Korespondentka TVP w Brukseli skomentowała sprawę braku reakcji UE na wydarzenia w Białorusi.
Do sieci trafił film z rozmową z Michałem Sz. vel Margot. Aresztowany pod zarzutem zniszczenia mienia oraz pobicie udziela wywiadu z policyjnego radiowozu (sic!), w którym otworzył sobie szybę. Jego zwolennicy wykrzykują w tym czasie hasło: "Je.ać pały!".
Wicepremier Jacek Sasin skomentował dzisiejszy sondaż IBRiS dla "Rzeczpospolitej", w którym zawarto pytania o ocenę pracy poszczególnych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego.
Sama podjęłam decyzję o wyjeździe - mówi kandydatka w niedzielnych wyborach prezydenckich na Białorusi Swiatłana Cichanouska na nagraniu opublikowanym we wtorek na YouTube. Nie daj Boże, by ktoś stanął przed takim wyborem, przed jakim stanęłam ja - dodaje.
Co łączy pierwsze dekrety bolszewików z wrażliwością prawników żądających pozaprawnej ochrony agresywnych aktywistów LGBT?
Dziennikarz "Rzeczpospolitej" Jacek Nizinkiewicz skomentował ostatnie wydarzenia z udziałem aktywistów LGBT. Pod jego wpisem pojawiło się wiele krytycznych komentarzy.
Ministerstwo Zdrowia podało dobowy raport zakażeń wirusem SARS-Cov2 w Polsce.
Swiatłana Cichanouska została wywieziona z Białorusi przez białoruskie władze, nie miała wyboru - powiedziała agencji Reutera przedstawicielka kandydatki w niedzielnych wyborach prezydenckich Wolha Kawalkowa. Wyjazd pozwolił na uwolnienie szefowej jej sztabu Maryi Maroz - pisze porta Tut.by.
Pracownia IBRiS przygotowała, na zlecenie "Rzeczpospolitej", sondaż oceny pracy ministrów rządu Mateusza Morawieckiego.
Mamy głębokie przekonanie, że Unia Europejska, chcąc zachować swoją wiarygodność w tematyce praw podstawowych, powinna głośno się wypowiedzieć ws. sytuacji na Białorusi - powiedział we wtorek w Polsat News wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.
W Poznaniu odbyła się manifestacja LGBT, podczas której zgromadzeni krzyczeli niecenzuralne hasła pod adresem obecnej władzy.
Linas Linkevicius, litewski minister spraw zagranicznych, poinformował dziś za pośrednictwem mediów społecznościowych o tym, że Swiatłana Chinanouska przebywa na terytorium Litwy.
Po wyborach prezydenckich na Białorusi, w których według oficjalnych danych, zdecydowanie wygrał Aleksandr Łukaszenka, doszło na ulicach białoruskich miast do gwałtownych zamieszek brutalnie tłumionych przez milicję. Dziś pojawiła się informacja o pierwszej ofierze śmiertelnej. Mieszkająca w Polsce Białorusinka zwróciła się z dramatycznym apelem.
Podczas poniedziałkowych protestów w Mińsku zginął mężczyzna "usiłujący odpalić ładunek wybuchowy, który eksplodował w jego rękach" - podało w poniedziałek późnym wieczorem za pośrednictwem platformy Telegram ministerstwo spraw wewnętrznych Białorusi.
Część z tych dziennikarzy, którzy odeszli z Radiowej Trójki pod pretekstem sprzeciwu wobec sekowania piosenki Kazika, de facto jednak od dawna kontestujący jej szefów, założyła Radio Nowy Świat. Z Trójki odchodzili otoczeni nimbem "obrońców wolności słowa", choć niektórzy z nich zaczęli pracę w trójce jeszcze za Jaruzelskiego. Teraz ich stację po "skandalu" z używaniem męskich zaimków wobec agresywnego bojówkarza Michała Sz. ps. Margot" ma opuścić Piotr Jedliński, szef stacji.
Po wyborach na Białorusi, które według oficjalnych informacji wygrał wysoko Aleksandr Łukaszenka, na Białorusi doszło do gwałtownych zamieszek. Polski Prezydent Andrzej Duda oraz polski rząd podjęli dyplomatyczne działania zmierzające do zmobilizowania europejskiej opinii publicznej w tej sprawie.
Sztab Swiatłany Cichanouskiej potwierdził w poniedziałek wieczorem, że nie wie, gdzie znajduje się kandydatka w niedzielnych wyborach prezydenckich. Opozycyjna Nasza Niwa poinformowała, że jej dziennikarka została ranioną gumową kulą.
Państwa Zjednoczonej Europy mają obowiązek solidarnego działania wobec Białorusinów – wskazał w poniedziałek premier Mateusz Morawiecki. Sytuacja w tym kraju była głównym tematem rozmowy szefa polskiego rządu z unijnymi przywódcami.
Wniosek prokuratury o areszt dla działacza "Stop Bzdurom" Michała Sz., do którego przychylił się sąd, zawierał w uzasadnieniu "obawę matactwa i ucieczki". Portal wPolityce.pl opublikował dziś nieoficjalne informacje dotyczące powodów takiej opinii śledczych i sądu - chodzić ma m.in. o brak stałego miejsca zamieszkania, pomieszkiwanie w różnych miejscach.
Rząd Libanu podał się w poniedziałek do dymisji w związku z zeszłotygodniową eksplozją w Bejrucie, w której zginęło ponad 160 osób, a ponad 6 tys. zostało rannych - poinformował premier Hasan Diab.