tys. zabitych i rannych żołnierzy, podczas gdy najeźdźcy aż 200 tys.; mniejsza liczebnie ukraińska armia jest jednak wyczerpana po ponad roku walk, dlatego przeprowadzenie przez nią zapowiadanej wiosennej kontrofensywy może być dużym wyzwaniem – ocenił dziennik „Washington Post”.
– Przymierzamy się do tego, aby złożyć skargę do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji na działania TVN – zapowiedział sekretarz generalny PiS Krzysztof Sobolewski, odnosząc się do materiału o Janie Pawle II. – Ten paszkwil nie zostanie sam sobie pozostawiony – dodał.
– Kiedy się stawia tego typu ostre oskarżenia jak Janina Ochojska, one muszą być potwierdzone. Jeżeli nie są, robi się krzywdę ludziom, o których się mówi – powiedział prezydent Warszawy, wiceszef PO Rafał Trzaskowski. Dodał, że w poważnych sprawach „radziłby powściągliwość”.
„Jeżeli myślicie, że po C40, zakazie sprzedaży samochodów sp. już widzieliście wszystko to zapnijcie pasy. Jutro w PE głosowanie na przymusową wymianą kotłów gazowych i innych na … pompy ciepła! Gaz już zły, bo nie ma Nord Stream. Teraz ekologiczne są pompy. Nakryjemy się nogami” – pisze na Twitterze Patryk Jaki, publikując nagranie swojego wystąpienia w PE.
– Przyszłość Ukrainy zależy od kluczowych bitew na wschodzie – powiedział w poniedziałek w tradycyjnym wieczornym przekazie wideo prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.
Zmiany struktury społecznej, które w ostatnich latach stają się coraz wyraźniejsze, nie rozpoczęły się kilka lat temu. Trwają już kilkadziesiąt lat i ich efektem jest rosnące z roku na rok rozwarstwienie społeczne.
Jak podają niemieckie media, minister obrony Niemiec Boris Pistorius mianował gen. Carstena Breuera na nowego „generalnego inspektora” niemieckich sił zbrojnych. Poprzedni szef Bundeswehry, gen. Eberhard Zorn, kilka miesięcy temu znalazł się pod ostrzałem po kontrowersyjnych komentarzach na temat siły rosyjskiej i ukraińskiej armii.
Cezary Bachański jest przedsiębiorcą współpracującym z Warsaw Enterprise Institute. Opublikował na Twitterze krótką analizę przyczyn, dla których, jak twierdzi, Facebook miałby upaść.
– Mamy nadzieję, że rzeczywiście dojdzie wkrótce do rozmowy przywódcy Chin Xi Jinpinga z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim – powiedział w poniedziałek doradca ds. bezpieczeństwa narodowego USA Jake Sullivan. Jak dodał, USA zachęcały Chiny do takiej rozmowy, mając nadzieję, że zmieni to podejście Pekinu do wojny.
Aleksandr Łukaszenka znalazł się w sytuacji bez wyjścia? Białoruski dyktator, jak ocenił Paweł Łatuszka – były ambasador Białorusi w Polsce – w niedługim czasie może próbować podjąć się rozmów z krajami Zachodu, w tym z Polską.
Gościem red. Roberta Mazurka w RMF FM był prof. Paweł Skibiński, historyk, publicysta, w latach 2010–2015 dyrektor Muzeum Jana Pawła II i Prymasa Wyszyńskiego.
Prezes UOKiK Tomasz Chróstny nałożył na Deutsche Bank Polska milionową karę. Chodzi o praktykę mającą naruszać zbiorowe interesy konsumentów.
Dokument „Nawalny” Daniela Rohera otrzymał statuetkę Oscara w kategorii najlepszego dokumentu pełnometrażowego. Fakt ten spotkał się z krytyką, między innymi na łamach Gazeta.pl.
Dawid Kubacki obchodził w weekend urodziny. Lider polskich skoczków skończył właśnie 33 lata. Z tej okazji otrzymał życzenia z wielu stron. Jednak największą furorę zrobiły słowa Halvora Egnera Graneruda.
Do niecodziennej sytuacji doszło w programie „Dzień dobry TVN”. W pewnej chwili artystka Małgorzata Ostrowska użyła niecenzuralnych słów. Rozmowa dotyczyła gwary i regionalizmów, które są charakterystyczne dla Poznania.
Nie żyje znany wolontariusz WOŚP Maciej Kazana. O szczegółach poinformował serwis internetowy jaw.pl.
„Mamy w Polsce unikalną mieszkankę wiedzy na temat walki o prawa pracownicze. Składają się na nią zmagania z realnym kapitalizmem (i to w warunkach zarówno dobrej, jak i złej koniunktury). A także wspomnienie faktycznej doli pracownika w realnym socjalizmie. Co z tego wynika?” – pisze w artykule „Osiem Prawd na temat Praw (pracowniczych)” Rafał Woś. To właśnie temu, w jaki sposób walczyć o prawa pracownicze, poświęcony jest najnowszy numer „Tygodnika Solidarność”.
Gościem Radia Plus była wicemarszałek Sejmu i wiceprzewodnicząca PO Małgorzata Kidawa-Błońska, która tłumaczyła się, dlaczego nie oddała głosu ws. uchwały dot. obrony dobrego imienia papieża Jana Pawła II.