Polska potrzebuje nowej konstytucji. Święto 100-lecia odzyskana niepodległości to najlepszy dzień na określenie niezbędnych kierunków zmian ustrojowych w kraju – mówił prezydent Andrzej Duda. O tym, jakie powinny być te kierunki i na ile istotne są zapisy konstytucyjne o charakterze społecznym, czy wręcz socjalnym, z doradcą prezydenta dr. hab. Markiem Rymszą rozmawia Anna Grabowska.
Oddaliśmy najważniejsze miasto w Polsce. I nie widzę z tego żadnych korzyści - powiedziała Katarzyna Lubnauer w wywiadzie dla RMF FM, krytykując tym samym poparcie, jakie Nowoczesna udzieliła kandydaturze Rafała Trzaskowskiego.
Jeśli potencjalny prezydent Warszawy w swoim życiorysie deklaruje, że można przyjmować uchodźców ile się chce, to ja chciałbym przypomnieć, że w Warszawie są takie plany osiedla muzułmańskiego, budowanie różnego rodzaju projektów, które Gdańsk czy Warszawa miałyby realizować. Jeżeli prezydentem Warszawy ma zostać człowiek, który deklaruje, że z Warszawy zrobi drugi Berlin, w sensie posprowadza tutaj obcokrajowców... - mówił Marek Jakubiak w programie "Minęła 8" na antenie TVP Info.
Dostawy gazu będą pochodzić z terminalu skraplającego Sabine Pass w USA w Luizjanie. Kontrakt wejdzie w życie w 2018 r. czym zwiększy bezpieczeństwo Polski w zakresie energetyki. Do Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu zostanie dostarczonych do 9 ładunków LNG w okresie obowiązywania kontraktu.
Podczas powitania Premier Szydło w Pałacu Elizejskim prezydent Francji Macron witając szefową polskie rządu mocno "skrócił dystans" całując w policzek i kładąc rękę na plecach Beaty Szydło - - Premier zachowała się sztywno, biernie. Powinna aktywnie zareagować. Trzeba było ocieplić tę sytuację - dodaje dr Janusz Sibora specjalista od protokołu, który wyraził opinię na temat zaistniałej sytuacji pytany przez Gazeta.pl
Zasadnicze pytanie brzmi: czy w Polsce pod rządami Prawa i Sprawiedliwości brakuje swobód obywatelskich, wolności i demokracji? „Tak”, „jak najbardziej”, „Polska brunatnieje” – codziennie swoimi emocjonalnymi wynurzeniami dzielą się na forum publicznym polityczni przeciwnicy władzy. Nie raz i nie dwa z ich ust padały słowa wzywające do „zaprowadzenia w końcu porządku”. I co? I nic! Były jakieś sankcje? Prócz śmiechów – chichów z Mazguły czy posła Szczerby lub wzruszenia ramion ze zmartwychwstania niejakiego Wojciecha Diduszko w grudniu ubiegłego roku przed Sejmem innych prześladowań nie odnotowano.
- Za tydzień składamy projekt. Już teraz wiadomo, że liczba podpisów będzie rekordowa. Jaka? To zależy tylko od Państwa. Wciąż można i należy dostarczać podpisane karty na adres: Ogrodowa 28/30 lok. 104, 00-896 Warszawa - pisze Kaja Godek Pełnomocnik Inicjatywy #ZatrzymajAborcję, która ma na celu zakaz aborcji eugenicznej
Trwoga, Trwoga, Trwoga! Rządzą nami niedoróbki Pana Boga. Larum, Larum, Larum! Chcą zawłaszczyć cały naród - wysoka jakość literacka wiersza opublikowanego przez Dorotę Stalińską przewyższa tylko poziom politycznych emocji:)
- Twarzą lipcowych protestów była przecież Małgorzata Gersdorf, atakowana przez PiS I prezes Sądu Najwyższego. Pamiętacie, gdy przedstawiała Sejmowi sprawozdanie z działalności SN? Sala obrad była pusta, mnóstwo Polaków było oburzonych i się z nią solidaryzowało. To m.in. w jej obronie odbywały się lipcowe protesty w całym kraju. – Nie wolno się bać! – sama apelowała do sędziów. \n\nA potem prezes Gersorf pojawiła się w Kancelarii Prezydenta na zaprzysiężeniu dublera PiS do Trybunału Konstytucyjnego. "Jakby mi ktoś w twarz strzelił", "Hańba" – tak to komentowano. Nie stanęła też w obronie sędziów zwalnianych przez ministra Ziobrę, co opisała "Wyborcza", a za nią prawicowe media - pisze Katarzyna Zuchowicz na NaTemat.pl w tekście, który dość rytualnie atakuje również Zofię Romaszewską oraz zasłużenie Michała Szczerbę za jego niepoważne zachowanie w Sejmie
W świetle statystyk skrajne wcześniaki w późniejszych latach radzą sobie w szkole gorzej niż ich rówieśnicy, którzy urodzili się w terminie. Różnice między nimi są jednak mniejsze niż się spodziewaliśmy, biorąc pod uwagę duże rozbieżności w ich rozwoju fizycznym – mówi dr Krzysztof Karbownik w rozmowie z Barbarą Michałowską.
