Szymon Hołownia, kandydat na prezydenta w najbliższych wyborach, ujawnił za pośrednictwem mediów społecznościowych naziwsko jednego ze swoich doradców.
– W Niemczech wciąż jest wielu Duńczyków. My, Duńczycy, jesteśmy dziećmi Danii a dzieci należą do rodziców – stwierdził na jednym z mediów społecznościowych duński polityk Martin Henriksen.
Były szef Rady Europejskiej opublikował wczoraj stanowczy wpis na jednym z mediów społecznościowych, który wywołał poruszenie w mediach. Do komentarza Donalda Tuska odnieśli się także politycy.
– Prezes PiS powinien przyznać: zrobiliśmy błąd. Szacunek dla demokracji wymaga zrobienia kroku do tyłu i powrotu do rządów prawa – mówi dla dziennika „Fakt” socjolog prof. Jadwiga Staniszkis.
– W Europie mało kto wie, że coś takiego jak Komisja Wenecka w ogóle istnieje – mam na myśli przeciętnego obserwatora życia politycznego – uważa polityk PiS Ryszard Terlecki.
– W Stanach po aferze Watergate prezydent Nixon, który firmował zbieranie haków, podał się do dymisji – powiedział marszałek Senatu Tomasz Grodzki.
– W traktatach europejskich najważniejszym punktem jest punkt 2, który mówi o tym, że Unia Europejska opiera się demokracji, rządach prawa – mówił gość wieczornego programu „Wydarzenia i Opinie” na antenie Polsat News europosłanka Platformy Obywatelskiej Róża Thun.
Według najnowszego sondażu Instytutu Pollster przeprowadzonego na zlecenie dziennika „Super Express” formacja Jarosława Kaczyńskiego niezmiennie pozostaje najchętniej wybieraną partią przez Polaków.
Krzysztof Kwiatkowski oraz Bogdan Zdrojewski to nowi członkowie Krajowej Rady Sądownictwa – tak zadecydował w piątkowy wieczór Senat.
Były minister obrony w rządzie Jana Olszewskiego Jan Parys udzielił wywiadu DoRzeczy.pl
Wyborcza.pl musi zamieścić sprostowanie nieprawdziwych informacji o tzw. rejestrze pedofilów. Wczoraj (16 stycznia 2020 r.) przed Sądem Apelacyjnym w Warszawie zakończył się prawomocnie proces wytoczony portalowi „Gazety Wyborczej” po kłamliwej publikacji na temat rejestru.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzącym numerze Tygodnika Solidarność
W stolicy, zamiast ul. Komitetu Obrony Robotników, opozycyjnej organizacji w PRL, wróciła ul. 17 stycznia (1945 r.) – na pamiątkę „wyzwolenia” Warszawy. „Wyzwolenia”, którego nie było.
Prawo i Sprawiedliwość z pomocą Polskiego Stronnictwa Ludowego przegłosowało specustawę dotyczącą zwalczania afrykańskiego pomoru świń.
W Polsce trwa reforma sądownictwa. Władze zapewniają, ze wobec kolejnych objawów inspirowanej z Warszawy, ale zewnętrznej presji, się nie ugną. Donaldowi Tuskowi,szefowi Europejskiej Partii Ludowej, puściły nerwy.
Kiedy w sporach z Warszawą wszelkie merytoryczne argumenty zawodzą, niemieckie media wytaczają najcięższe działa, świadomie posługując się kłamstwami.
Rosyjskie ministerstwo obrony opublikowało dokumenty pochodzące z II wojny światowej, które dotyczą m.in. wkroczenia Armii Czerwonej do Warszawy. Polskie MSZ przypomniało Rosjanom kilka faktów i ostrzegło Europę przed polityką historyczną naszego wschodniego sąsiada.
Start w zbliżających się wyborach prezydenckich ogłosił Jan Zbigniew Potocki. Kandydat ma dość nietypowy program.
Internauci zachwyceni przemówienie polskiego prezydenta Andrzeja Dudy w Zwoleniu. Głowa państwa w krytycznych słowach odniosła się m.in. do ostatniej opinii Komisji Weneckiej. Są jednak również tacy, którym przemówienie Andrzeja Dudy się nie podobało.
– Jak wszystkie tego rodzaju akta, powyższe dokumenty wymagają historycznej weryfikacji w zderzeniu z innymi świadectwami epoki. Instytut Pamięci Narodowej apeluje do Federacji Rosyjskiej o politykę jawności i o udostępnienie historykom całości materiałów sowieckiego wojska oraz aparatu represji, wytworzonych w latach komunistycznego totalitaryzmu – twierdzi Instytut Pamięci Narodowej