Dziennikarz i publicysta Dawid Wildstein skomentował wczorajszą rezolucję Parlamentu Europejskiego, która potępia Polskę za projekt obywatelskiej ustawy dotyczący edukacji seksualnej.
To koniec tzw. kontraktu jamalskiego podpisanego przez wicepremiera Waldemara Pawlaka ponad 23 lata temu.
Prezydent Polski Andrzej Duda powoła dziś nowy rząd Mateusza Morawieckiego. Uroczystość odbędzie się o 14:30 w Pałacu Prezydenckim.
– Co wy tacy spięci jesteście, rany boski, to jest tylko podniesienie ręki – mówił na antenie Polsat News poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz, komentując zdjęcie, na którym wyciąga rękę w geście nazistowskiego pozdrowienia.
– Sprawdzą liczenia ekspertów, policzą to wszystko i nie zagłosują – mówiła o Lewicy wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
PiS nadal pozostaje na pierwszym miejscu z istotną przewagą nad Koalicją Obywatelską, traci jednak samodzielną większość – wynika z sondażu przeprowadzonego przez Kantar.
"Dziękujemy za reakcję! Doceniamy podejmowanie przez Netflix Polska trudnych i ważnych tematów. Mamy nadzieję, że przy przyszłych produkcjach uda się dochować należytej dbałości o prawdę historyczną" - tak polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych zareagowało na opublikowane dziś na Twitterze przez Netflix oświadczenie w sprawie serialu dokumentalnego "Iwan Groźny z Treblinki".
"Teraz zabierze się niepełnosprawnym mówiąc, że da się to emerytom. Znowu dzieli się społeczeństwo, na dodatek do tego dodaje się fundusz pogrzebowy. Jednocześnie podnosi się akcyzę na papierosy i alkohol, co pokazuje, że pieniędzy w budżecie nie ma" - mówiła w "Kropce nad i" wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska.
Jedna osoba zginęła w pożarze strzelnicy Dworca Świebodzkiego przy ulicy Robotniczej we Wrocławiu. Ogień objął też kilka tysięcy sztuk amunicji - co chwila słychać było wybuchy. 9 osób jest rannych, jednej nie udało się uratować. Ogień został opanowany, ale strażacy wciąż przeszukują budynek.
"Obserwowałam to bogoojczyźniane misterium w Sejmie i rozważam, by w pierwszym wystąpieniu zaapelować do posłów, by się tak nie obnosili z wiarą. Na sali plenarnej wisi krzyż, ale przecież nie musi wisieć. Może wystąpię w tej sprawie do Jarosława Kaczyńskiego" - zapowiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską posłanka Klaudia Jachira.
"PE przyjął właśnie zdecydowaną większością rezolucję potępiającą projekt ustawy o edukacji seksualnej w Polsce. Europosłowie PIS jak zwykle byli w mniejszości. To bardzo klarowny przekaz: mamy XXI wiek, a nie średniowiecze. Polskie dzieci mają prawo do rzetelnej edukacji." - napisał na Twitterze Robert Biedroń.
Donald Tusk nieoczekiwanie ogłosił, że nie zamierza ubiegać się o prezydenturę. Tym samym szef Rady Europejskiej po raz kolejny zdezerterował. W 2014 roku porzucił Polskę i Platformę Obywatelską na rzecz Brukseli. Pięć lat później przedłożył wygodną pracę nad „ratowanie demokracji”. Ku rozpaczy opozycji.
Czy można czytać wielokrotnie te same książki? Można, a nawet trzeba, ale tylko te genialne. Takie jak "Trylogia" Sienkiewicza.
Kadencja Donalda Tuska na stanowisku przewodniczącego Rady Europejskiej dobiega końca. Polityk, przemawiając podczas inauguracji roku akademickiego w College of Europe w Brugii, pokusił się na podsumowanie tych pięciu lat.
Zdecydowana reakcja polskich władz, na czele z premierem Mateuszem Morawieckim, na zakłamywanie polskiej historii w dokumentalnej serii Netflixa "Iwan Groźny z Treblinki" dała efekty. Szefostwo amerykańskiej firmy w oficjalnym komunikacie opublikowanym dziś na Twitterze obiecało, że sprostuje kłamliwe informacje.
Sto lat temu urodził się we Lwowie mój wice-rodzic, Zdzisław Ryszard Zakrzewski (11 listopada 1919 – 23 marca 2013 w Fairview, Kalifornia). Datę swoich urodzin – 11 listopada, czyli święto Odrodzenia Polski – wziął sobie do serca na całe życie. I zainspirował innych, a w tym i wzmocnił to dziedzictwo potężnie we mnie.
Włoski rząd wprowadził w czwartek w Wenecji stan kryzysowy. Sytuacja jest dramatyczna. Szacuje się, że szkody w bazylice św. Marka mogą być większe niż te w Notre Dame po pożarze.
"Pragnę zapewnić, że każda choroba, nawet najcięższa, zwłaszcza jeśli jest mądrze leczona, kiedyś się kończy. Czasami szybciej, niż ktokolwiek by przypuszczał, czego państwu i sobie życzę, gdyż przyszłość nie potrzebuje strachu, tylko wymaga natchnienia, wizji i wiary w potęgę naszego wspaniałego narodu" - powiedział podczas pierwszego orędzia marszałek Senatu Tomasz Grodzki. "Zapewniam państwa, że uczynię wszystko co w mojej mocy, aby (...) uczynić z Senatu miejsce, które będzie kuźnią najlepszego prawa, w którym będą królowały szacunek, przyzwoitość, praworządność, honor, prawda i normalna praca merytoryczna, zaś nie będą miały wstępu obłuda, cynizm, oszustwo, kłamstwo, naginanie konstytucji czy regulaminu Senatu - mówił Grodzki.
Syndrom Błękitnej Armii występuje od 1919 r., a pierwszy raz termin ten został użyty przez prof. Marka Rudnickiego w jego kampanii wyborczej do Senatu w 2019 r. Jest to niechętny stosunek władz w Polsce do działań Polonii amerykańskiej. Wiedza w Polsce na temat Błękitnej Armii, nawet u historyków, jest pełna niedomówień, zamgleń, a kryje się za nią emigracyjna, bezinteresowna miłość do Ojczyzny.
Tajemnice wiceprezes PSL Urszuli Pasławskiej. Co dla obywateli wynika z nieformalnego związku posłanki ludowców z biznesmenem Markiem Michniewiczem? Czy okazyjne zakupy ośrodków wypoczynkowych poczynione przez Michniewicza na Mazurach mogły mieć związek z funkcjami piastowanymi przez jego partnerkę życicową? Czy były p.o. dyrektora szpitala łącząc funkcję publiczną z prowadzeniem własnej działalności gospodarczej mógł działać na niekorzyść państwowej placówki? Co stało się z mariną, która powstała za pieniądze uzyskane z unijnego dofinansowania? W jaki sposób wpływy ludowców w placówkach oświatowych, spółkach komunalnych i instytucjach samorządowych min. na Warmii i Mazurach mogą przekładać się na głosy w wyborach?