- Politycy opozycji - co wyście, do jasnej cholery, robili w Wigilię o 15.30? Mieszaliście kapustę? - pyta w dramatycznym tytule na Wyborcza.pl lewicowy publicysta i "obrońca demokracji" Jacek Żakowski, zapewne odnosząc się do frekwencyjnego "sukcesu" "Wigilli pod Pałacem"
Były minister obrony w rządzie Platformy Obywatelskiej Tomasz Siemoniak obiecał, że na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekaże... Atlas Kotów. To druga po starym zdjęciu z psem Donalda Tuska, próba powtórzenia medialnego sukcesu "Atlasu Kotów" Jarosława Kaczyńskiego
W ostatnim czasie Katarzyna Lubnauer zapowiadała w mediach, że powstaje gospodarczy "Plan Petru", który ma być konkurencją dla planu Mateusza Morawieckiego. Były lider Nowoczesnej potwierdził te doniesienia i stwierdził, że w "naturalny sposób pasuje" do roli recenzenta gospodarczych działań premiera. Słowa skomentował na Twitterze poseł klubu Wolni i Solidarni, Adam Andruszkiewicz.
Nie zapominajmy, że nasze różnice poglądów i spory nie mają żadnego znaczenia dla wrogów Polski. Mogą natomiast oni je wykorzystać, aby osłabić polskie państwo, a nawet aby je zlikwidować, jak to się stało w XVIII w. (Rozbiory). Dlatego korzystając z wolności, zabiegając o ważne dla nas sprawy nie zapominajmy, że nie wolno zacietrzewiać się w sporach i kłótniami osłabiać państwo. Jego brak może doprowadzić to takiego stanu jaki był udziałem elit polskich w latach II wojny światowej. Historia magistra vitae – dedykuję to Rodakom toczącym zajadłe spory dziś, aby wyciągali wnioski z historii.
"Święta zostają przełamane przez święto św. Szczepana." - napisał dziś na Twitterze znany katolicki publicysta Tomasz Terlikowski.
W Watykanie doszło wczoraj do przykrego incydentu. Feministka z kontrowersyjnej organizacji FEMEN usiłowała zabrać figurkę Jezusa z bożonarodzeniowej szopki na placu św. Piotra. Aktywistka została zatrzymana przez policję.
W trosce o bezpieczeństwo osób podróżujących po drogach całego kraju w dniach 22-26 grudnia br. policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. BEZPIECZNY WEEKEND – BOŻE NARODZENIE.
Kilkudniową dziewczynkę znalazła w oknie życia Justyna Sobków, opiekunka w Stacji Opieki Caritas Diecezji Legnickiej. – Malutkie życie, nowe życie – opisuje kobieta. Dziewczynka jest zdrowa i czuje się dobrze, znajduje się pod opieką lekarzy.
Nie trzeba być kabalistą czy astrologiem aby rozumieć, że 2018 to niezwykle ważny rok. Ważny dla Polski, ale również w rozmaity sposób dla świata. To rok okrągłych rocznic trzech niezwykle istotnych wydarzeń: Karol Wojtyła został wybrany papieżem, odzyskaliśmy państwowość i suwerenności w 1918 r. i po trzecie w 1968 r. miała miejsce antykomunistyczna rewolta studencka, która stanowiła wymówkę antyżydowskiej czystki w PZPR i organach władzy. Czystka była „sponsorowana” przez Moskwę w ramach kampanii antysyjonistycznej wywołanej zwycięstwem Izraela nad Arabami w wojnie sześciodniowej roku 1967.
Boże Narodzenie niesie ogromny ładunek treści kulturowej - nieuświadomiony i schowany pod warstwą machinalnie powtarzanej tradycji.
Prezenter podkreśla, że w Polsce czuje się wyjątkowość Bożego Narodzenia. Wszystkie tradycje, obrzędy i przygotowania tworzą niepowtarzalną magię tych dni. Wigilia jest pełna szczegółów, które odróżniają te święta od wszystkich innych na świecie. Dlatego też prezenter zdecydowanie woli je spędzać w Polsce, a nie w Hiszpanii. Z tamtego kraju pielęgnuje natomiast zwyczaj dawania prezentów 6 stycznia w Święto Trzech Króli.
- To są bardzo piękne słowa. I sądzę, że pan premier nie mówił tego na zasadzie zaklinania rzeczywistości, bo to nie ma wielkiego sensu, to nie jest jakaś magia, której możemy stać się naraz jedną wielką narodową wspólnotą. Podziały i różnice muszą być, bo to jest naturalne, zwłaszcza dla systemu demokratycznego. Natomiast są dwie rzeczy fundamentalne, które mogą sprawić, że poczujemy się właśnie tą narodową wspólnotą... - mówił Abp Marek Jędraszewski w TVP Info w odpowiedzi na pytanie o nawoływanie do pojednania narodowego przez premiera Mateusza Morawieckiego
- Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli i wymierzona przeciw rozporządzeniom w Polsce - - mówił Abp Sławoj Leszek Głódź, krytykując także wspieranie działań, które "negują suwerenność naszego ustawodawstwa" w homilii podczas pasterki odprawianej w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku. Do słów arcybiskupa odniósł się były prezydent Lech Wałęsa
To był przełomowy rok z punktu widzenia bezpieczeństwa energetycznego kraju. Przygotowania do budowy połączenia gazowego z Norwegią, które uniezależni nas od dostaw surowca z Rosji, weszły w decydującą fazę. Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało też pierwszą umowę na regularne dostawy gazu skroplonego z USA. Ale spółka może pochwalić się osiągnięciami również w innych dziedzinach. Świetne wyniki sprzedaży czy ekspansja za granicą to tylko niektóre z nich.
"Podstawą dobrze rozumianej wolności jest prawda o rzeczywistości, także prawda o Panu Bogu, człowieku i jego celu" – podkreśla JE ks. bp Henryk Tomasik, ordynariusz diecezji radomskiej, w rozmowie z Izabelą Kozłowską.
Autorem „Kolędy warszawskiej 1939” jest Stanisław Baliński, który napisał ją na emigracji. Dzieło było wyrazem olbrzymiej tęsknoty za miastem, do którego Baliński miał już nigdy nie powrócić. Ten smutny wiersz doczekał się wielu interpretacji muzycznych.
Michał Szczerba, poseł Platformy Obywatelskiej wykorzystał okres Świąt Bożego Narodzenia aby uderzyć w przeciwników politycznych. w krótkim wpisie na Twitterze stwierdził, że w kraju "panoszy się dzicz i barbarzyństwo". Internauci ostro skrytykowali posła.
Trudno by znaleźć bardziej tradycyjne menu niż wieczerza wigilijna – tak przynajmniej wydaje się na pierwszy rzut oka. Lecz czy aby na pewno przez stulecia pozostawało ono niezmienne? Przyjrzyjmy się staropolskim potrawom, serwowanym na stoły w noc narodzenia Pańskiego.
"Jesteśmy częścią Polski i chcemy przekształcać Europę z powrotem - takie jest moje marzenie - rechrystianizować, bo w wielu miejscach kościoły są zamieniane na jakieś muzea. Nie śpiewa się już kolęd. To wielki smutek" — powiedział Mateusz Morawiecki w wywiadzie dla Telewizji Trwam. Jak widać są duszpasterze, którym nie w smak były te słowa.
PR nie był mocną stroną pisowskiej polityki podczas kadencji spędzonych w opozycji, ale też nie on zdecydował o jej sukcesie. I nie PR-em zajął się w pierwszych dwóch latach rząd Beaty Szydło.