Paweł Kukiz był gościem w Salonie politycznym Trójki u Beaty Michniewicz. Skrytykował założenia projektu zmian w służbie cywilnej ws. uposażeń dla ministrów. Wyrecytował także piosenkę swego autorstwa "Biedny jak Gowin".
Premier Mateusz Morawiecki napisał dla Foreing Policy tekst, w którym przekonuje, że w przypadku nowego prawa o Holokauście Polska jest niezrozumiana. W jednym z akapitów pisze o Polsce jako "Paradis Judaeorum", czyli "Raju dla Żydów". Dokładnie taki temat tygodnia miał ostatni numer Tygodnika Solidarność.
Ewa Kurek, doktor historii, absolwentka KUL, autorka książek dotyczących Żydów, Rosji oraz Żołnierzy Wyklętych. W swoich książkach przedstawia relacje Polaków i Żydów w czasie drugiej wojny światowej odtwarzając czas wojny na podstawie źródeł żydowskich. Ewa Kurek ma odwagę stawiać trudne pytania i ukazywać nieznane dotychczas obszary przeszłości obu narodów. Przypominamy fragment rozmowy z dr Ewą Kurek sprzed niemal 3 lat, dotyczący Muzeum Historii Żydów Polskich. Wydaje się, że jej słowa jeszcze nigdy nie były tak aktualne jak dziś.
Młoda posłanka porównała na Twitterze model edukacji w Polsce i Finlandii. Niestety, jej zapał szybko ostudził internauta. Czy miał rację?
Gościem "Kwadransa politycznego" w TVP 1 był Sławomir Neumann szef klubu parlamentarnego PO
Posłanka Nowoczesnej zapowiedziała na najbliższy piątek kolejny czarny protest. Parlamentarzystka oceniła, że "kobiety są naprawdę wkurzone" i nie dopuszczą do zaostrzenia prawa aborcyjnego.
W artykule "Mój rząd chce zakazać oskarżania o współdziałanie Polski w czasach wojny, aby oddać cześć historii" premier Morawiecki podkreśla, że zarzucanie Polsce współudziału w Holokauście zaciera odpowiedzialność nazistowskich Niemiec.
Gośćiem Roberta Mazurka w RMF FM był Krzysztof Szczerski Szef Gabinetu Prezydenta RP
– Mam nadzieję, że w kampanii premier Morawiecki będzie lepszy niż podczas tych 100 dni i że to będzie lepsze 100 dni. Kiepski nie był, ale wszyscy widzimy, jakie to było 100 dni. Naprawdę nie chciałbym szkodzić… Kiepskie nie było, ale wszyscy widzimy, że nie wszystko grało. Były trudne tematy – powiedział Marcin Mastalerek w TVN24
Sąd Apelacyjny w Warszawie stwierdził, że "Tygodnik do Rzeczy” (Orle Pióro) nie powinien publikować podsłuchanej rozmowy Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza. Wyrok jest prawomocny.
Były przewodniczący Nowoczesnej od ponad roku nie może się rozwieść z żoną.
Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali dwóch znanych śląskich naukowców i dwóch biznesmenów w związku z korupcją w Spółce Restrukturyzacji Kopalń
Małgorzata Wassermann na antenie TVP INFO przekazała informację, że przesłuchanie byłego premiera Donalda Tuska mogłoby odbyć się w drugiej połowie września.
- Piszę, dlaczego kanclerz Merkel wie lepiej od wielu polskich polityków, szczególnie opozycyjnych, że odwiedza inną Polskę. Jaką zbrodnię w relacjach polsko-niemieckich popełniały rządy III RP? - pisze Stanisław Janecki
Jedną ze scen, która utkwiła Polakom w pamięci związanych z wizytami zagranicznymi przedstawicieli poprzedniej władzy, obok skakania po krzesłach w Japonii przez Bronisława Komorowskiego, była scena "kierowania" premier Kopacz przez kanclerz Merkel na czerwonym dywanie. A tak radzi sobie premier Mateusz Morawiecki
- Serdecznie dziękuję sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która udzielając pozytywnej rekomendacji obywatelskiemu projektowi ustawy „Zatrzymaj aborcję”, pod którym podpisało się ponad 830 tys. Polaków, potwierdziła to prawo - czytamy w komunikacie Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie obywatelskiego projektu ustawy „Zatrzymaj aborcję”
Na kolejnej debacie wokół ukutego przez Bilewicza pojęcia "antysemityzmu wtórnego", który objawia się między innymi niechęcią do wydawania pieniędzy na Muzeum POLIN, oraz charakteryzuje się tym, że można nie mieć pojęcia o tym, że jest się antysemitą, pełna pluralistyczna paleta dyskutantów. Przedstawiciele muzeum, portalu Press, Wyborczej, Krytyki Politycznej i Onetu. Przebieg dyskusji relacjonuje Krzysztof Bosak
Transmisja na żywo konferencji premiera Morawieckiego i kanclerze Merkel
Sprzeciwiam się poddawaniu ludzkiego życia pod czyjekolwiek wybory. Naprawdę, poród jest konsekwencją zajścia w ciążę, a nie jakiegoś wyboru. Niezależnie od tego, czy oczekuje się zdrowego czy chorego dziecka – mówi Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina, inicjatorka projektu „Zatrzymaj aborcję”, który zakłada zakaz aborcji eugenicznej w Polsce, w rozmowie z Barbarą Michałowską.
„Sprzeciwiam się poddawaniu ludzkiego życia pod czyjekolwiek wybory. Poród jest konsekwencją zajścia w ciąże, a nie jakiegoś wyboru”. Te słowa, wypowiedziane przez Kaję Godek w rozmowie z Barbarą Michałowską na łamach najnowszego wydania Tygodnika Solidarność, są dla mnie osobiście kwintesencją dyskusji o aborcji. To my, przyszli rodzice, poprzez swoje działania podejmujemy decyzję o przyjściu na świat naszego dziecka i nowego człowieka. To my ponosimy za nie odpowiedzialność od chwili poczęcia. Nie mamy jednak prawa decydować o jego życiu.