– Ona zaczęła swoją podróż, swoją przygodę z klimatem na COP 24 w Katowicach – mówił na antenie RMF FM minister ds. klimatu Michał Kurtyka.
W niedzielę 17 listopada spodziewany jest kolejny przypływ.
– Jak wyceniać, jak wynagradzać? Pomysły? – pyta na Twitterze lewicowa polityk Sylwia Spurek.
Przebrzmiała gwiazda polskiej polityki chwali się na Twitterze nowym tytułem.
Twórcy odebrali nagrody na finałowej gali festiwalu
Policja użyła gazu łzawiącego. Zatrzymano 16 osób, wylegitymowano 1200.
Światowe media obiegła informacja o rzekomym zagrożeniu terrorystycznym ze strony dzihadystów podczas dzisiejszego meczu Polska - Izrael.
Odznaczenie odebrała żona zmarłego z rąk wojewody zachodniopomorskiego Tomasza Hinca.
Biskup senior diecezji włocławskiej Bronisław Dembowski zmarł dziś w szpitalu we Włocławku; miał 92 lata - poinformował moderator kurii ks. prałat Lesław Witczak.
Biuro Poszukiwań i Identyfikacji Instytutu Pamięci Narodowej poinformowało, że 3 grudnia 2019 roku w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia not identyfikacyjnych rodzinom ofiar komunistycznego aparatu terroru.
– Można żartobliwie powiedzieć, że teraz Wiedeń nie jest miastem, któremu coś zagraża, i Sobieski nie jest mile widziany – mówił w rozmowie z radiem RMF FM Piotr Zapart, inicjator projektu i przewodniczący Komitetu Budowy Pomnika Króla Jana III Sobieskiego w Wiedniu.
– To nie tylko zniewaga wobec Polaków i Polski; to zniewaga chrześcijaństwa na całym świecie – mówi 93-letni Żyd Edward Mosberg.
Żydzi z Dusseldorfu rozważają wyjazd z Niemiec z powodu niepokojąco wzrastającej wrogości wobec nich. – W gminie dyskutuje się o tym, kiedy nadejdzie czas, żeby opuścić Niemcy – mówi dyrektor gminy żydowskiej w Duesseldorfie.
– Alkohol jest dla wielu ludzi ucieczką od problemów dnia codziennego. Chcemy budować społeczeństwo, w którym tych problemów będzie jak najmniej, a ludzie nie będą pozostawieni sami sobie – powiedział na łamach "Super Expressu" premier Mateusz Morawiecki.
Wody Polskie poinformowały w sobotę, że warszawskie ścieki do oczyszczalni „Czajka” ponownie płyną pod Wisłą.
Zapraszam do lektury zapisu telewizyjnego wywiadu, jakiego udzieliłem dla „Onet.Opinie”. Rozmowę przeprowadziła red. Agnieszka Burzyńska.
– Nie komentujemy ustaw, które jeszcze nie są uchwalone przez parlament – mówił prezydencki minister Błażej Spychalski, lecz zaraz potem jednoznacznie zasugerował, co Pałac Prezydencki sądzi o projekcie zniesienia limitu 30-krotności składek na ZUS.
Jednym z argumentów zwolenników mordowania nienarodzonych dzieci, jest argument, że takie dziecko nie jest człowiekiem, jest zlepkiem komórek. Jest to pogląd sprzeczny nie tylko z zasadami wiary, czy człowieczeństwa, ale również z nauką. Niestety pośród środowisk proaborcyjnych bardzo rozpowszechniony. Aby ten mit ukruszyć chilijskie ciężarne kobiety, wpadły na doskonały pomysł.
Ten i inne rysunki znajdziesz w nadchodzacym numerze Tygodnika Solidarność
Była więźniarka KL Auschwitz, prezes Stowarzyszenia "Prawo do prawdy", Barbara Wojnarowska - Gautier, była gościem specjalnym otwarcia wystawy pt. "Dzieci w Auschwitz" w Muzeum EL DE Haus w Kolonii. Polka została zaproszona przez dyrekcję placówki i władze miasta, by jako świadek historii opowiedzieć o losach polskich dzieci więzionych w największym niemieckim obozie zagłady w okupowanej przez Niemców Europie.