Wczoraj, w piątek 16 czerwca, na leżącym na terenie Watykanu cmentarzu Campo Santo Teutonico odbył się pogrzeb Burkharda Schefflera, który zmarł rankiem 25 listopada 2022 r. na kartonach, gdzie spędził noc pod kolumnadą Placu Świętego Piotra. Wspomniał o nim 2 kwietnia papież Franciszek podczas modlitwy „Anioł Pański”.
Znana dekoratorka wnętrz, Dorota Szelągowska udzieliła wywiadu dla Pomponika. Gwiazda TVN wyjawiła, co ją w ostatnim czasie najbardziej niepokoi.
Polskie siatkarki pokonały w Hongkongu Chiny 3:0 (25:20, 25:23, 25:22) w kolejnym meczu Ligi Narodów.
Chcemy inwestować w przemysł stoczniowy; mamy ambicje, by budować silny polski przemysł i silną polską obronność - mówił w sobotę wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin w Gdyni. Dodał, że okręty zbudowane w polskiej stoczni będą służyły Marynarce Wojennej, na Bałtyku.
Jak wynika z barometru politycznego telewizji ZDF nastroje Niemców w kwestii przyjmowania migrantów zaczynają się zmieniać. Nowe badanie nie pozostawia w tej kwestii wątpliwości.
W Wielkiej Brytanii trwa Trooping the Colour, gdzie zgodnie z tradycją celebrowane są urodziny Karola III. W brytyjskich mediach wrze. Wszystko z powodu tego, co zrobiła Kate Middleton. "Daily Express" zwraca uwagę na konkretny gest żony księcia Williama względem Camilli - zony króla Karola III.
Donald Tusk spotkał się wczoraj z wyborcami w Poznaniu. Jak to często bywa, nie obeszło się bez incydentów. W pewnej chwili za plecami byłego premiera kamery zarejestrowały osobę trzymającą transparent "Boże, zabrałeś nie tego Kaczyńskiego". Do hasła dołączone było zdjęcie Teda Kaczyńskiego nazywanego "Unabomberem". Zamachowiec zmarł niedawno w więzieniu federalnym w Północnej Karolinie.
Rosja próbuje rozgrywać i skłócać członków NATO - powiedział w sobotę PAP pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn. Kreml buduje wizję różnych bloków wewnątrz NATO, niezdolnych do współdziałania i współpracy - wskazał.
35 zastępów straży pożarnej gasi w sobotę pożar składowiska starych opon w miejscowości Wilków w powiecie złotoryjskim na Dolnym Śląsku.
Patriarchat Moskiewski poinformował na swojej oficjalnej stronie o spotkaniu szefa dyplomacji rosyjskiej Cerkwi z papieżem Franciszkiem.
Do zdarzenia doszło podczas koncertu Smolastego w Krotoszynie. W pewnym momencie ubranie wokalisty zajęło się ogniem od pirotechniki. Na szczęście nikomu się nic nie stało. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania.
Niedawno Filip Chajzer poinformował, że udaje się na urlop zdrowotny i nie będzie pojawiał się w "Dzień Dobry TVN". Początkowo prezentera nie było na antenie przez dwa tygodnie. Następnie redakcja śniadaniówki poinformowała, że przerwa potrwa nieco dłużej.
Główny Inspektorat Sanitarny wydał w piątek ostrzeżenie dotyczące wykrycia bakterii Listeria monocytogenes w partii hamburgerów wieprzowo-drobiowych. Spożycie zanieczyszczonej nimi żywności może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.
– W tym zdaniu, zapisanym na frontonie naszej katowickiej katedry (Soli Deo honor et gloria) zawarty jest w pewnym sensie niezmiennie aktualny duszpasterski program Kościoła i program każdego biskupa – powiedział abp Adrian Galbas SAC w homilii podczas Mszy w dniu ingresu do Katedry Chrystusa Króla w Katowicach.
Rezygnacja europosła Tomasza Poręby nie wpływa na ciągłość działania sztabu Prawa i Sprawiedliwości i zaplanowany kalendarz działań - powiedział PAP w sobotę rzecznik prasowy PiS Rafał Bochenek. Jak podkreślił, jesteśmy zdeterminowani , aby walczyć o zwycięstwo.
Wszelkie działanie ograniczające wpływy Putina w Polsce służą bezpieczeństwu naszych obywateli - powiedział PAP wiceszef klubu PiS, przewodniczący komisji ds. energii i członek komisji ds. służb specjalnych Marek Suski po znowelizowaniu ustawy o komisji ds. badania wpływów rosyjskich.
W maju media obiegły tragiczne doniesienia o śmierci męża Justyny Kowalczyk – Kacpra Tekielego. Ostatnią wspólną wyprawę z mężem Justyny Kowalczyk wspominał na Facebooku Janusz Gołąb.
Pod koniec sezonu 2022/2023 Dawid Kubacki podjął trudną decyzję. Skoczek wycofał się niespodziewanie z zawodów Pucharu Świata w norweskim Vikersund, a przyczyną decyzji była choroba jego małżonki. Z nowych informacji, jakie pojawiły się w sprawie polskiego skoczka, wynika, że mimo wielu zmian, jakie zaszły w życiu Kubackich - powoli wszystko dobrze się układa.
Wokół Pałacu Buckingham po raz kolejny wrze. Wszystko za sprawą skandalu jaki rozpętali książę Harry i Meghan Markle. Źródła "Daily Beast" donoszą, że król Karol III podjął ostateczną decyzję w sprawie syna.
93 cudzoziemców, wśród których byli m.in. obywatele Sri Lanki i Etiopii, próbowało minionej doby przedostać się z Białorusi do Polski – podała w sobotę rano Straż Graniczna. Kilkanaście osób przeprawiło się nielegalnie przez graniczną rzekę Wołkuszanka.