"Nie wiecie, co to jest przelewać krew za wolność. Całe szczęście" – zwrócił się do młodych gen. Zbigniew Ścibor-Rylski podczas obchodów 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
Arcybiskup katowicki Wiktor Skworc i duszpasterze miasta Chorzów w specjalnym komunikacie wzywają do podjęcia dzieł ekspiacji, postu i modlitwy. To reakcja na spektakl "Klątwa", zaplanowany w chorzowskim Teatrze Rozrywki. Poniżej publikujemy całość komunikatu.
"Każda rocznica wybuchu powstania jest ważna dla wychowania młodzieży, a więc i przyszłości Rzeczypospolitej. Jest też ważna dla mnie osobiście, jako prezydenta, jako obywatela i jako harcerza. Jako tego, który na historii i micie powstania warszawskiego się wychował. Mogę bez wahania powiedzieć, że moja postawa gotowości służby ojczyźnie została poprzez tamte wydarzenia w dużym stopniu ukształtowana" – podkreślał prezydent.
Już od 1 sierpnia będzie można składać wnioski w ramach programu Rodzina 500+ poprzez stronę obywatel.gov.pl. Elektroniczny wniosek ułatwi i przyspieszy realizację, aby go wypełnić wystarczy dostęp do internetu i aktywny profil zaufany. Część danych z rejestru PESEL i ePUAP zostanie wypełniona w systemie automatycznie. E-wniosek przyzwyczaja nas do zupełnie nowej postaci: to bardzo uproszczona formuła i nowoczesny produkt wizardowy – podkreśla Anna Streżyńska, minister cyfryzacji.
W przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozpoczęły się główne obchody upamiętniające to wydarzenie.
Wokalista zespołu U2 podczas niedzielnego koncertu w Amsterdamie skomentował obecną sytuację w Polsce.
Minister Rodziny, Pracy i Polityki społecznej była dzisiaj "Gościem Poranka" w TVP Info. "W Polsce czekamy na narodziny każdego dziecka, bo jeżeli chcemy zmienić te depresję urodzeniową, tę demografię, to musi być przyjazny klimat dla rodzin, dobra polityka rodzinna, stabilizacja i dobra sytuacja na rynku pracy" - powiedziała szefowa resortu.
W niedzielę kilka osób protestowało przed domem Władysława Frasyniuka. Zarzucali mu „zdradę i nawoływanie do wojny domowej”. Jak podaje TVP Info, w obronie opozycjonisty stanęli jego sąsiedzi.
W ostatnich dniach na portalu społecznościowym Facebook zablokowano około 300-350 stron, których treści uznano za rasistowskie, homofobiczne lub islamofobiczne. W ramach akcji blokowano jednak i sprawdzano znacznie więcej stron i kont osób, które przedstawiały treści narodowościowe czy katolickie.
- Panie @MarekBorowski,nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie @Jaroslaw_Gowin-czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski? - ten tweet Magdaleny Ogórek nie był z pewnością szczytem ostrożności, ale doprawdy, gównoburzę, która się wokół niego rozpętała uważam za daleko przerośniętą.
Festiwal będzie miał miejsce w Chorzowie w dniach 2-3 września w Muzeum "Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie". Wśród gwiazd zobaczyć będzie można np. Pod Budą, Zakopower i Artura Andrusa.
„Gdy król dzisiejszej opozycji, Donald Tusk, bawi na salonach Europy, na rodzimych walka trwa na całego, a polityczny trup ściele się gęsto. Kto dziś ma największe szanse, by zjednoczyć opozycję? Czy to w ogóle możliwe?” - pyta Maciej Chudkiewicz.
Po zarzucie dyktatury, jaki bp Tadeusz Pieronek poczynił publicznie wobec władzy sprawę postanowił skomentować bardzo znany w środowisku prolajferskim dyrektor Bractwa Małych Stópek ze Szczecina, ks. Tomasz Kancelarczyk. Na co dzień ks. Tomasz zajmuje się pomocą matkom w kłopotach materialnych, promocją świętości życia, organizowaniem zbiórek na pieluchy i inne towary pierwszej potrzeby dla niemowląt i małych dzieci.
Doradca społeczny prezydenta Andrzeja Dudy zabrał głos w sprawie prezydenckiego weta, społecznych protestów wobec reformy sądownictwa, astroturfingu oraz nieporozumień w obozie "dobrej zmiany"
Paweł Jędrzejewski na Forum Żydów Polskich odniósł się do wpisu Magdaleny Ogórek, która napisała do Marka Borowskiego:\n"Panie @MarekBorowski,nawiązując do wypowiedzi o kręgosłupie @Jaroslaw_Gowin-czy oznaką kręgosłupa jest zmiana nazwiska z Berman na Borowski?"
Zapraszamy na cykl rekolekcji w nurcie duchowości ignacjańskiej zatytułowanych "3 minuty z Loyoli". Dwudziesty drugi odcinek skupia się wokół nauki św. Ignacego: "Wielką pomocą do postępu jest przyjaciel, któremu pozwoliłeś upominać cię za twoje uchybienia."
W związku z uchylaniem się niemieckiej stacji telewizyjnej ZDF od wykonania wyroku sądu zmuszającego ją do przeproszenia za użycie sformułowania "polskie obozy zagłady" narasta w Polsce oburzenie. Wypowiedzieli się w tej sprawie Jarosław Guzy i mec. Lech Obara.
W programie "Woronicza 17" prof. andrzej Zybertowicz z Kancelarii Premiera zabrał głos w sprawie sterowanych i autentycznych ruchów społecznych.
Przypowieść o skarbie, perle i sieci z komentarzem o. Konrada Małysa
Nowy rysunek Cezarego Krysztopy