Wczoraj na antenie Telewizji Republika miała miejsce gorąca debata. Sędzia Waldemar Żurek spierał się z Krystyną Pawłowicz w sprawie ustaw reformy sądownictwa zaproponowanej przez rząd.
Podczas wizyty na Malcie Komisarz Praw Człowieka RE Nils Muižnieks wygłosił wiele kontrowersyjnych opinii wspierających lobby aborcyjne i antykoncepcyjne oraz postulaty radykalnej lewicy. Komisarz wzywał m.in. do zniesienia prawnej ochrony życia dzieci przed urodzeniem oraz zapewnienia „efektywnego” dostępu do pigułek wczesnoporonnych. Zachęcał też do „kwestionowania roli mężczyzn w sprawach rodzinnych”.
Agenci TakeTask przeprowadzili w Lidlu audyt, z którego wynika, że za wiele produktów oferowanych w tej sieci Polacy muszą płacić więcej niż nasi sąsiedzi za zachodnią granicą.
Zmarła Ligia Urniaż-Grabowska - zasłużona działaczka NSZZ "Solidarność", była senator, lekarz, działaczka opozycji w czasach PRL.
"Rok temu, czyli na miesiąc przed zakończeniem kadencji pana prezesa Rzeplińskiego, nastąpiło niszczenie akt, na co została wydana zgoda z Archiwum Akt Nowych" - powiedziała w rozmowie w telewizji wPolsce.pl prezes Trybunału Konstytucyjnego Julia Przyłębska.
Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował media, że podczas wizyty w Grecji Andrzej Duda rozmawiał z władzami tego kraju o kwestii uzyskania reparacji za szkody wojenne od Niemiec. Arkadiusz Mularczyk ujawnił więcej informacji w tej sprawie.
"Igor Stachowiak nie był pierwszą osobą. Wcześniej, w ciągu 2 lat, w podobnych okolicznościach zmarło aż 16 osób. Min. Błaszczak pozostaje na stanowisku, a postępowania dyscyplinarnego brak. #Dobre2lata?" - napisał na Twitterze Ryszard Petru. Jego wpis spotkał się ze zdecydowaną reakcją policji.
- Elitom brukselskim nie podoba się silna Polska. W ogóle nie podobają im się kraje narodowe. Chodzi im o to żeby w Europie stworzyć wielki monolit państwowy i atakują narody jako takie, w tym naród polski - mówił dr Bawer Aondo Akaa w TVP Info
Eksperci z Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych będą współpracować z Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie m.in. w zakresie cyberbezpieczeństwa, zabezpieczeń stosowanych w dokumentach publicznych, zapobiegających ich przerabianiu i podrabianiu. Policja tym samym rozwija kompetencje swoich kadr i urzędników administracji publicznej w zakresie bezpieczeństwa informatycznego.
Kiedy słyszę tych oburzonych, nie wyobrażających sobie, że nie będą mogli sobie pójść w niedzielne popołudnie do hipermarketu na shopping, to zawsze używam tego samego argumentu: to może sam zaczniesz pracować w niedzielę, co? Na początek rotacyjnie, co drugi weekend. Mina antagonisty - bezcenna. Że to niby argument nie fair? A ten o pracujących sanitariuszach to zapewne argument królewski.